
Głos Spółdzielczy
Podcast by Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych
90 vrk ilmainen kokeilu
Kokeilun jälkeen 19,99 € / kuukausi.Peru milloin tahansa.

Enemmän kuin miljoona kuuntelijaa
Tulet rakastamaan Podimoa, etkä ole ainoa
Arvioitu 4.7 App Storessa
Lisää Głos Spółdzielczy
+ Ekonomia społeczna + Współpraca i solidarność + Działalność spółdzielni socjalnych + Idee i praktyka + Artykuły i rozmowy + Oto podcast tworzony przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych
Kaikki jaksot
10 jaksot
Przedsiębiorstwa społeczne, w tym spółdzielnie socjalne od początku wojny w Ukrainie podjęły wiele działań, aby wesprzeć naszych wschodnich sąsiadów. Stały się ważnym partnerem i realizatorem usług społecznych świadczonych w społeczności lokalnej. Jakie to usługi i jak są realizowane w subregionie konińskim? O rozszerzonym mechanizmie zakupów interwencyjnych o pomoc dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy porozmawiamy ze Zbigniewem Prałatem – koordynatorem Wielkopolskiego Ośrodka Ekonomii Społecznej. PS przewodnik, o którym na końcu mówi nasz rozmówca, dostępny jest na www.woes.pl

W dobie istniejącego kryzysu mieszkaniowego ludzie poszukują różnego rodzaju rozwiązań. Rosnąca inflacja, problem z ilością mieszkań na wynajem, omijanie prawa budowlanego. Czy jest jeszcze szansa na godziwy dach nad głową? A może spółdzielczość ma na to jakąś odpowiedź? O rozwiązaniach kryzysu mieszkaniowego i kooperatywach mieszkaniowych takich jak co-living i co-housing porozmawiamy z Pauliną Nowak – ekspertką w tej dziedzinie, ekonomistką i przy okazji nasza stowkową koleżanką.

Wracamy do Was z nową odsłoną naszego Głosu Spółdzielczego – przed Wami pierwszy wywiad! Wielkie korporacje kontra oddolne spółdzielnie. Czy Dawid może rywalizować z Goliatem i jaki to ma sens? W tej audycji porozmawiamy o transporcie – Czy spółdzielczość może w nim zaoferować coś nowego i wyjątkowego? Z prezesem stowarzyszenia Rowerowy Poznań i naszym stowkowym kolegą Tadeuszem Mirskim rozmawia Olga Zioła.

Dzięki uprzejmości Oficyny Bractwa Trojka przedstawiamy fragmenty książki Jarosława Urbańskiego "Wiecowniczki: Zofia Tułodziecka i początki radykalnego zawodowego ruchu kobiecego w Wielkopolsce". Zapraszamy dziś do poznania części książki poświęconej tendencjom w wielkopolskim ruchu kobiecym.

Jakie były marzenia XX-wiecznych spółdzielców i spółdzielczyń okresu międzywojennego? Miasta-ogrody, tanie mieszkania dla wszystkich, godne wynagrodzenia za uczciwą prace. Brzmi znajomo? Posłuchajcie jak zamierzali to osiągnąć, a później zapraszamy do dyskusji nad tym, dlaczego im się nie udało. Fragmenty tekstów ekonomistki i spółdzielczyni Zofii Daszyńskiej – Golińskiej czyta Tadeusz Mirski.

Arvioitu 4.7 App Storessa
90 vrk ilmainen kokeilu
Kokeilun jälkeen 19,99 € / kuukausi.Peru milloin tahansa.
Podimon podcastit
Mainoksista vapaa
Maksuttomat podcastit
Äänikirjat
100 tuntia / kk