Dijkhoff & Segers
Terwijl gemeenten zijn aan het worstelen om plekken voor nieuwe AZC’s te vinden, neemt de intimidatie schrikbarende vormen aan. Van een brand in Loosdrecht tot een explosie bij het partijbureau van D66. Waar Jetten keurig op de aanslag reageert, zien we in de media een ‘fophef-dynamiek’ ontstaan. “Binnen een dag verschuift alle aandacht naar de integriteit van de Telegraaf." Daarnaast kijken we over de grens naar het Verenigd Koninkrijk, waar zich een politiek drama voltrekt voor Keir Starmer. “Als hij zijn eigen woorden serieus neemt, kan hij beter aftreden.” Wat vertelt dit historische verlies van Labour en de monsterzege van Nigel Farage ons over populisme en polarisatie hier in Nederland? Dijkhoff & Segers is een podcast van Dag en Nacht voor Podimo.
205 episoder
Kommentarer
28Hoe denk jij over de lezersbrief uit de Telegraaf?
Jammer dat er niet benoemd wordt dat Halbe Zijlstra voorop loopt met “diffuse communicatie” in talkshows…Wat betreft protesten omtrent AZC’s.
Waarom grijpen jullie 2 maal naar de jaren 70 en links geweld? Dat is toch een vergelijking van niet niets om je eigen politieke kleur wit te wassen? Halbe zijlstra vergelijkt azc geweld met een FNV demonstratie? Waarom die krampachtige “ad hominem” van Links doet het ook hoor
Bijzonder typerend inderdaad; geen enkele keer kan in deze podcast iets ernstigs worden besproken zonder de connotatie ‘links doet het ook’. Vorige week een mooi pleidooi voor minder jij-bakken; zouden de heren zich hier zelf dan aan kunnen houden?
Het was geen beschuldiging van mij aan links, maar een historische illustratie om te laten zien hoe belangrijk het is om elke zweem van legitimatie van geweld weg te nemen. Dat moest destijds op links, dat moet nu op rechts, dat moet bij religieus geïnspireerd geweld. M’n punt is dus dat maar-zeggers (‘ik ben tegen geweld, maar..’) moeten ophouden om ‘maar’ te zeggen. Om te beginnen nu in Loosdrecht.
Dank voor dit - daar ben ik het geheel mee eens
Zweem van geweld van links: vorig jaar nog hele universiteiten zijn vernield door links, politie agenten aangevallen met bakstenen en zuur. Diverse joden in elkaar geslagen. En de aanslagen op Pim Fortuyn, hans Janmaat en recentelijk 2x op Baudet, daar hebben we het dan maar niet over?
Maar dit is dus het precies het probleem waar ik op aan ging in m’n originele reactie - het wijzen naar andere of de andere kant. Het punt is, zoals dhr Segers terecht maakt - dat geweld niet de oplossing is en ook niet goedgepraat moet worden. Het is en blijft een zwaktebod
Schandalig. Het zegt veel over wat de Telegraaf is. Ik vind jullie erg mild erover terwijl het over geweld gaat tegen je mede collega’s.
Het meest schandalig is dat meneer Dijkhoff begint te jammeren over dat de discussie bij zijn favoriete krant te veel gaat over de vorm, om vervolgens over Nigel Farage te stellen dat zijn mondhoek gaat krullen omdat ie zo charismatisch is. Wanneer wordt een paradox hypocrisie?
Het is goed dat jullie noemen dat er vanuit de landelijke politiek vooral reacties zijn die gaan over het belemmeren van hulpverleners in Loosdrecht, ipv benoemen dat er mensen in die opvang zitten die men probeerde in brand te steken. Het is daarbij wel enorm van belang dat je je eigen partijleider daarbij noemt, want dit was precies de inhoud van de reactie van Yesilgoz, die doelbewust niet noemt dat er ook vluchtelingen zijn die daar nu een enorm risico lopen en enorm in paniek moeten zijn.
Dat geweld in Loosdrecht wordt lang niet sterk genoeg veroordeeld wat mij betreft. Vanuit de coalitie blijft het nogal algemeen, de asielzoekers worden niet genoemd en er wordt begrip getoond voor de achterliggende meningen.
De discussie is niet of de inhoud naar de achtergrond gaat: het gebrek aan normeren van de Telegraaf is het issue en als dat door de redactie is gedaan is dat door de journalistieke ondergrens heen zakken
Helaas heeft D66 geen billboards langs de snelwegen geplaatst met de tekst “dankzij D66 is de waardeloze onuitvoerbare wet van Faber niet aangenomen” . 😅
Net als Dijkhoff begrijp ik moeilijke jeugd en trauma's. Om die reden verbaas ik me dat mensen die bij uitstek daarmee te maken hebben op wat voor manier dan ook in dit welvarende land worden geweerd. De focus ligt voortdurend op alle vormen van protest maar niet op succesverhalen van vluchtelingen
“Agree to disagree” was ooit een heel normaal gegeven en liet zien dat je het op een hoffelijke manier met elkaar oneens was. Elke vorm van gevaar, of dat nu regelmatig de snelweg blokkeren is of rellen, is strafbaar. We moeten ophouden dit soort gevaar in de kampen “links” of “rechts” te verdelen en te bagatelliseren. Is het niet een idee om een keer een TV-uitzending te maken, geproduceerd door publieke en commerciële omroepen, met alle feiten over de asielopvang?!
En wat vinden jullie van landelijke politici die zich laten zien in Loodrecht. Bijdrage aan het debat of aan de polarisatie?
Wat vind je van de landelijke politici die zich juist niet laten zien in Loosdrecht? Waarom zijn er geen leden die juist voorstander zijn van die spreidingswet om te luisteren naar de kiezers
Hahah wat een hallucinant betoog over Starmer in de wetenschap dat deze mannen mede verantwoordelijk zijn voor (het voortzetten van) de jarenlange ravage waar Rutte voor heeft gezorgd
De meeste mensen en ik ook vinden de rellen in Loosdrecht afschuwelijk hoe kan ik mijn stem hierover laten horen. Zonder demonstratie
Is het niet wat steviger om van X te gaan omdat je snapt dat je als fatsoenlijk, weldenkend mens op fascistoïde platforms die ingericht zijn op desinformatie verspreiden en haatcampagnes niets te zoeken hebt? De normalisatie van X onder bekende personen vind ik best wel schokkend eigenlijk, wetende wat we nu weten....
Ik denk dat mensen vooral op anti-EU partijen stemmen, (Reform UK, PVV, AFD enz.) omdat we weer baas willen worden in eigen buik. Heden ten dage wordt er te veel doorheen gedrukt door overheden, en burgers hebben het gevoel gepasseerd te worden. Daar komt ook het geweld vandaan zoals in Loosdrecht, wat ik overigens niet goed praat.
jaja..over de schreef..maar even..de burgemeester heeft excuses aangeboden dat er totaal niet is geluisterd naar de burger..dus politiek neemt de burger niet serieus..daar hoor ik niks over..nu ..en terecht is er verontwaardiging voor de hooligans..maar het begint met een betrouwbare overheid..gemeente..ik herken dat ook in mijn gevecht met onze vve over een hoogbouw die een gemeente er doorheen wil drukken..we worden als mongolen gezien
wederom een casus ..bewijs..slachtoffer toeslagenaffaire, maar weer niet op detailniveau feitelijk waar t is fout gegaan..de politiek schaamt zich nu ineens heeeel erg en nu is iedereen slachtoffer en ia alleen de politiek en de BD schuld. Het is echt wel genuanceerder ...het gaat ook vaak over mensen die al jaren schulden hebben. graag geen huili huili verhaal, maar feitelijk..wat is er nu werkelijk gebeurd
Ik vind het trouwens wel beschamend dat dit protest alleen maar in het nieuws komt, omdat het uit de hand is gelopen. Die mensen hebben al 23 keer daarvoor staan demonstreren. Net als dat overal in NL gebeurt. Dat zou het nieuws moeten domineren, dat de kiezers (80%) het zat zijn! Dat relschoppen is blijkbaar nodig om iets op de kaart te zetten!
Het is meer een uiting van onvermogen. De politiek heeft de democratie gesloopt, door niet naar het wil van het volk te luisteren. Het thema migratie domineert de laatste 4 verkiezingen. Volgens peilingen wil 80% van de kiezers de migratie instroom beperken. Waar komt de politiek mee, een dikke middelvinger: de spreidingswet. Als stemmen niet meer werkt, dan gaan er andere dingen gebeuren. Oorzaak gevolg
Is that you, K. Laheye?
Kom op zeg, jullie hebben zelf de voedingsbodem gelegd in het pad dat leidt naar dit geweld, door de democratie te slopen. 80% van de kiezers wil de asiel instroom beperken! U heeft nooit wat met deze wens gedaan. U trok uw eigen plan. En kwam als reactie op de wens met een spreidingswet. Als het democratisch proces, middels stemmen je voorkeur aangeven, niet werkt, dan zal er burgelijke ongehoorzaamheid ontstaan of meer!
Hoe denk jij over de lezersbrief uit de Telegraaf?
Jammer dat er niet benoemd wordt dat Halbe Zijlstra voorop loopt met “diffuse communicatie” in talkshows…Wat betreft protesten omtrent AZC’s.