E24-podden

Vi må forvente mer risiko og flere sjokk

30 min · 15. juni 2026
episode Vi må forvente mer risiko og flere sjokk cover

Beskrivelse

Den verdenskjente Oxford-professoren Ian Goldin ser økt risiko for verdensøkonomien. Og det er mye som kan gi investorene sjokk. Også en ny finanskrise kommer. I E24-podden går den tidligere visepresidenten i Verdensbanken gjennom hvilke farer som lurer - og hva småsparere kan gjøre for å forberede seg. Programleder Sindre Heyerdahl og produsent Erik Holm-Nyvold. Ansvarlig redaktør Lars Håkon Grønning. Hør E24-podden der du hører podkast. Analyser, nyheter og innsikt i business og næringsliv. E24-podden ble i mai 2025 kåret til årets aktualitetspodkast under Medieprisene i Bergen.

Kommentarer

0

Vær den første til at kommentere

Tilmeld dig nu og bliv en del af E24-podden-fællesskabet!

Kom i gang

1 måned kun 9 kr.

Derefter 99 kr. / måned · Opsig når som helst.

  • Podcasts kun på Podimo
  • 20 lydbogstimer pr. måned
  • Gratis podcasts

Alle episoder

1023 episoder

episode Equinors nye hårete mål cover

Equinors nye hårete mål

Norges desidert største selskap, Equinor, legger frem nye ambisiøse finansielle og industrielle mål. Hva slags energiselskap skal Equinor bli de neste ti årene, og er det noe som helst igjen av den grønne satsingen deres? I denne episoden av E24-podden snakker vikarprogramleder Roar Valderhaug med E24s energijournalist Kjetil Malkenes Hovland om hvordan Equinor skal klare å nå sine nye mål. Kort innpå linje fra Wall Street og Equinors kapitalmarkedsdag i New York, har vi også med oss Equinors finansdirektør Torgrim Reitan. Produsent Erik Holm-Nyvold. Ansvarlig redaktør Lars Håkon Grønning. Hør E24-podden der du hører podkast. Analyser, nyheter og innsikt i business og næringsliv. E24-podden ble i mai 2025 kåret til årets aktualitetspodkast under Medieprisene i Bergen.

17. juni 202621 min
episode Penger, pølser og politikk: Fjær i hatten for Støre og VM-chips på salg cover

Penger, pølser og politikk: Fjær i hatten for Støre og VM-chips på salg

Her får du en smakebit av en annen podkast fra E24, Penger, pølser og politikk, som kommer hver mandag etter lunsj. I helgen ble det endelig enighet om revidert nasjonalbudsjett og alle samarbeidspartiene ga inntrykk av å være strålende fornøyde. Er den glade tonen et kommunikasjonstriks for velgerne? Uansett er det at de kom til enighet positivt for Regjeringen. Det kommer flere viktige tall denne uken som kan påvirke boliglånsrenten og lommeboken her hjemme. Æraen med lave renter er definitivt over. Samtidig fortsetter uroen i Midtøsten og stemningen mellom Donald Trump og Israels Benjamin Netanyahu fremstår nå mindre vennlig, hvordan kommer Iran ut av det? Ellers begynner fotball-VM på torsdag, så denne arbeidsuken blir kort!

8. juni 202629 min