Artилерія
Podcast door Суспільне мовлення
Artилерія – проєкт про творчу молодь, що протистоїть російській агресії на фронті, у культурній сфері та як волонтери.
Probeer 7 dagen gratis
Na de proefperiode € 8,99 / maand.Elk moment opzegbaar.
Alle afleveringen
7 afleveringenГурт DakhaBrakha виник у 2004 році, а свій день народження відзначають кожного дня Трійці. За 20 років карʼєри вони встигли обʼїхати кожен континент з гастролями (окрім, схоже, Арктики), виступити на головних радіостанціях та фестивалях світу та закріпити за собою статус одного з найуспішніших українських гуртів закордоном. Якою була історія DakhaBrakha протягом цих 20 років? Чи справді гурт оцінили в Україні лише після їх нього успіху закордоном? Та як роль DakhaBrakha трансформувалася під час повномасштабного вторгнення? У новому випуску «Artилерії» Юля Ткачук говорить з Марком Галаневичем. А також ми відвідали великий концерт гурту в «Палаці Україна».
«Дівчат які займаються продюсуванням, дуже багато. Проблемою є питання їхньої видимості», — говорить очільниця проєкту Women Sound та саундпродюсерка Олеся Оникієнко. У світі представництво жінок у сауднпродюсуванні коливається в межах 4-6%, а в Україні така статистика взагалі відсутня. Жінки, які зрештою стають музичними продюсерками, стикаються з великою кількістю сексизму та нерозуміння: питають, хто їм пише музику та чи правильно вони підключили пристрої на сцені. У цьому випуску проєкту Artилерія ми говоримо про жінок-саундпродюсерок, їхню музику та проблеми, з якими вони стикаються упродовж своєї кар'єри. А також знайомимо вас із YUVI — однією з найбільш перспективних незалежних артисток та саундпродюсерок серед нового покоління.
Як Європа полюбила український фольк та як його перевідкрили для себе українці? Як фольк змішали з різними жанрами та коли використання етномотивів стає «крінжем»? У новому спецепізоді проєкту Artилерія поговоримо про український фольк. Як він вдало (чи не дуже) вписався в українську поп та інді-музику і як ставитися до народного першоджерела з повагою та не забувати, що й у народної музики теж є авторські права. Допоможе нам у цьому фронтвумен гурту Go_A Катерина Павленко та фольклористка й вокалістка гурту «Щукариба» Ярина Сізик.
«Під Новобахмутівкою в роздовбаному будинку було старе піаніно. І хлопці одразу: «Зіграй нам «Мурку»! Я, на жаль, навіть не знаю, що це», — ділиться з нами музичний продюсер John Object. На третій день повномасштабного вторгнення він пішов добровольцем у ЗСУ і за цей час повертався у Київ сумарно на 20 днів Артистка СТАСІК вже була парамедикинею до повномасштабної війни. Та з початком вторгнення повернулася на службу військової медикині: «Я люблю українців, я хочу, щоб вони були живі». Як музикантів змінює повномасштабне вторгнення, як ми як суспільство можемо допомогти ветеранам у реінтеграції по поверненню та як музика може допомогти військовим на фронті — у новому спецепізоді Artилерії.
Жартівливі пісні існували ще у фольклорі. Сучасну гумористичну музику люди люблять і ненавидять. Звинувачують у прямоті, недоречності, але співають «Пес Патрон» чи «Дупу огірка» за будь-якої нагоди. У новому випуску Artилерії з'ясовуємо, як жартівлива музика говорить на серйозні теми, розвантажує «менталочку» та розвиває освіченість слухачів. І робимо це з Кажанною, фронтменом гурту KARTA SVITU Іваном Маруничем та з Гуртом Дно.
Overal beschikbaar
Luister naar Podimo op je telefoon, tablet, computer of auto!
Een universum van audio-entertainment
Duizenden luisterboeken en exclusieve podcasts
Geen advertenties
Verspil geen tijd met het luisteren naar reclameblokken wanneer je luistert naar de exclusieve shows van Podimo.
Probeer 7 dagen gratis
Na de proefperiode € 8,99 / maand.Elk moment opzegbaar.
Exclusieve podcasts
Advertentievrij
Gratis podcasts
Luisterboeken
20 uur / maand