Aaf en Lies, eindelijk gelukkig
We duiken in het onnavolgbare bestsellerboek: The Secret. Schrijfster Rhonda Byrne heeft een handje van victim blaming, want haar zelfhulp berust voor 100% op het manifesteren van je eigen geluk. Ben jij ziek? Dan heb je te weinig positieve gedachten het universum ingestraald. Wil je dun zijn? Dan had je jezelf dun moeten visualiseren. Aaf en Lies fileren de ‘theorie van de Babyloniërs’. Aan businessideeën ontbreekt het schrijfster Rhonda niet. Lies lag bij de endodontoloog en beloofde een lovende review te schrijven, die ze vervolgens natuurlijk niet schreef. Aaf moest haar kinderen herinneren aan Moederdag en vond dat niet zo fraai van zichzelf. Culturele genezing vinden we in The Master van Paul thomas Vertel me een raadsel van Tillie Olsen
85 episodes
Comments
69Hebben jullie ooit geprobeerd te manifesteren? 🤔
Ik wel en is totaal niet gelukt, helaas
Voor de grap met collega’s (dat de babies even een uurtje gaat tukken bijvoorbeeld, werk in de kinderopvang)
Ja, heel banaal. Bij de Decemberkrasloten, dat ik dan een mooie geldprijs win. 😃 (Dus niet hopen)
Nee en ik schrijf ook geen recensies, behalve op happy cow, een app waar je vegan/vegan restaurants op kan vinden, dat is dan meer een community gevoel.
Ik manifesteerde afgelopen december dat we de staatsloterij (of iig veel geld) zouden winnen, geen geld gewonnen maar m’n oma overleed en toen kwam er wel wat geld onze kant op. Nu ga ik nooit meer manifesteren want dat is dus levensgevaarlijk😅.
Ik probeer een leuke man te manifesteren, nog niet gelukt maar ik hou vol 🙃
Houd op schei uit. Ik las er allemaal boeken over tot ik niet eens durfde te denken aan een ziekte anders trok ik het aan😂 veel van die boeken moeten verboden worden man. Dingen gebeuren en je hebt daar geen controle over. Alleen je reactie erop
Over de reviews; in veel bedrijven worden reviews heel erg uitvergroot in de groep of aan je prestatie/targets gekoppeld. Dus dan zit je bij je functioneringsgesprek en krijg je te horen: ‘Je moet meer positieve reviews krijgen’ of wordt er op maandagochtend een rondje applaus gegeven voor Pietje die weer een goede review heeft gekregen. Als iemand die ook wel eens verplicht om reviews heeft moeten vragen kan ik zeggen dat het voor de vrager ook vreselijk stom en ongemakkelijk is 😳
Ik ben zo’n mens met dwanggedachtes her- en der, en het heeft me dure therapie gekost om redelijk van het ‘magisch denken’ af te komen, dus ik ben blij dat jullie hier kritisch op zijn 😅
Misschien heb je iets aan dit feitje: in alle geloofsovertuigingen/spirituele stromingen moet je eerst iets uitspreken om het inwerking te zetten. Je gedachten zijn van jou en zelfs god(en)/het universum kan daar niet bij. Denk aan gebeden prevelen, offers brengen ect. Dit weetje heeft mij echt geholpen 😊 Dikke dwanggedachte knuffel voor jou ❤️
Ik heb 10 maanden geleden een zwaar herseninfarct gehad en vind het dus ook een eng boek, maar ook hoopvol: nu denk ik de hele tijd; mijn linkerhand en arm doen het perfect en mijn linkerbeen en voet ook, ik kan heel goed rennen, fietsen, bergwandelen en skiën , als dat niet gaat helpen ..
Zo heb ik een keer gehad toen ik aan iemand vertelde dat een vriendin van mij kanker had, die net als ik toen 21 was, dat die vrouw vroeg: ‘oh maar was ze bang om kanker te krijgen?’ Toen zei ik: nouja haar moeder is overleden aan een gentische vorm van borstkanker, dus ja’ zei ze doodleuk: ‘ah ja daar heb je het al. Daarom heeft ze kanker gekregen.’ Super
Het is een Amerikaans kut boek. Maar ik vind niet dat Aaf en Lies genoeg snappen van dergelijke materie om er een boeiend verhaal over te maken. Te weinig inhoud, te oppervlakkig. Neem een onderwerp wat je beter ligt.
Je bedoelt dat ze te weinig verstand hebben van quatsch? Welke studie hadden ze moeten doen om te onderbouwen dat je bijvoorbeeld een aardbeving niet over jou en je buren af hebt geroepen?
Welke materie 😂 waar moeten ze iets van snappen?
Volgende keer Dik Trom
Miss Meta, het is geen quatsch. Sterker nog, quantum fysica is een natuurwet die net zo echt is als zwaartekracht. The Secret is mij ook iets te Amerikaans geschreven, maar er is een heel goed Nederlands boek, geschreven door een wetenschapper, wat het wel goed uitlegt. Golven van geluk. Zoek het maar eens op.
@Branie “het is geen quatsch want Linda Dronkers schreef er een boek over ….” Oké wauw 😂
@Branie Ja, quantummechanica is echt. De wet van de aantrekkingskracht niet. Dat je die twee aan elkaar knoopt, omdat je een boek van Linda Dronkers hebt gelezen, maakt het nog geen wetenschappelijke natuurkunde.
Ben het hier niet mee eens. Ze bekijken het juist als nuchtere buitenstaanders zonder belast te zijn met voorkennis
1000 hartjes voor deze aflevering.
Manifesteren is geen onzin! Ik hou van Aaf en Lies, maar dit hebben jullie echt niet goed begrepen. Lees eens een goed boek hierover en je zult begrijpen dat het een natuurwet is die gewoon zijn werk doet of ie dat nou leuk vindt of niet. We manifesteren de hele tijd. Allemaal, dus ook diegene die er niet in geloven en de ‘ik ben hier te nuchter voor’ types. Ja, ook jij.
Och branie, heb je nou toch iets te hard gemanifesteerd dat je in een commerciële hoax wilde trappen? En toen ook nog perongeluk op de golflengte gekomen van slechts 3 hersencellen bezitten, die geen zinnig tegenargument kunnen opschrijven 💔 risico van het vak denk ik...
Dinja, je hebt je overduidelijk nooit verdiept in quantum fysica. Einstein. E=MC2. Geeft niet hoor, verwacht ook niemand van je. Maar je kan misschien voortaan beter je mondje houden als je er niks van afweet.
Zo te zien heb jij je wèl goed verdiept en ben jij ook in staat om wetenschappelijke stukken te interpreteren. Welke stukken heb jij vandaan dat de wet van de aantrekkingskracht bestaat?
Over die recensies: we leven inmiddels in de roman van Dave Eggers: De Cirkel
Ja deed het me ook aan denken! Er is ook een goede Black Mirror aflevering over, waarbij het nog erger is
Ik manifesteer of als grap met vriendinnen, bijvoorbeeld manifesteren dat je die ene knappe man ontmoet en we viben. Maar soms ook een beetje als een visionboard inderdaad, dat ik zeg “Volgend jaar ben ik op een betere plek in mijn leven.” maar dan ga je ook anders denken en je leven daarnaartoe zetten. Ik geloof niet in vibreren met het universum, waar houdt mijn verantwoordelijkheid dan op? Instant paniekaanval.
Het gaat voornamelijk positieve gedachten hebben en dat werkt
Dat is iets heel anders dan denken dat gedachtes materie aantrekt of het universum om jou gaat draaien.
Sommige mensen durven amper meer kritisch of negatief te denken omdat ze bang zijn dat ze dan iets negatiefs aantrekken.
Ik sta achter het idee dat he negatieve ervaringen positieve draai aan geeft. Maar je gaat echt door zulke domme boeken je emoties onderdrukken en nep positief denken. Het leven is zuur op heel veel momenten. Dat krijg je echt niet allemaal goed door te manifesteren
Minutenlang klagen over de tandarts of horecamedewerker die vraagt om een recensie (“een kwalijke ontwikkeling”), om vervolgens zelf elke en dus ook deze aflevering letterlijk af te sluiten met de vraag of de luisteraar een waardering wil achterlaten… beetje hypocriet? Jullie doen toch ook gewoon je werk, betalen doet de luisteraar al via het platform en de kassa rinkelt dankzij het reclamemandje. Laat hier dus vooral wél je geweten door verzwaren. Met vriendelijke groet, Hannie uit Leeuwarden
Dit is toch een ontzettend oud boek ?? Staat hier al eeuwen te verstoffen. Hoor liever over boeken die wel positief iets bijdragen . Die zijn er ook plenty
Onder het mom “eindelijk gelukkig” was deze podcast vooral veel gemopper. Jammer. Ik luister graag ter inspiratie en dat was nu niet het geval. Volgende keer graag weer een positiever geluid 🥰
Ja voor hypochonders is dit ook een nare theorie 😳😌
Is jullie vraag om hartjes/vlammetjes ook niet een soort van review? 😳
Nee, manifesteren vind ik een gevaarlijke illusie scheppen dat je je eigen (on)geluk kan bepalen… Ik schrijf ook geen recensies. Niet over m’n aanschaffen bij de Hema, niet over het eten bij een restaurant, zeker niet van een dienst van een zorgverlener…. Ik praat liever direct met de persoon in kwestie als zij/hij/hen hier iets mee kan. Een directe vraag, klacht, compliment lijkt me fijner te geven of te ontvangen.
Wat een heerlijke aflevering dit. Kunnen jullie please met dezelfde energie ook de 'Let them theory' reviewen?
Self improvement en zelfhulpboeken zijn natuurlijk ook vooral een symptoom van een laatkapitalistische, neoliberale wereld. Waar mensen tot human capital worden gekwalificeerd. Investeren, groeien etc. Dus oppassen met aandacht schenken aan zelfverbetering: we zijn geen produkt of fabriek hè 😅.
Ik geniet zo van dit nieuwe format! De eerste keer dat ik dat intromuziekje hoorde moest ik huilen van het lachen. Heerlijk!
Nooit
Op de schatkamer , de eerste aflevering van kreatief met kurk. Precies dit manifesten in Mary Poppings .....heerlijk
Ik heb niet gemanifesteerd, wel de hele tijd ‘the key the secret’ in m’n hoofd sinds deze podcast ✨
Bedankt weer voor deze podcast. Ben het er helemaal mee eens. In 't verleden wel eens ontzettend gekwetst door iemand uit de manifesteerhoek toen ik veel tegenslag had, erg pijnlijk. Blij dat ik nu duidelijk heb voor mijzelf dat ik hier niets mee kan.
Over die reviews: vorige week vroeg een taxichauffeur in Spanje achteraf per whatsapp of ik een kant en klare review wilde geven. Hij had die tijdens t rijden in een vertaalapp ingesproken en slingerde daardoor een beetje. Ging wel specifiek over mijn ritje. Niet geplaatst. En was te laf iets over dat appen in de auto te zeggen…
Kleine verbetering op uitspraak van Lies; het is endodontoloog, in plaats van dontoloog.
Het hele universum en Bob Proctor draaide even helemaal speciaal om Jannie. Klassieke narcistenlogica.😂 Dat eindeloze navelstaren in de spiri‑wiriwereld geeft me, zeker in tijden als deze, oprecht de kriebels. Het zijn ook vooral witte, geprivilegieerde mensen die massaal staan te chanten op eilanden en elkaar energetische vagina massages geven. Gaan ze ook nog iets doen voor de maatschappij, of blijft het bij zingen voor zichzelf?
Ik moest zo lachen tijdens deze podcast dat ik m’n man bijna wakker heb gelachen. Hij ligt te hummen. 😂😂
Hier is een goede aflevering van de podcast If Books Could Kill over
Lies , i love you ! :):)
Helaas geven mensen tegenwoordig vooral negatieve reviews om zo te proberen om iets voor elkaar te krijgen. Mensen lezen toch vaak reviews en als de negatieve de boventoon voeren omdat de positieve mensen weinig/geen review achterlaten kan dit je als klein bedrijf de kop kosten.
Lies het is een endodontoloog
Ik wil een T-shirt met de quote van Aaf: 'het zal het universum de reet roesten wat er op jouw visionbord staat'
Veel dank voor deze terechte afrekening
Lezen jullie nooit recenties van bv restaurants als je ergens wilt eten? Of bv hotels/ bb's. Ik ga daar wel op positieve af dus geef ik zelf ook mijn ervaring wel.
Leuke aflevering, mijn complimenten. Ik heb alleen een vraag. Is het niet “endodontoloog”?
Leuke aflevering! Goedw bijsturing na de eerste.
Zoveel zelfhulpboeken, goeroes, manifestaties, familieopstellingen. Mensen kun je zoveel wijsmaken. Het verdienmodel is ook de reden. Maar met name mensen die kampen met zware tegenslag krijgen een trap na door deze zweef types. Die zich vaak ook opdringen met vage peperdure cursussen. Het leven is niet eerlijk. Accepteer dat.
Ik debk dat je bij elke "methode" op gekkigheden en risico's kunt stuiten. Om met goed hollands te spreken "je bent d'r zellef bij". Manifesteren bestaat niet maar blijven hangen in onmacht bestaat wel.
Heel erg gelachen om jullie rant over dit vreselijke boek 🤣
Hahahaaaa bij de salsaleraar aan de binnenkant van de koelkast moest ik even op pauze zetten om over de grond te rollen van het lachen 😂😂
Waar is de muziek van de podcast van? Zo rustgevend!
De Celestijnse Belofte, is zoooooo veel van verkocht!
Is er een langere versie van jullie heerlijke openingsmuziekje? ❤️❤️
Vroeg me achteraf af waarom ik eigenlijk bleef luisteren.. gelukkig werden jullie uiteindelijk wel kritisch op het hele manifesteren en maakbaarheidsdenken..
Het was toch vanaf het begin al wel duidelijk dat ze kritisch waren?
Nee, ik heb nog nooit iets gemanifesteerd, maar heb wel een positieve instelling.
Hebben jullie ooit geprobeerd te manifesteren? 🤔
Over de reviews; in veel bedrijven worden reviews heel erg uitvergroot in de groep of aan je prestatie/targets gekoppeld. Dus dan zit je bij je functioneringsgesprek en krijg je te horen: ‘Je moet meer positieve reviews krijgen’ of wordt er op maandagochtend een rondje applaus gegeven voor Pietje die weer een goede review heeft gekregen. Als iemand die ook wel eens verplicht om reviews heeft moeten vragen kan ik zeggen dat het voor de vrager ook vreselijk stom en ongemakkelijk is 😳