Nooit meer slapen

Guido van Hengel (schrijver, essayist en historicus)

57 min · I går
episode Guido van Hengel (schrijver, essayist en historicus) cover

Beskrivelse

Guido van Hengel is schrijver, essayist en historicus. Hij is gespecialiseerd in Europa als idee en constructie, de cultuur van de Balkan, en de Eerste Wereldoorlog. Ook is hij redacteur bij de Nederlandse Boekengids en de tijdschriften Donau en Drawing the Times. Hij schreef de boeken ‘De dagen van Gavrilo Princip. hoe een jonge rebel de Eerste Wereldoorlog ontketende’, ‘De zieners’ en ‘Roedel’. Nu verschijnt ‘Dageraad. Geschiedenis in ochtendlicht’. Met verhalen, mysteriën, nachtmerries, marsen, oorlogen, zuiveringen en gezangen vertelt hij, aan de hand van uiteenlopende historische figuren, over het verlangen naar een nieuw begin. Ellen Deckwitz gaat met Guido van Hengel in gesprek.

Kommentarer

0

Vær den første til at kommentere

Tilmeld dig nu og bliv en del af Nooit meer slapen-fællesskabet!

Kom i gang

1 måned kun 9 kr.

Derefter 99 kr. / måned · Opsig når som helst.

  • Podcasts kun på Podimo
  • 20 lydbogstimer pr. måned
  • Gratis podcasts

Alle episoder

300 episoder

episode Afaina de Jong (architect en beeldend kunstenaar) cover

Afaina de Jong (architect en beeldend kunstenaar)

Afaina de Jong is architect en beeldend kunstenaar. In 2005 begon ze haar ontwerpstudio ‘AFARAI’, waar ze gebruik maakt van andere kleuren, patronen en verhalen voor een inclusieve ervaring van ruimte. Ze ontwierp onder andere de Slavernij tentoonstelling in het Rijksmuseum en de architecturale installatie ‘Kinship Library’. In 2025 won ze de Amsterdamprijs voor de Kunst voor Bewezen Kwaliteit. Nu is er de tentoonstelling ‘Unruly process: Future. Present. Past.’ in het Van Eesteren Museum, waarin de Jong de ontwikkeling van haar ideeën en projecten laat zien. Met haar werk wil ze een gemeenschap opbouwen die traditionele, patriarchale en koloniale structuren binnen architectuur en design bevraagt en doorbreekt. Femke van der Laan gaat met Afaina de Jong in gesprek.

11. juni 202657 min
episode Babah Tarawally (schrijver en columnist) cover

Babah Tarawally (schrijver en columnist)

Babah Tarawally is schrijver en columnist. In zijn werk richt hij zich op de ervaring van nieuwkomers in Nederland en analyseert hij de westerse individualistische cultuur. Hij debuteerde met ‘De God met de blauwe ogen'. Daarna volgden onder andere ‘Gevangen in zwart-wit denken. En hoe we kunnen ontsnappen’ en ‘De getemde man’. Ook schrijft hij columns voor Trouw, die onlangs gebundeld werden in ‘Ik ben omdat wij zijn’. In zijn nieuwe boek ‘Ik ben geen mango, ik ben een mens. De ziel van ubuntu’, gaat hij op zoek naar de kern van menselijkheid. Aan de hand van herinneringen en ontmoetingen verkent hij de ubuntu-filosofie: het besef dat we bestaan dankzij elkaar. Die levenshouding legt hij naast het westerse denken, waarin individualisme vaak centraal staat. Femke van der Laan gaat met Babah Tarawally in gesprek.

10. juni 202657 min