
De gelukkige docent
Podcast by Paulien knol
Podcast van en voor docenten om te (blijven) werken met plezier, energie en bevlogenheid!
Aloita 7 vrk maksuton tilaus
Kokeilun jälkeen 7,99 € / kuukausi.Peru milloin tahansa.
Kaikki jaksot
36 jaksot
In deze #podcast ga ik in gesprek met @JohanSpronk. Voorzitter van Collge van Bestuur van @ROCMN. Ookal is Johan niet zo van de lange termijn planning toch is onderwijs wel de rode draad in zijn carière. Als niet al te brave en niet al te gelukkige scholier toch naar de PABO. Daarna de smaak van het leren te pakken gekregen. Als docent, teamcoördinator, manager, directeur en nu als voorzitter van een #CVB heeft Johan zijn sporen in het onderwijs wel verdiend. Johan zou graag het welzijn van de student op de eerste plaats willen zettten, soms even andere keuzes maken. Het lesplan los laten omdat iets anders nodig is. Wat voor studenten geldt, geldt ook voor de docenten. Wanneer het welzijn van de docenten meer op 1 zou staan zouden processen en samenwerking wellicht ook makkelijk gaan. "Maar ook als bestuurder is je invloed beperkt". Natuurlijk gebeuren ook al hele mooie dingen in het #onderwijs. Veel mooie intitiatieven om met elkaar te verbinden en de studenten te laten opbloeien. Dat is iets om trots op te zijn "Want onze studenten zijn de makers van de maatschappij"! Zelf gaat Johan ieder dag met veel plezier naar het werk, want hij doet wat hij leuk vindt. Johan houdt van verbinden "pendelen" noemt hij dat tussen tussen micro en Meso. Verbinding is volgens Johan één van de sleutels tot meer werkgeluk. Die verbinding zou vorm kunnen krijgen door meer met elkaar in gesprek te gaan. “we nemen misschien wel te weinig tijd en de vrijheid om elkaar te bevragen”. Welke vraag zou jij een schoolbestuurder willen vragen? Het geprek met Johan kun je hier luisteren: Itunes: https://lnkd.in/dhtAMwM Google: https://bit.ly/38tY7pk Spotify : https://lnkd.in/dyphct3 #werkgeluk #podcast #verbinding #rocmn #studentgeluk #vragen

Wat kunnen we leren van kinderen in het Voorgezet Speciaal Onderwijs? Volgens docent Steffie van der Meijden heel wat! Steffie wil dat dan ook, nu ze gekozen is als Leraar van het jaar, aan de wereld laten zien! Super enthousiast is ze over "haar jongens" "zij pakken elke dag weer nieuwe kansen, en moeten zoveel overwinnen om mee te kunnen doen, dan kunnen wij toch niet lopen zeuren en klagen"? Sinds 5-10 - 2022 mag Steffie het gezicht zijn van het VSO (Voortgezet Speciaal Onderwijs) . Als Leraar van het jaar wil ze heel graag een gezicht geven aan de kinderen in deze sector. Ook wil ze graag anderen inspireren om "onder het gedrag" te kijken. Hoe komen leerlingen tot leren, wat zit er achter het gedrag , wat belemmert en wat hebben ze juist nodig? Collega's noemen haar ook wel een 'positieve wervelwind'. Haar enhousiasme is kracht maar natuurlijk ook een valkuil! Maar al werkt ze soms 60 uur (of meer) per week, werkdruk kent Steffie niet!. "Dat komt gewoon om dat ik blij ben dat ik iets goeds mag doen, blij ben dat ik dit werk mag doen"! Dat is alleen maar geluk!

Deze keer een podcast met een HR directeur, want ja ook die hebben te maken met het werkgeluk van docenten en medewerkers! Volgens Kim gaat wergeluk niet over dat je altijd maar blij en vrolijk zijn. Moeilijk, vervelende situaties horen er gewoon bij en mogen er zijn. Het is dan wel zaak om minder aandacht te besteden aan energievreters en meer te werken aan de energie gevers! Kim heeft in haar functie altijd veel regelruimte, veel autonomie en het lukt haar daarom goed om te zorgen dat ze zelf bijft werken met plezier. In beweging komen wanneer je niet lekker in je vel zit of ontevreden bent over je werk is daarbij cruciaal. Bij het Summa college is werkgeluk gekoppeld aan studentgeluk. Dat betekent dat er gewerkt wordt aan een cultuur waarbij persoonlijke talenten veel aandacht krijgen. Kim gunt iedere docent en medewerker het gevoel dat er ruimte is om het persoonlijk leiderschap te pakken. "Ga de dialoog aan, op de inhoud mag je met elkaar schuren maar wanneer je in de relatie blijft staan dan kan er veel".

Of ze nu aan tafel zit met de minister van onderwijs of op werkbezoek is in het primair onderwijs of met in gesprek met haar HAVO- leerlingen, Daniëlle Woestenberg wordt gelukkig wanneer ze de verschillende werelden waarin zij zich beweegt met elkaar kan verbinden. Daniëlle is een vrouw met een stevig CV,als jurist begonnen via de politiek, theologie naar voor de klas en natuurlijk als vakbonds leider. Haar werk is divers, de hele week door schakelt ze tussen de verschillende niveaus van het onderwijsveld. Zo heeft ze een behoorlijk breed beeld van wat er speelt binnen de verschillende sectoren. Volgens Daniëlle zou er binnen het onderwijs best wel meer in mogelijkheden gedacht mogen worden. Kansen moet je zien en pakken en dat kan ook binnen de gestelde kaders. Als frontvrouw werkt en denkt ze mee over grote vraagstukken, over hoe het leraren tekort op te lossen of een betere profilering van ht MBO of een andere organisatie van het onderwijs zodat docenten en medewerkers met meer plzier en duurzamer kunnen blijven werken. "We moeten misschien ook wel een zeggen tot hier en niet verder, een grens stellen om het eigen werkgeluk te beschermen". Naast haar immer drukke vakbondsbaan heeft Daniëlle bewust gekozen om één dag in de week zelf voor de klas te gaan staan. "niets is immer zo relativerend als een paar kritische pubers voor je neus".

Ooit was hij zelf student op het mooie ROC van Twente, nu is hij er met veel passie en plezier docent en onderwijsvernieuwer. Dimitri's hart gaat sneller kloppen van de kansen die er liggen om door middel van technologie en digitale didactiek nog beter aan te sluiten bij de leervragen en behoeften van de studenten van nu. "studenten zijn ons ver voor uit wat betreft digitalisering en technologie, we kunnen niet achterblijven!" Dimitri is een deler, vanuit zijn eigen behoefte om te delen en ook om gebruik te kunnen maken van wat collega's aan materiaal, werkvormen en lessen ontwerpen, maakte hij hij de site www.opafstandleren.nl een soort open source waar docenten materialen kunnen halen en brengen. Dimitri gelooft heilig in de vernieuwing en verandering van het onderwijs door technologie en wil zich dan ook graag inzetten om dit voor studenten als voor collega's toegankelijk te maken.
Aloita 7 vrk maksuton tilaus
Kokeilun jälkeen 7,99 € / kuukausi.Peru milloin tahansa.
Podimon podcastit
Mainoksista vapaa
Maksuttomat podcastit