
Archiv podcastů NPI ČR 2021
Podcast by studiopandapodcast
Podcasty určené všem pedagogickým pracovníkům i rodičům. Naším cílem je to, aby se děti těšily do školy a učitelé měli tu nejlepší práci na světě.
90 vrk ilmainen kokeilu
Kokeilun jälkeen 19,99 € / kuukausi.Peru milloin tahansa.
Kaikki jaksot
17 jaksot
Gabriela Dymešová působí na katedře psychologie pedagogické fakulty UK, je členkou České asociace pro psychoterapii a působí v Rafael institutu. Jak mají učitelé, vychovatelé a další pedagogičtí pracovníci komunikovat s dětmi o současném dění na Ukrajině? Hlavně otevřeně, autenticky a dobře dětem naslouchat.

Rozhovor s Mgr. Martinou Johanes Podlipnou, ředitelkou MŠ Líbeznice. MŠ Líbeznice je školka vyhlášená vstřícným přístupem k dětem se speciálními vzdělávacími potřebami. Nejenže zde všechny učitelky i všechny asistentky pedagoga podstoupily kurz pedagogické diagnostiky, snaží se všechny děti zahrnovat do všech aktivit a tím je posouvají. Co jim ještě v jejich praxi pomáhá? Podívejte se na video. https://youtu.be/LqNGvXnjGug O MŠ Líbeznice si můžete přečíst také na interaktivním webu Zapojmevšechny.cz: https://zapojmevsechny.cz/clanek/detail/jak-pristupovat-k-detem-se-specialnimi-vzdelavacimi-potrebami-dobra-praxe-z-ms-libeznice https://zapojmevsechny.cz/clanek/detail/asistent-pedagoga-v-materske-skole-dobra-praxe-ms-libeznice Podcast vznikl ve spolupráci s autorským týmem interaktivní aplikace pro pedagogy a rodičehttps://zapojmevsechny.cz/ [https://zapojmevsechny.cz/].

Podle údajů Ministerstva zdravotnictví z listopadu 2021 zemřelo v Česku v souvislosti s pandemií nemoci covid-19 více než 32 000 lidí. V poměrně krátké době se tak s nenadálým úmrtím muselo vyrovnávat velké množství lidí včetně dětí. Jak toto téma, které se týká každého člověka, otevřít ve škole? Jak podpořit děti, které ztratily někoho ze svých blízkých? Je smrt v naší společnosti tabu? O těchto a dalších tématech diskutovaly: Ruth Šormová, ředitelka organizace Cesta domů, Tereza Gafna Váňová, učitelka židovské výchovy, občanské výchovy a angličtiny na Lauderových školách v Praze Moderuje: Zuzana Hanáková, terapeutka, lektorka a koučka Více na https://www.cestadomu.cz/je-smrt-skolou-povinna https://www.cestadomu.cz/aktuality/prirucni-radce-nejen-pro-pedagogy-o-tematu-smrti (Slon u tabule) https://www.cestadomu.cz/osveta https://www.cestadomu.cz/nakladatelstvi https://www.cestadomu.cz/pro-skoly https://www.cestadomu.cz/vzorove-hodiny https://www.umirani.cz/

Soukromé Gymnázium Jana Palacha v Praze je malá škola téměř rodinného typu. Je to škola inkluzivní a najdeme zde také studenty s různými poruchami či hendikepy, ale také dost studentů s odlišným mateřským jazykem. Školní psycholožka Nora Jakobová nás seznámí s fungováním a vývojem ŠPP a také se svými kolegyněmi. Anna Koktová se věnuje práci s nadanými studenty, ať už se jejich nadání týká matematiky, sportu nebo výtvarné tvorby. Studentům cizincům pomáhá dvojjazyčná asistentka Ivana Hasalová zlepšit češtinu a všechny společně ještě s dalšími v jejich týmu pomáhají dobré komunikaci a atmosféře ve škole.

Schránka důvěry je ve škole mnohdy jediným místem pro otevřenou komunikaci a podněty od žáků nebo zaměstnanců. Je to škoda, protože dobře nastavená komunikace a otevřenost usnadňuje práci učitelům i dalším zaměstnancům a dětem (i rodičům) pomáhá řešit případné problémy, ve škole se cítit dobře a společně vytvářet jeden velký tým. Se svými zkušenostmi se schránkami důvěry a jejich podobami se podělil ředitel střední školy, školní psycholožky i výchovné poradkyně z několika gymnázií. A jak je to u vás ve škole?
90 vrk ilmainen kokeilu
Kokeilun jälkeen 19,99 € / kuukausi.Peru milloin tahansa.
Podimon podcastit
Mainoksista vapaa
Maksuttomat podcastit
Äänikirjat
100 tuntia / kk