Leaders in Finance Podcast

Leaders in Finance Podcast

Podcast af Dé podcast voor de financiële sector

Dé podcast voor de financiële sector. Geniet en leer van de gesprekken die Jeroen Broekema voert met Leaders in Finance!

Begrænset tilbud

3 måneder kun 9,00 kr.

Derefter 99,00 kr. / månedIngen binding.

Kom i gang

Alle episoder

71 episoder
episode Extra aflevering: Teunis Brosens (Hoofdeconoom Digitale Zaken ING) over de
Central Bank Digital Currency (CBDC) artwork
Extra aflevering: Teunis Brosens (Hoofdeconoom Digitale Zaken ING) over de Central Bank Digital Currency (CBDC)

Naar aanleiding van de recent uitgekomen position paper van de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) over de Central Bank Digital Currency (CBDC), gaan we deze extra aflevering in gesprek met de hoofdeconoom digitale zaken van ING, Teunis Brosens. Hij geeft een toelichting namens de sector. Teunis Brosens is ING’s hoofdeconoom digitale zaken, in het Engels gebruikt hij de titel Head Economist for Digital Finance and Regulation. Hij focust op de impact van nieuwe digitale financieringsvormen en innovatie (waaronder fintech, bigtech platforms, digitale valuta’s, defi (decentralised finance), het toenemend belang van data, blockchain, disintermediatie, de ‘ontbundeling’ van bankdiensten) op banken en de economie. Hij vertaalt deze trends ook in prioriteiten voor ING, en bespreekt deze met beleidsmakers en toezichthouders. Voordat hij naar ING kwam heeft Teunis bij de afdeling Strategie van de Autoriteit Financiële Markten gewerkt. Teunis is zijn carrière begonnen als economisch beleidsadviseur bij De Nederlandsche Bank. Hij is afgestudeerd in Economie en Filosofie bij de Universiteit van Tilburg. *** Volg Leaders in Finance via de website [https://www.leadersinfinance.nl/]. Volg Leaders in Finance viaLinkedin [https://www.linkedin.com/company/leaders-in-finance]. *** Op de hoogte blijven van Leaders in Finance? Abonneer je dan op de nieuwsbrief [https://www.leadersinfinance.nl/nieuwsbrief/]. *** Zou je graag een bepaalde gast willen zien bij Leaders in Finance of ken je iemand die je wil voordragen? Laat het ons weten viagasten@leadersinfinance.nl *** Vragen, suggesties of feedback? Graag! Via email:info@leadersinfinance.nl *** Als je de Leaders in Finance [https://www.leadersinfinance.nl/] podcast leuk vindt, zou je dan eenreview [https://podcasts.apple.com/nl/podcast/leaders-in-finance-podcast/id1498017365?l=en] willen achterlaten bijvoorbeeld bij Apple Podcasts? Of ons willenvolgen [https://open.spotify.com/show/1Npnk1WCtvs4EqDs2ouMUy?si=3HKsowtwTZSzB73uyIT29Q] bij Spotify. Veel dank, want sommige mensen gaan alleen luisteren naar deze podcast als ze weten dat er genoeg anderen zijn die het leuk vinden! *** Leaders in Finance wordt mede mogelijk gemaakt doorInterim Valley [https://www.leadersinfinance.nl/interim-valley/],FG Lawyers [https://www.leadersinfinance.nl/fg-lawyers/], Odgers Berndtson [https://www.leadersinfinance.nl/odgers-berndtson/] enRoland Berger [https://www.leadersinfinance.nl/roland-berger/].

15. apr. 2021 - 33 min
episode #61 - S4E1 - Nieke Martens — Global Head Future KYC bij de Rabobank, 4.000
collega's, banken vergelijken, relativeren, ambitie artwork
#61 - S4E1 - Nieke Martens — Global Head Future KYC bij de Rabobank, 4.000 collega's, banken vergelijken, relativeren, ambitie

Nieke Martens is Global Head Future KYC bij de Rabobank. Ze is al haar hele werkzame leven actief in de bankenwereld. Ze begon haar loopbaan in 1996 met een stage bij Fuji Bank in Japan via een beurs van het Ministerie van Onderwijs. Vanaf 1997 werkte ze bij ABN AMRO, waar ze als investment banker in de US en Denemarken aan de slag was. Nadat ze als integratiemanager de samenvoeging van ABN AMRO Private Banking en Fortis MeesPierson had geleid stapte ze 13 jaar later over naar Van Lanschot, waar ze de rollen van commercieel directeur en directeur online vervulde. Ze sloot zich in 2014 aan bij de Rabobank, waar ze na directeur Private Banking de digitale transformatie heeft geleid. Sinds eind 2019 is ze daar de wereldwijde eindverantwoordelijke voor de KYC-activiteiten. Vanuit deze rol zet ze zich samen met 4.000 collega’s onder meer in voor samenwerking met publiek-private partijen en de inzet van technologie en data om de bancaire poortwachtersrol nog effectiever te maken. Ze vervult een aantal nevenfuncties, waaronder Chair of the Board of Ambassadors voor kinderen van de Hermitage Amsterdam. Binnen Rabobank is ze lid van de kunstcommissie, de diversiteitscommissie en de Commissie Ethiek. Nieke studeerde bedrijfseconomie aan Tilburg Universiteit, behaalde haar MBA aan Insead en deed nog allerlei extra opleidingen naast haar werk. Nieke is 48 jaar en woont met haar man en twee kinderen in Amsterdam. In haar vrije tijd kijkt ze graag naar kunst, doet ze aan sporten (hardlopen, schaatsen en roeien) en houdt ze van reizen (pre corona), zo fietste ze in Pakistan, Mongolië en Birma. *** Volg Leaders in Finance via de website [https://www.leadersinfinance.nl/]. Volg Leaders in Finance viaLinkedin [https://www.linkedin.com/company/leaders-in-finance]. *** Op de hoogte blijven van Leaders in Finance? Abonneer je dan op de nieuwsbrief [https://www.leadersinfinance.nl/nieuwsbrief/]. *** Zou je graag een bepaalde gast willen zien bij Leaders in Finance of ken je iemand die je wil voordragen? Laat het ons weten viagasten@leadersinfinance.nl *** Vragen, suggesties of feedback? Graag! Via email:info@leadersinfinance.nl *** Als je de Leaders in Finance [https://www.leadersinfinance.nl/] podcast leuk vindt, zou je dan eenreview [https://podcasts.apple.com/nl/podcast/leaders-in-finance-podcast/id1498017365?l=en] willen achterlaten bijvoorbeeld bij Apple Podcasts? Of ons willenvolgen [https://open.spotify.com/show/1Npnk1WCtvs4EqDs2ouMUy?si=3HKsowtwTZSzB73uyIT29Q] bij Spotify. Veel dank, want sommige mensen gaan alleen luisteren naar deze podcast als ze weten dat er genoeg anderen zijn die het leuk vinden! *** Leaders in Finance wordt mede mogelijk gemaakt doorInterim Valley [https://www.leadersinfinance.nl/interim-valley/],FG Lawyers [https://www.leadersinfinance.nl/fg-lawyers/], Odgers Berndtson [https://www.leadersinfinance.nl/odgers-berndtson/] enRoland Berger [https://www.leadersinfinance.nl/roland-berger/].

08. apr. 2021 - 1 h 2 min
episode #60 - S3E20 - Annette Mosman — CEO van APG, 3.000 medewerkers, 570 miljard,
duurzaamheid, sigarenwinkel, pensioenakkoord, solidariteit, verwonderen,
zelfvertrouwen opbouwen artwork
#60 - S3E20 - Annette Mosman — CEO van APG, 3.000 medewerkers, 570 miljard, duurzaamheid, sigarenwinkel, pensioenakkoord, solidariteit, verwonderen, zelfvertrouwen opbouwen

Annette Mosman is CEO van APG en zat voordat zij werd benoemd in maart 2021, reeds in de raad van bestuur van APG in de functie van CFRO. Annette werkte onder andere als CEO van Generali Nederland, was partner bij KPMG Advisory, partner bij Atos en begon haar loopbaan als accountant bij KPMG. Na de Heao studeerde ze bedrijfskundige economie aan de Vrije Universiteit en werd gedurende haar werkende leven ook Register Accountant. Annette vervult vele nevenfuncties, waaronder in de RvC van Ajax, als RvT lid van het Jeroen Bosch Ziekenhuis, is zij penningmeester bij NOC * NSF, lid van de RvT van KWF Kankerbestrijding en bestuurslid stichting TBI. Ik deel graag een aantal getallen over APG op basis van het jaarverslag 2019: - APG werkt voor 8 verschillende fondsen, waarvan ABP waarschijnlijk de bekendste is; - APG verzorgt het pensioen van 4.6 miljoen deelnemers en 22.000 werkgevers; - jaarlijks ontvangt APG voor meer dan 13 miljard aan premies en keert zij vergelijkbaar bedrag uit aan deelnemers; - de totale assets under management bedragen op dit moment 570 miljard euro en APG belegt dat geld in meer dan 6.000 partijen. Annette sport graag waarbij handbal favoriet is. Ze is 53 jaar, is getrouwd, heeft drie kinderen en woont in Amsterdam. *** Volg Leaders in Finance via de website [https://www.leadersinfinance.nl/]. Volg Leaders in Finance viaLinkedin [https://www.linkedin.com/company/leaders-in-finance]. *** Op de hoogte blijven van Leaders in Finance? Abonneer je dan op de nieuwsbrief [https://www.leadersinfinance.nl/nieuwsbrief/]. *** Zou je graag een bepaalde gast willen zien bij Leaders in Finance of ken je iemand die je wil voordragen? Laat het ons weten viagasten@leadersinfinance.nl *** Vragen, suggesties of feedback? Graag! Via email:info@leadersinfinance.nl *** Als je de Leaders in Finance [https://www.leadersinfinance.nl/] podcast leuk vindt, zou je dan eenreview [https://podcasts.apple.com/nl/podcast/leaders-in-finance-podcast/id1498017365?l=en] willen achterlaten bijvoorbeeld bij Apple Podcasts? Of ons willenvolgen [https://open.spotify.com/show/1Npnk1WCtvs4EqDs2ouMUy?si=3HKsowtwTZSzB73uyIT29Q] bij Spotify. Veel dank, want sommige mensen gaan alleen luisteren naar deze podcast als ze weten dat er genoeg anderen zijn die het leuk vinden! *** Leaders in Finance wordt mede mogelijk gemaakt doorInterim Valley [https://www.leadersinfinance.nl/interim-valley/],FG Lawyers [https://www.leadersinfinance.nl/fg-lawyers/], Odgers Berndtson [https://www.leadersinfinance.nl/odgers-berndtson/] enRoland Berger [https://www.leadersinfinance.nl/roland-berger/].

01. apr. 2021 - 45 min
episode #59 - S3E19 - Steven Maijoor — scheidend voorzitter van de European Securities
and Markets Authority (ESMA), aankomend directeur toezicht Banken van De
Nederlandsche Bank (DNB), jeugd, terugblik ESMA artwork
#59 - S3E19 - Steven Maijoor — scheidend voorzitter van de European Securities and Markets Authority (ESMA), aankomend directeur toezicht Banken van De Nederlandsche Bank (DNB), jeugd, terugblik ESMA

Steven Maijoor is scheidend voorzitter van de European Securities and Markets Authority (ESMA) en aankomend directeur toezicht banken bij De Nederlandsche Bank (DNB). ESMA is de Europese toezichthouder op de financiële markten. Hij was eerder directeur bij de AFM, de Nederlandse toezichthouder op diezelfde financiële markten. Vóór zijn tijd bij de AFM had hij een uitgebreide loopbaan in de academische wereld, waaronder als hoogleraar en Dean van de School of Business and Economics, beide aan de Universiteit Maastricht. Steven werd geboren in Hong Kong, studeerde economie aan de Rijksuniversiteit Groningen en promoveerde aan de Universiteit Maastricht, waarbij de titel van zijn dissertatie luidde: "The economics of accounting regulation: effects of Dutch accounting regulation for public accountants and firms". Sinds april 2011 is Steven voorzitter van ESMA en dit is zijn tweede vijfjaarstermijn en meer dan twee termijnen is niet toegestaan, dus voor de snelle rekenaars onder ons: Steven gaat deze maand afscheid nemen en start direct daarna als directeur toezicht banken bij De Nederlandsche Bank (DNB). Tot slot, Steven is 57 jaar oud, is getrouwd, heeft 3 kinderen (2 dochters en een zoon) en woont als hij niet in Parijs is waar ESMA zetelt of aan het reizen was (pre Corona), in Nederland. *** Volg Leaders in Finance via de website [https://www.leadersinfinance.nl/]. Volg Leaders in Finance viaLinkedin [https://www.linkedin.com/company/leaders-in-finance]. *** Op de hoogte blijven van Leaders in Finance? Abonneer je dan op de nieuwsbrief [https://www.leadersinfinance.nl/nieuwsbrief/]. *** Zou je graag een bepaalde gast willen zien bij Leaders in Finance of ken je iemand die je wil voordragen? Laat het ons weten viagasten@leadersinfinance.nl *** Vragen, suggesties of feedback? Graag! Via email:info@leadersinfinance.nl *** Als je de Leaders in Finance [https://www.leadersinfinance.nl/] podcast leuk vindt, zou je dan eenreview [https://podcasts.apple.com/nl/podcast/leaders-in-finance-podcast/id1498017365?l=en] willen achterlaten bijvoorbeeld bij Apple Podcasts? Of ons willenvolgen [https://open.spotify.com/show/1Npnk1WCtvs4EqDs2ouMUy?si=3HKsowtwTZSzB73uyIT29Q] bij Spotify. Veel dank, want sommige mensen gaan alleen luisteren naar deze podcast als ze weten dat er genoeg anderen zijn die het leuk vinden! *** Leaders in Finance wordt mede mogelijk gemaakt doorInterim Valley [https://www.leadersinfinance.nl/interim-valley/],FG Lawyers [https://www.leadersinfinance.nl/fg-lawyers/], Odgers Berndtson [https://www.leadersinfinance.nl/odgers-berndtson/] enRoland Berger [https://www.leadersinfinance.nl/roland-berger/].

25. mar. 2021 - 1 h 4 min
episode #58 - S3E18 - Iris van de Looij — Algemeen Directeur van de Dutch Fund and Asset
Management Association (DUFAS), 1.500 euro miljard onderliggende assets, sector
op kantelpunt, kamermeisje, geldzorgen artwork
#58 - S3E18 - Iris van de Looij — Algemeen Directeur van de Dutch Fund and Asset Management Association (DUFAS), 1.500 euro miljard onderliggende assets, sector op kantelpunt, kamermeisje, geldzorgen

Iris van de Looij is algemeen directeur van de Dutch Fund and Asset Management Association, oftewel DUFAS. DUFAS is de belangenvereniging van de Nederlandse vermogensbeheerders. DUFAS telt ruim 50 leden: van de grote assetmanagers die de Nederlandse pensioen- en verzekeringsvermogens beleggen tot kleinere, specialistische vermogensbeheerders. Voorbeelden van bekende leden zijn Achmea, Aegon, APG, Kempen, NNIP, Robeco, Triodos Investment Management, UBS en Van Eck. Iris startte haar carrière als trainee bij Fortis en werkte later in diverse directiefuncties bij o.a. MeesPierson en KBL European Private Bankers. Afgelopen jaren ondersteunde zij als consultant meerdere organisaties bij de implementatie van MiFID II. Daarnaast bekleedt zij board functies bij DSI, bij EFAMA de Europese branchevereniging voor asset managers en in het bestuur van alternatives for children, een charity van de financiële sector. Iris is 48 jaar, is getrouwd en woont in Amsterdam. *** Volg Leaders in Finance via de website [https://www.leadersinfinance.nl/]. Volg Leaders in Finance viaLinkedin [https://www.linkedin.com/company/leaders-in-finance]. *** Op de hoogte blijven van Leaders in Finance? Abonneer je dan op de nieuwsbrief [https://www.leadersinfinance.nl/nieuwsbrief/]. *** Zou je graag een bepaalde gast willen zien bij Leaders in Finance of ken je iemand die je wil voordragen? Laat het ons weten viagasten@leadersinfinance.nl *** Vragen, suggesties of feedback? Graag! Via email:info@leadersinfinance.nl *** Als je de Leaders in Finance [https://www.leadersinfinance.nl/] podcast leuk vindt, zou je dan eenreview [https://podcasts.apple.com/nl/podcast/leaders-in-finance-podcast/id1498017365?l=en] willen achterlaten bijvoorbeeld bij Apple Podcasts? Of ons willenvolgen [https://open.spotify.com/show/1Npnk1WCtvs4EqDs2ouMUy?si=3HKsowtwTZSzB73uyIT29Q] bij Spotify. Veel dank, want sommige mensen gaan alleen luisteren naar deze podcast als ze weten dat er genoeg anderen zijn die het leuk vinden! *** Leaders in Finance wordt mede mogelijk gemaakt doorInterim Valley [https://www.leadersinfinance.nl/interim-valley/],FG Lawyers [https://www.leadersinfinance.nl/fg-lawyers/], Odgers Berndtson [https://www.leadersinfinance.nl/odgers-berndtson/] enRoland Berger [https://www.leadersinfinance.nl/roland-berger/].

18. mar. 2021 - 1 h 10 min
En fantastisk app med et enormt stort udvalg af spændende podcasts. Podimo formår virkelig at lave godt indhold, der takler de lidt mere svære emner. At der så også er lydbøger oveni til en billig pris, gør at det er blevet min favorit app.
En fantastisk app med et enormt stort udvalg af spændende podcasts. Podimo formår virkelig at lave godt indhold, der takler de lidt mere svære emner. At der så også er lydbøger oveni til en billig pris, gør at det er blevet min favorit app.
Rigtig god tjeneste med gode eksklusive podcasts og derudover et kæmpe udvalg af podcasts og lydbøger. Kan varmt anbefales, om ikke andet så udelukkende pga Dårligdommerne, Klovn podcast, Hakkedrengene og Han duo 😁 👍
Podimo er blevet uundværlig! Til lange bilture, hverdagen, rengøringen og i det hele taget, når man trænger til lidt adspredelse.

Begrænset tilbud

3 måneder kun 9,00 kr.

Derefter 99,00 kr. / månedIngen binding.

Eksklusive podcasts

Uden reklamer

Gratis podcasts

Lydbøger

20 timer / måned

Kom i gang

Kun på Podimo

Populære lydbøger