
Rozmowy Inspirujące
Podcast de Marcin Babiak
Empieza 7 días de prueba
$99.00 / mes después de la prueba.Cancela cuando quieras.

Más de 1 millón de oyentes
Podimo te va a encantar, y no estás solo/a
Rated 4.7 in the App Store
Acerca de Rozmowy Inspirujące
Rozmowy Inspirujące to cykl wywiadów poświęconych zmianom w gospodarce, biznesie, społeczeństwie i technice.
Todos los episodios
40 episodios
Bartek Ziemiański to ekspert od LinkedIn, gdzie działa zarówno prywatnie, jak i nadzorując programy Employee Advocacy i Social Selling u klientów Sharebee. Marketing i sprzedaż nie mają przed nim tajemnic, praktykuje w tej branży od kilkunastu lat. Zostało to docenione i wyróżniony został na liście 100 Polskich Osobowości Marketingu. Wierzy w to, że najlepszymi ambasadorami marki są ludzie, dlatego prowadzi warsztaty z wykorzystania LinkedIn, których celem jest zmotywowanie uczestników i uczestniczek do aktywności na tej platformie. Buduje to marki osobiste oraz markę pracodawcy. Bartek jest także wykładowcą w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gdzie prowadzi zajęcia dotyczące social mediów. Realizuje złożone projekty dla globalnych firm, takich jak Allegro, Mastercard, Orange, Asseco, E.ON, Pekao, Ford, co świadczy o jego doświadczeniu i umiejętnościach w branży. Jego doświadczenie, pozwala na skuteczne wykorzystanie narzędzi online w celu promocji firmy oraz pozyskiwania kandydatów na rynku pracy. W kolejnym wywiadzie z serii "Rozmowy Inspirujące" zadam m.in. pytania: 🎙️ Czy pracodawca ma prawo kontrolować profile pracowników na LinkedIn? 🎙️ Czy Linkedin się TikTok-izuje? 🎙️ Jakie błędy popełniają firmy przy employer brandingu? 🎙️ Jaka przyszłość czeka LinkedIn? Czy boty i fejkowe konta opanują tę platformę? 🎙️ Czy wszystkie profile firmowe są nudne? Zapraszam!

Wojciech Racięcki — dyrektor Działu Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, w którym tworzone są nowe technologie, realizujące założenia Europejskiego Zielonego Ładu. Absolwent Wydziału Telekomunikacji Politechniki Warszawskiej. Przez lata realizował liczne projekty w branży IT/Telco. Kierował Pionem Sieci Edukacyjnych w Państwowym Instytucie Badawczym NASK, rozwijając Ogólnopolską Sieć Edukacyjną. W kolejnym wywiadzie z serii "Rozmowy Inspirujące" zadam m.in. pytania: 🎙️ Dlaczego Zielony Ład wzbudza kontrowersje? 🎙️ Samochody wodorowe czy elektryczne – które z tych rozwiązań ma większy potencjał w zrównoważonym transporcie? 🎙️ W jaki sposób modernizować budynki z lat 90.? 🎙️ Jakie są szanse energetyki jądrowej w Polsce? Zapraszam!

Monika Smulewicz - założycielka HR na Szpilkach i Eduwersum Uznany praktyk i ekspertka prawa pracy. Od ponad 20 lat edukuje pracowników i menedżerów w obszarze prawa pracy i kalkulacji wynagrodzeń oraz tego, jak efektywnie i zgodnie z prawem zarządzać kapitałem ludzkim w organizacjach. Na salach szkoleniowych od 2003 roku. Prekursorka kursów online z zakresu prawa pracy w Polsce. Założycielka i CEO Eduwersum Collegium Rozwoju HR. W kolejnym wywiadzie z serii "Rozmowy Inspirujące" zadam m.in. pytania: 🎙️ Czy prawa pracownicze w Polsce są wciąż łamane? 🎙️ Dlaczego tak dużo pracujemy? 🎙️ Czy urlopy menstruacyjne są fair? 🎙️ Jak wygląda sytuacja kobiet 50+ na rynku pracy? Zapraszam!

Tina Sobocińska - obecnie HR4future - Founder & HR Strategic Advisor. HR Director z 20+ lat doświadczeniem w międzynarodowych firmach (PwC, DHL, Schneider Electric, Sanofi Aventis) w rolach Dyrektora HR, Członka Zarządu, Senior Management Team, Dyrektora Shared Services HR na Europę. Pasjonatka i doradca HR w projektach: Workplace of the future, Mega trends, Competencies of the Future, HR of the Future, Culture Book, 4 day week, Neuroróżnorodne Miejsca Pracy. Liderka networku Digital HR Champions. Członkini Zarządu Stowarzyszenia LiderShe. Mentorka w programach FutureUp Banku BNP Paribas, Vital Voices. Współautorka serii podcastów: ‘Case study: praca hybrydowa’ , ‘Leaders.What’s next?’ nagrywanych z Jarosławem Kuźniarem, Voice House. Wykładowczyni na Uniwersytecie SWPS, na SGH i w Akademii Leona Koźmińskiego. Speakerka na konferencjach w PL i zagranicą (Bruksela, Amsterdam, Wiedeń, Sofia) W kolejnym wywiadzie z serii "Rozmowy Inspirujące" zadam m.in. pytania: 🎙️ Czy wciąż funkcjonuje podział na zawody męskie i kobiece? 🎙️ Jakie są szanse na wprowadzenie czterodniowego tygodnia pracy w Polsce? 🎙️ Czy praca zdalna z nami pozostanie? 🎙️ W jakim stopniu różnice w wynagrodzeniach między kobietami a mężczyznami są widoczne w Polsce? I czy w ogóle występują? Zapraszam!

Wojciech Janiciki - geograf polityczny, profesor nadzwyczajny i dyrektor Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Studiował na UMCS, na Central European University w Budapeszcie oraz w Bluffton College w Ohio, USA. Prowadzi badania nad procesami migracji, polityką migracyjną oraz wpływem migracji na rozwój regionalny. Interesuje się również problematyką mniejszości narodowych i etnicznych, zagadnieniami globalnymi, obszarami granicznymi i konfliktowymi. Autor i/lub redaktor ponad 70 publikacji, w tym 10 książek. Recenzent prac naukowych dla ponad 20 czasopism i wydawnictw. Nauczyciel z międzynarodowym doświadczeniem w Polsce, Niemczech, Czechach, Finlandii, Szwecji i Irlandii. Aktywny popularyzator nauki, autor ponad 150 wywiadów radiowych i telewizyjnych, podcastów, wykładów i warsztatów dla odbiorców w każdym wieku. Współwłaściciel spółki technologicznej, która zbudowała od podstaw kompleksowy system nadzoru i bezpieczeństwa w transporcie towarów o wysokiej wartości. W kolejnym wywiadzie z serii "Rozmowy Inspirujące" zadam m.in. pytania: 🎙️ Dlaczego boimy się imigrantów? 🎙️ Jak wygląda struktura współczesnej migracji? 🎙️ Jak zmienia się nastawienie Polaków do obcokrajowców? 🎙️ Ilu nas będzie za 15 lat? Zapraszam!

Rated 4.7 in the App Store
Empieza 7 días de prueba
$99.00 / mes después de la prueba.Cancela cuando quieras.
Podcasts exclusivos
Sin anuncios
Podcast gratuitos
Audiolibros
20 horas / mes