SnakkeShowet
Denne podcast er sponsoreret af Vand! Drik det, hvor end der er det.
Glæder mig til 10 års jubilæum! 🙌
Then 99 kr. / month · Cancel anytime.
20 episodes
Et meget ADHD-afsnit | SnakkeShowet #21
Jul & nytårsspecial med Producerende Redaktør Cille som gæst! | SnakkeShowet #20
Så er det blevet tid til Snakkeshowets (første) jul & nytårsspecial! Bragt i samarbejde med Vand! Vi har både hørespil, samt snakker om hvordan man sikre sit hjem mod indbrud i julen, og hvordan man får sig den bedste nytårsaften. Godt nytår!
Prøvesmagning og Obi-Wan Kenobi | Snakkeshowet #18
I denne episode af Snakkeshowet har Nick, endnu engang, taget noget med til en omgang prøvesmagning. Karl og Nick har også set Obi-Wan Kenobi Tv-serien på Disney+, og giver deres meninger om den. Epsioden er sponsoreret af Vand™
Påskespecial, hørespil, H.K.H. Prins Christians FCK-halstørklæde og GÆST!| Snakkeshowet #17
I denne episode holder Snakkeshowet påskespecial, hvor de, sammen med dagens gæst: Kasper, fremviser et hørespil. Nick og Karl lærer også noget nyt, da Kasper er en kæmpe pizza-ekspert, som deler ud af hans erfaring mens han inspirerer til nye måder at spise pizza på. Vi tager også et dyb i den folkelige debat der har været på det seneste, der vedrøre Hans Kongelige Højhed Prins Christian, og det FCK-halstørklæde han havde på til en fodboldkamp.
Ny intro, Batman og Fan mail! | Snakkeshowet #16
I denne episode har Nick taget en overraskelse med til Karl - nemlig en hel ny intro! Derefter snakker de kort om krigen der finder sted i Ukraine, samt den snestorm vi havde december sidste år, hvor Nick næsten blev fanget i sin bil. Nick og Karl har også set den nye "The Batman" film, som de anmelder og til sidst... Lidt "fan mail"
Comments
1Glæder mig til 10 års jubilæum! 🙌
Glæder mig til 10 års jubilæum! 🙌