
neerlandés
Historia
4,99 € / mes después de la prueba.Cancela cuando quieras.
Acerca de Christenen voor Israël
Blijf op de hoogte van de situatie in en rond Israël, dankzij onze boeiende gesprekken met experts!
Podcast 29 januari • Na 843 dagen eindelijk einde aan gijzelingscrisis Israël
Op maandag werd op een begraafplaats in Gaza het lichaam gevonden van Ran Gvili, de laatst overgebleven gijzelaar. Hij wordt vandaag begraven. Eindelijk zijn alle gijzelaars weer thuis. In Israël was dit 2,5 jaar een belangrijk onderwerp waar iedereen mee bezig was. Kunnen zij dit hoofdstuk nu afsluiten? En we hebben als Christenen voor Israël een hoopvolle boodschap voor de kerk. Wat is die boodschap, en welke plek heeft Israël daarin? We bespreken het met dominee Oscar Lohuis.
Podcast 26 januari • Hoe Hamas het vredesplan voor Gaza tegenhoudt
Het plan van Trump voor een internationale Vredesraad voor Gaza lijkt steeds meer vorm te krijgen. Er is een vijftienkoppig Palestijns bestuur opgezet, gecontroleerd door Trumps Vredesraad. Toch blijft er veel onzekerheid over de legitimiteit en de effectiviteit van dit bestuur. Is dit de weg naar een spoedige wederopbouw van Gaza, onder een nieuw en beter leiderschap? En: hoe gaat het nu na het staakt-het-vuren in Israël? Wat leeft er en hoe kijken de Israëli's naar de vredesplannen voor Gaza? We spreken jurist Andrew Tucker, gespecialiseerd in internationaal recht, en Yair Strijker die in Israël woont. UPDATE: De IDF meldt dat het lichaam van Ran Gvili is gevonden. Het zal spoedig worden overgebracht naar Israël.
Podcast 21 januari • Wat weten we nu over Iran? “Israël is bondgenoot van het Iraanse volk”
Het nieuws stond afgelopen weken bol van de protesten in Iran tegen het regime van ayatollah Khamenei. Mensenrechtenorganisaties hebben het over ruim 4500 doden, op sociale media wordt van een veelvoud gesproken. Iran is bijna volledig van de buitenwereld afgesloten, slechts mondjesmaat komt informatie naar buiten. Ook in Israël volgt men het nieuws op de voet, vanwege het conflict tussen beide landen. Toch is de relatie tussen Israël en Iran ook lange tijd goed geweest, vóór de komst van het regime. Columnist en schrijver Keyvan Shabazi en voorganger Farshid Seyed Mehdi zijn beide Iraniërs. Zij zien Israël juist als bondgenoot van het Iraanse volk.
Podcast 15 januari • Ds. Kees Kant – Palestijnse christenen roepen op tot verzet tegen Israël
Een groep van Palestijnse christenen heeft voor de tweede keer een Kairos-document uitgebracht waarin zij oproepen tot verzet tegen Israël. Het eerste document, uit 2009, deed veel stof opwaaien in de kerk. Volgens ds. Kees Kant is dit tweede document een document “waarin Bijbelse begrippen en theologische notities vooral dienen als legitimatie voor een radicale anti Israëlische koers”. Hij bespreekt het document in deze uitzending.
Podcast 13 januari • Ds. Kees Kant – Hoe breng ik Israël ter sprake in mijn gemeente?
Regelmatig krijgen we de vraag: “Hoe kan ik het onderwerp Israël ter sprake brengen in mijn gemeente?” Het is een gevoelig thema waar veel verschillende meningen over bestaan, maar toch willen mensen er meer over spreken. In deze uitzending geeft ds. Kees Kant tips over hoe je het onderwerp kan benaderen en welke Bijbelteksten je dan goed kunt gebruiken.
Elige tu suscripción
Premium
20 horas de audiolibros
Podcasts solo en Podimo
Podcast gratuitos
Cancela cuando quieras
Disfruta 30 días gratis
Después 4,99 € / mes
Premium Plus
100 horas de audiolibros
Podcasts solo en Podimo
Podcast gratuitos
Cancela cuando quieras
Disfruta 30 días gratis
Después 9,99 € / mes
Disfruta 30 días gratis. 4,99 € / mes después de la prueba. Cancela cuando quieras.