Zelfspodcast

S7E82 - Polshoogte nemen

💜🔥8135847 min · 5. juni 2026
Billede af episoden S7E82 - Polshoogte nemen

Beskrivelse

Potloodjes geslepen, broodtrommeltje in de tas en hup, op naar Tata Steel. Jaap zag het in ieder geval al helemaal voor zich. Toch is daar Donald Pols’ grootste nachtmerrie uitgekomen en is hij na 35 jaar ingehaald door zijn extreemrechtse verleden. Tegelijkertijd vragen onze heren zich af wat voor Tata Steel zwaarder weegt: iemands extreemrechtse verleden of een huidig extreemrechts gedachtengoed? Daarover gesproken: FVD en Sywert van Lienden willen weer eens vaststellen wie er nou een échte Nederlander is. De kans dat die twee zich binnenkort verenigen en men enkel nog FVD hoeft te schrijven, is volgens Sander en Jaap net zo groot als de kans dat Sander ook na deze aflevering weer gezeik gaat krijgen. Heel reëel dus. Want volgens een nieuw onderzoek zijn vrouwen in twintig jaar tijd vijftien uur per week meer gaan werken, maar daar worden volgens Sander belangrijke dingen over het hoofd gezien. Het wordt eens tijd dat we stoppen met dit soort cijfers de wereld in slingeren op basis van een onderbuikgevoel. Met Gustav gaat het overigens prima. Bedankt voor jullie niet-bestaande zorgen.

Kommentarer

58
Zelfspodcast
ZelfspodcastHost

Geloven jullie in tweede kansen zoals bij Pols?

AukjedeRooij2
AukjedeRooij2

Zonde, dat geen van de luisteraars , inclusief mijzelf, een beterschapswens heeft gepost voor de kleine Gustav. Toch zullen veel luisteraars hebben meegeleefd met jullie gezin. ♥️ Sander, dat je zelfs tijdens zo'n heftige periode ( je kind in het ziekenhuis) nog de moeite neemt om een podcast voor ons op te nemen valt zeer te waarderen. Mijn complimenten voor jullie podcast die altijd scherp is en vol humor en waarin de liefde voor jullie gezinnen doorklinkt.

1 måned kun 9 kr.

Derefter 99 kr. / måned · Opsig når som helst

  • Podcasts kun på Podimo
  • 20 lydbogstimer pr. måned
  • Gratis podcasts

Alle episoder

667 episoder

Billede af episoden S7E96 - Spelen bij Beelen

S7E96 - Spelen bij Beelen

In een grabbeltonny van jewelste vliegen de onderwerpen ons om de oren. We hebben het over rijke kerels die de boel naar hun hand zetten. Zo ook sloopkoning van weleer Wim Beelen. Nadat hij dit voorjaar het failliete pretpark van Hennie van der Most had opgekocht, opende het park onder de iet wat bijzondere naam ‘Spelen bij Beelen’ deze week haar poorten. Sannie en Japonette kijken toe en keuren het (voorzichtig) goed. Als je het hebt over rijke kerels die de boel naar hun hand proberen te zetten, dan kan Donaldo Trump natuurlijk niet ontbreken. Hij ziet in zijn vriendje Gianni Infantino ineens een uitstekende secretaris-generaal voor de Verenigde Naties en geef hem eens ongelijk. En over plaagdieren gesproken: zowel in Loosje als in Zweden stikt het van de ratten, dassen, fretten en zelfs veelvraten. Om dit ongedierte te ontvluchten besloot Sander maar op het terras te gaan zitten. Hier had hij een aha-erlebnis, want terwijl hij heerlijk pils zat te harken in de zon, werd hij getrakteerd op een ongevraagd intermezzo met zijn terrasburen. Hierdoor begreep hij ineens exact waarom 'de oudere man' z'n brein uitschakelt bij ongeïnspireerd gezever. Doegies dagjes!

😂🔥22K3624. juli 202650 min
Billede af episoden S7E95 - Eurokoorts op het wk

S7E95 - Eurokoorts op het wk

Het WK zit er eindelijk op. Wat overblijft is de modderige nasmaak van een toernooi waarbij de sportieve successen werden overschaduwd door de corrupte staat van zowel de FIFA als het belangrijkste gastland. Maar, ook een Europees gevoelletje! Na de uitschakeling van Oranje bleef Nederland namelijk koortsig, maar dan voor ieder Europees land dat het tegen Argentinië op moest nemen. Fitboy, miljonair en succesvol zanger Jaap neemt het deze aflevering op voor de cultuursector, want mede door jarenlange bezuinigingen blijft er geen Nederlandse student meer over op de conservatoria. En we mekkeren nog even door over de Merwedebrug. Van de infrastructurele begroting zou je namelijk bijna medelijden krijgen met minister Karremans, nu deze notoire fileveroorzaker echt aan het einde van haar Latijn blijkt te zijn.

🔥💜16.2K4521. juli 202645 min
Billede af episoden Is Ozempic de oplossing? (met Liesbeth van Rossum)

Is Ozempic de oplossing? (met Liesbeth van Rossum)

Jaap was ooit dik, tot die legendarische Men’s Health-cover hem een goddelijk lichaam bezorgde. Volgens Sander een wonder van ijzersterke discipline, maar dat droomlijf behouden blijkt een hel. Waarom hebben die vetcellen van Jaap eigenlijk een beter geheugen dan hijzelf? Nu is er Ozempic: één prik in je pens en de honger is weg. Is deze afslankmedicatie een zegen, of de ultieme doodsteek voor onze ruggengraat? En wat doen we met 'food noise' die constante ruis in je kop die blijft schreeuwen om snacks, terwijl supermarkten ons doelbewust blijven verleiden? Hebben die voedselgiganten vrij spel nu we alles toch wel kunnen 'wegspuiten'? Samen met obesitashoogleraar Liesbeth van Rossum duiken we in de wereld van Ozempic, food noise en de smerige verleidingstrucs in de supermarkt. Ontdek verrassend Nederland deze zomer met NS. Koop Nederland Dal Vrij vóór 1 augustus en profiteer een maand lang van onbeperkt reizen in de daluren en het weekend voor € 49 per maand. Het abonnement is tot 31 juli te koop. Klik hier voor meer informatie over het Nederland Dal vrij Abonnement https://www.ns.nl/producten/abonnementen/nederland-dal-vrij?utm_source=touch_tonymediapodcasts&utm_medium=Paid_Custom&utm_campaign=C13151&utm_content=branded_content Recent brachten internist-endocrinoloog en hoogleraar obesitas aan het Erasmus MC Liesbeth van Rossum en obesitasarts en wetenschapper Mariette Boon het boek VET Belangrijk 2.0 uit. Hierin worden op een toegankelijke en luchtige manier de nieuwste wetenschappelijke inzichten over overgewicht en obesitas beschreven, inclusief verrassende nieuwe kennis over leefstijlfactoren, de biologische oorzaken van overgewicht en de werking van obesitasmedicatie.

💜🔥5.9K4119. juli 202653 min
Billede af episoden S7E94 - Alle witte mannen achteraan

S7E94 - Alle witte mannen achteraan

Op Best Kept Secret Festival riep Sophie Straat alle witte mannen op naar achteren te gaan om zo een zogeheten FLINTA-moshpit te creëren. Hoewel er op het festival zelf weinig commentaar op leek te zijn, werd er online flink op de fophef-trommel geslagen. Hierdoor werd de zangeres het mikpunt van doodsbedreigingen en andere drek. Sander en Jaap staan zelf sowieso liever achteraan, dat heeft namelijk ook zo zijn voordelen. De redelijkheid en billijkheid lijken ook ver te zoeken op het WK, maar één ding lijkt te verbroederen: de gezamenlijke afkeer tegen Argwaantinië. Dan was er nog Sam Hagens, die feiten en meningen net zo vaak door elkaar haalt als dat onze heertjes de woorden 'push' en 'pull' door elkaar halen. En ook Dilan Yesilgöz blijkt overduidelijk geen journalistiek te hebben gestudeerd, want dan had zij geweten dat één bron géén bron is.

🔥💜6.2K4317. juli 202645 min