Artилерія
Podcast door Суспільне мовлення
Artилерія – проєкт про творчу молодь, що протистоїть російській агресії на фронті, у культурній сфері та як волонтери.
Start 14 dagen gratis proefperiode
Na de proefperiode € 6,99 / maand.Elk moment opzegbaar.
Alle afleveringen
7 afleveringenГурт DakhaBrakha виник у 2004 році, а свій день народження відзначають кожного дня Трійці. За 20 років карʼєри вони встигли обʼїхати кожен континент з гастролями (окрім, схоже, Арктики), виступити на головних радіостанціях та фестивалях світу та закріпити за собою статус одного з найуспішніших українських гуртів закордоном. Якою була історія DakhaBrakha протягом цих 20 років? Чи справді гурт оцінили в Україні лише після їх нього успіху закордоном? Та як роль DakhaBrakha трансформувалася під час повномасштабного вторгнення? У новому випуску «Artилерії» Юля Ткачук говорить з Марком Галаневичем. А також ми відвідали великий концерт гурту в «Палаці Україна».
«Дівчат які займаються продюсуванням, дуже багато. Проблемою є питання їхньої видимості», — говорить очільниця проєкту Women Sound та саундпродюсерка Олеся Оникієнко. У світі представництво жінок у сауднпродюсуванні коливається в межах 4-6%, а в Україні така статистика взагалі відсутня. Жінки, які зрештою стають музичними продюсерками, стикаються з великою кількістю сексизму та нерозуміння: питають, хто їм пише музику та чи правильно вони підключили пристрої на сцені. У цьому випуску проєкту Artилерія ми говоримо про жінок-саундпродюсерок, їхню музику та проблеми, з якими вони стикаються упродовж своєї кар'єри. А також знайомимо вас із YUVI — однією з найбільш перспективних незалежних артисток та саундпродюсерок серед нового покоління.
Як Європа полюбила український фольк та як його перевідкрили для себе українці? Як фольк змішали з різними жанрами та коли використання етномотивів стає «крінжем»? У новому спецепізоді проєкту Artилерія поговоримо про український фольк. Як він вдало (чи не дуже) вписався в українську поп та інді-музику і як ставитися до народного першоджерела з повагою та не забувати, що й у народної музики теж є авторські права. Допоможе нам у цьому фронтвумен гурту Go_A Катерина Павленко та фольклористка й вокалістка гурту «Щукариба» Ярина Сізик.
«Під Новобахмутівкою в роздовбаному будинку було старе піаніно. І хлопці одразу: «Зіграй нам «Мурку»! Я, на жаль, навіть не знаю, що це», — ділиться з нами музичний продюсер John Object. На третій день повномасштабного вторгнення він пішов добровольцем у ЗСУ і за цей час повертався у Київ сумарно на 20 днів Артистка СТАСІК вже була парамедикинею до повномасштабної війни. Та з початком вторгнення повернулася на службу військової медикині: «Я люблю українців, я хочу, щоб вони були живі». Як музикантів змінює повномасштабне вторгнення, як ми як суспільство можемо допомогти ветеранам у реінтеграції по поверненню та як музика може допомогти військовим на фронті — у новому спецепізоді Artилерії.
Жартівливі пісні існували ще у фольклорі. Сучасну гумористичну музику люди люблять і ненавидять. Звинувачують у прямоті, недоречності, але співають «Пес Патрон» чи «Дупу огірка» за будь-якої нагоди. У новому випуску Artилерії з'ясовуємо, як жартівлива музика говорить на серйозні теми, розвантажує «менталочку» та розвиває освіченість слухачів. І робимо це з Кажанною, фронтменом гурту KARTA SVITU Іваном Маруничем та з Гуртом Дно.
Overal beschikbaar
Luister naar Podimo op je telefoon, tablet, computer of auto!
Een universum van audio-entertainment
Duizenden luisterboeken en exclusieve podcasts
Geen advertenties
Verspil geen tijd met het luisteren naar reclameblokken wanneer je luistert naar de exclusieve shows van Podimo.
Start 14 dagen gratis proefperiode
Na de proefperiode € 6,99 / maand.Elk moment opzegbaar.
Exclusieve podcasts
Advertentievrij
Non-Podimo podcasts
Luisterboeken
20 uur aan / maand