2.5K
Dutch
News & politics
Limited Offer
Then 99 kr. / monthCancel anytime.
About Amerika Podcast
Amerika, het land van hamburgers, sneakers, Donald Trump en Taylor Swift. Van daklozen, miljardairs en de iPhone. Van tegenstellingen. Bernard Hammelburg en Jan Postma kijken in de Amerikaanse ziel.
591 episodes
Congresleden maken zich zorgen over TMZ | Postma in Amerika
De beruchte roddelsite TMZ is nu ook actief in Washington. Dat leidt tot bezorgdheid onder Congresleden. Minister van Oorlog Pete Hegseth gaat er apart mee om. Je hoort Amerika-correspondent Jan Postma. See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.
#344 Aanslag met politieke toeslag
Voor de derde keer in twee jaar tijd ontsnapte Donald Trump aan een aanslag. Dit keer bij het Correspondents’ Dinner in Washington, waar een gewapende man probeerde binnen te dringen. Trump wees al snel een schuldige aan: de Democraten. Ook tegenstanders als Jimmy Kimmel en oud-FBI-directeur James Comey moesten het opnieuw ontgelden. De mislukte aanslag lijkt voor Trump niet alleen een veiligheidskwestie, maar ook een politiek moment. De vraag is wat dit doet met zijn populariteit én de politieke verhoudingen in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen. En terwijl Washington nog nasiddert, kreeg Trump ook bezoek van Koning Charles III. Met humor en diplomatie probeerde de Britse koning de relatie met de VS te benadrukken. Maar hoe ‘special’ is die band nog, nu Amerika zich steeds isolationistischer opstelt? Over de makers Bernard Hammelburg is buitenlandcommentator en columnist voor BNR Nieuwsradio en het FD, en presentator van BNR De Wereld. Als oorlogsverslaggever was hij o.a. ooggetuige van de Culturele Revolutie in China, de revolutie in Iran en de oorlogen in Vietnam, het Midden-Oosten en Afghanistan. Hij was twintig jaar correspondent in de VS. Hij verdeelt zijn tijd tussen zijn woonplaatsen Amsterdam en New York. Jan Postma [https://www.linkedin.com/in/janpostma/] is Amerikanist en werkt sinds 2009 waar hij meerdere programma's gepresenteerde waaronder BNR Bouwmeesters, Boekenstijn&de Wijk en Zakendoen. Sinds 2018 is hij correspondent in de Verenigde Staten, woonachtig in Washington D.C. Naast de Amerika Podcast maakt hij onder meer Postma in Amerika en is hij regelmatig te horen in de Ochtend‑ en Avondspits. Hij is tevens auteur van het boek De Trump Fluisteraars. Redactie Luc de Klerk [https://www.linkedin.com/in/lucdeklerk/] Montage Jeanne Heeremans [https://www.linkedin.com/in/jeanne-heeremans-48606012a/] See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.
Campagnestand in het Witte Huis | Postma in Amerika
Het Witte Huis gaat steeds meer in de campagnemodus, ziet Amerika-correspondent Jan Postma. Hoewel er niets over gecommuniceerd wordt, lekt er toch het één en ander uit. See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.
#343 Trammelant in team-Trump
Donald Trump zorgde deze week opnieuw voor verwarring op het wereldtoneel toen hij op het laatste moment het staakt-het-vuren met Iran verlengde. Enkele uren eerder dreigde hij nog met nieuwe bombardementen. Volgens Trump vroeg bemiddelaar Pakistan om uitstel, terwijl vicepresident JD Vance nét op het punt stond naar Islamabad te vertrekken. Binnen de regering stapelen de problemen zich op. Minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af na beschuldigingen van wangedrag en is daarmee de derde minister in korte tijd die vertrekt. Tegelijkertijd duiken er nieuwe verhalen op FBI-directeur Kash Patel die zich zou misdragen, en betuigt voormalig Fox News-presentator Tucker Carlson spijt van zijn jarenlange trouwe steun aan Trump. Daar blijft het niet bij. In de staat Virginia verschuift het politieke speelveld door een nieuwe ronde van gerrymandering, dit keer in het voordeel van de Democraten. Met mogelijke grote gevolgen voor de machtsverhoudingen in het Huis van Afgevaardigden én oplopende spanningen binnen de Republikeinse partij belooft het een onrustige aanloop naar de midterms te worden. Over de makers Bernard Hammelburg is buitenlandcommentator en columnist voor BNR Nieuwsradio en het FD, en presentator van BNR De Wereld. Als oorlogsverslaggever was hij o.a. ooggetuige van de Culturele Revolutie in China, de revolutie in Iran en de oorlogen in Vietnam, het Midden-Oosten en Afghanistan. Hij was twintig jaar correspondent in de VS. Hij verdeelt zijn tijd tussen zijn woonplaatsen Amsterdam en New York. Jan Postma [https://www.linkedin.com/in/janpostma/] is Amerikanist en werkt sinds 2009 waar hij meerdere programma's gepresenteerde waaronder BNR Bouwmeesters, Boekenstijn&de Wijk en Zakendoen. Sinds 2018 is hij correspondent in de Verenigde Staten, woonachtig in Washington D.C. Naast de Amerika Podcast maakt hij onder meer Postma in Amerika en is hij regelmatig te horen in de Ochtend‑ en Avondspits. Hij is tevens auteur van het boek De Trump Fluisteraars. Redactie Luc de Klerk [https://www.linkedin.com/in/lucdeklerk/] Montage Jeanne Heeremans [https://www.linkedin.com/in/jeanne-heeremans-48606012a/] See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.
McDonalds in het Witte Huis | Postma in Amerika
President Trump liet deze week McDonalds hamburgers bezorgen in het Witte Huis. Al was dat natuurlijk wel allemaal in scène gezet. Je hoort Amerika-correspondent Jan Postma. See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.
Choose your subscription
Most popular
Limited Offer
Premium
20 hours of audiobooks
Podcasts only on Podimo
No ads in Podimo shows
Cancel anytime
1 month for 9 kr.
Then 99 kr. / month
Premium Plus
Unlimited audiobooks
Podcasts only on Podimo
No ads in Podimo shows
Cancel anytime
Start 7 days free trial
Then 129 kr. / month
1 month for 9 kr. Then 99 kr. / month. Cancel anytime.