
Potraviny KRAJ
Podcast by KRAJ potravin
KRAJ je moderný slovenský reťazec, ktorý ponúka bežné potraviny, produkty z domácej výroby od malých výrobcov a široký sortiment produktov pre ľudí s aktívnym životným štýlom či s potravinovými intoleranciami. Všetko za primerané ceny v príjemnom modernom prostredí s milým a ochotným personálom.
Start 60 days free trial
99,00 kr. / month after trial.Cancel anytime.
All episodes
142 episodes
Pohyb je dôležitý, netreba to s ním však preháňať. Obdobie vianočných sviatkov, ktorých prioritou má byť pokoj a trávenie času s rodinou a najbližšími, je totiž ideálnym obdobím na upustenie z pravidelnosti. Rozumné hranice si treba nastaviť aj pri konzumácii jedla. Čím viac vianočných chuťoviek pripravíte a napečiete, tým viac toho zjete! 3 druhy koláčov nie sú málo.

Zima? Na pohyb nemusíte rezignovať! Napriek tomu, že leto ako ročné obdobie ponúka viac možností, ako sa v tomto smere realizovať. Pohyb počas zimných mesiacov môže byť kvôli chladnému počasiu a kratším dňom náročnejší, aktívny životný štýl je však možné „pestovať“ aj v tomto období, či už s cieľom udržať si fyzickú kondíciu, dobrú náladu alebo celkové zdravie. Je preto dôležité nájsť si takú aktivitu, ktorú budete robiť s radosťou. Zimné mesiace môže byť výzvou, ale s troškou kreativity a premysleného plánovania sa môžete bez väčších problémov udržať vo forme.

Pravidelnosť a konzistentnosť (pohybu) nadovšetko. Ak si má človek radosť z pohybu a pevné zdravie, ktoré so sebou prináša, udržať, pravidelnosť je mimoriadne vítaná. A je to zároveň predpoklad, ako sa z dlhodobého hľadiska zlepšovať. Žijeme hektickú a uponáhľanú dobu, keď „mať čas pre seba“ nie je jednoduché. Automaticky, akosi „prirodzene“, robíme veci nárazovito a za kratší čas toho chceme stihnúť viac. V tréningu, a najmä v tom dlhodobo udržateľnom, však tento „postup“ rozhodne nefunguje. Okrem toho, že riskujeme, že sa nám športové aktivity časom znechutia, negatívny dopad to môže mať v konečnom dôsledku aj na naše zdravie. Preto je lepšie nastaviť sa tak, aby sme sa hýbali v kratších časových objemoch, ale častejšie a opakovane, ideálne so železnou pravidelnosťou.

Spisovateľ píše, športovec cvičí. Čímkoľvek sa chcete stať, musíte pre to niečo urobiť. Vec sa má tak, že nie každé dieťa je rodeným športovcom. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) by sa však už škôlkari mali denne hýbať aspoň 60 minút. Aktuálne prieskumy však dokazujú opak. Podľa Slovenskej akadémie vied (SAV) sa aspoň hodinu denne venuje fyzickej aktivite len pätina dievčat a tretina chlapcov vo veku 11 rokov. Športovec, tréner a odborník Patrik Čurila nám v (príslušnom) podcaste vyrozprával svoje osobné skúsenosti. S deťmi a mládežou začal (v tom čase ešte na lezeckých stenách) pracovať už ako 17-ročný. Aj preto dnes môže s čistým svedomím potvrdiť, že na (správny) rozvoj detí a ich výchovu má šport značný a pozitívny vplyv. Prináša im fyzické, emocionálne/mentálne aj sociálne benefity. Tie sú dôležité najmä v období dospievania.

BALANS. Slovo, ktoré môžeme nahradiť napríklad výrazom vyrovnanosť alebo rovnováha. Balansovať v živote teda znamená, udržiavať v ňom rovnováhu a byť emočne, mentálne aj fyzicky vyrovnaný. Ako však „bez bolesti“ dosiahnuť balans medzi prácou, rodinou, priateľmi, inými povinnosťami/záľubami a športom? Každý z nás totiž občas (a niekto aj veľmi často) používa výhovorku – (JA) NEMÁM ČAS! Lenže, čas je „len“ otázkou priorít a správneho načasovania! 😊
Start 60 days free trial
99,00 kr. / month after trial.Cancel anytime.
Exclusive podcasts
Ad free
Non-Podimo podcasts
Audiobooks
20 hours / month