Cover image of show BNR Boardroompanel | BNR

BNR Boardroompanel | BNR

Podcast by BNR Nieuwsradio

Dutch

Business

Limited Offer

1 month for 9 kr.

Then 99 kr. / monthCancel anytime.

  • 20 hours of audiobooks / month
  • Podcasts only on Podimo
  • All free podcasts
Get Started

About BNR Boardroompanel | BNR

Als ceo van groot bedrijf loop je er vanzelf tegenaan: er moet een groot besluit worden genomen of er loopt iets helemaal mis. Dan moet de boardroom daar het hoofd over breken. Wat besluit de raad van bestuur? En wat vindt de raad van commissarissen daarvan?  Wat gebeurt er in de bestuurskamers van binnen- en buitenland? Hoe worden besluiten genomen? Wat had de ceo of de voorzitter van de raad van commissarissen achteraf beter kunnen doen? Hoe ga je te werk bij een grote overname? Wat te doen als een accountant betrapt wordt op fraude? En wat betekent het als de loonkloof aan de top van het bedrijfsleven blijft bestaan?  Over dat soort kwesties gaat het iedere week in het Boardroompanel. Immers, wie wil er nu niet gissen wat er is besproken achter de gesloten deuren van grote nationale en internationale bedrijven?  Presentator Thomas van Zijl bespreekt het allemaal met de vaste leden van het panel, waaronder veel ervaren commissarissen. Elke donderdag neemt hij de boardroomverhalen van de week door met twee van deze onafhankelijk experts. Zij geven hun blik op de zaken en geven inzichten in actuele kwesties.  Over Thomas van Zijl   Thomas van Zijl is financieel journalist en presentator bij BNR. Hij presenteert dagelijks ‘BNR Zakendoen’, het Nederlandse radioprogramma voor economisch nieuws en zakelijk inzicht, waar 'De top van Nederland’ onderdeel van is. Ook is hij een van de makers van de podcast ‘Onder curatoren’.  Abonneer je op de podcast  Je hoort alle inzichten over actuele kwesties in de Nederlandse en internationale bestuurskamers in het Boardroompanel van BNR Zakendoen, iedere donderdag om 11:30 en natuurlijk altijd te beluisteren als podcast. Abonneer je om geen enkele aflevering te missen.

All episodes

309 episodes

episode Zijn de Nederlandse businessscholen er wel voor de Nederlandse ceo? artwork

Zijn de Nederlandse businessscholen er wel voor de Nederlandse ceo?

Vastgoedbelegger Bouwinvest heeft in het afgelopen jaar voor meer dan 600 miljoen euro aan teruggaveverzoeken ontvangen. En: wat is de rol van Nederlandse businessscholen? Dat en meer bespreken we in het Boardroompanel van BNR Zakendoen  Panelleden  Presentator Thomas van Zijl gaat in gesprek met het boardroompanel, dat deze keer bestaat uit:  * Tanja Nagel, bestuursvoorzitter DSI, commissaris bij Achmea Bank  * Annemieke Roobeek, Emeritus-hoogleraar strategie en transformatie management aan de Nyenrode Universiteit en onder andere commissaris bij Randstad Nederland Abonneer je op de podcast  Ga naar de pagina van het boardroompanel [https://www.bnr.nl/podcast/zakendoen-boardroom] en abonneer je op de podcast, ook te beluisteren via Apple Podcast, Spotify en elke donderdag live om 11:30 uur in BNR Zakendoen.  See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

Yesterday - 21 min
episode Drie grote bedrijven slokken vrijwel al het belastingvoordeel uit innovatiebox op artwork

Drie grote bedrijven slokken vrijwel al het belastingvoordeel uit innovatiebox op

Booking.com, Basic-Fit en ChipSoft gaan alle drie op een andere manier om met hun recente hacks. En: 91 procent van het belastingvoordeel uit de innovatiebox gaat naar slechts drie bedrijven. Dat en meer bespreken we in het boardroompanel van BNR Zakendoen. Dat en meer bespreken we in het Boardroompanel van BNR Zakendoen  Panelleden  Presentator Thomas van Zijl gaat in gesprek met het boardroompanel, dat deze keer bestaat uit:  - Rob Oudman, Hoofd Benelux bij de Amerikaanse zakenbank Houlihan Lokey. - Anton Wiggers, bedrijvendokter en partner bij Themis Company en voorzitter van de raad van commissarissen bij Survival Instinct.  Abonneer je op de podcast  Ga naar de pagina van het boardroompanel [https://www.bnr.nl/podcast/zakendoen-boardroom] en abonneer je op de podcast, ook te beluisteren via Apple Podcast, Spotify en elke donderdag live om 11:30 uur in BNR Zakendoen.  See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

16 Apr 2026 - 20 min
episode Bill Ackman wil Universal Music Group overnemen artwork

Bill Ackman wil Universal Music Group overnemen

Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman wil Universal Music Group overnemen. En: tien jaar na de bekende Panama Papers is het aantal Trustkantoren in Nederland gehalveerd. Dat en meer bespreken we in het Boardroompanel van BNR Zakendoen  Panelleden  Presentator Thomas van Zijl gaat in gesprek met het boardroompanel, dat deze keer bestaat uit:  - Jeroen Vercauteren, specialist fusie en overnames en Associate partner bij Qufinity - élène Vletter, Hoogleraar financieel recht & governance aan de Erasmus universiteit, Commissaris bij oa STMicroelectronics (grootste Europese semiconductor (chips) fabrikant) en bij de NPO en Anthos Fund en Asset Management. Abonneer je op de podcast  Ga naar de pagina van het boardroompanel [https://www.bnr.nl/podcast/zakendoen-boardroom] en abonneer je op de podcast, ook te beluisteren via Apple Podcast, Spotify en elke donderdag live om 11:30 uur in BNR Zakendoen.  See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

9 Apr 2026 - 24 min
episode Is het afgeslankte Unilever klaar voor de jacht of is het cosmeticaconcern nu een prooi geworden? artwork

Is het afgeslankte Unilever klaar voor de jacht of is het cosmeticaconcern nu een prooi geworden?

Het Amsterdamse Concertgebouw ligt in de clinch met aandeelhouders die al sinds 1882 actief zijn. En de Italianen willen meer invloed bij Euronext, maar kan dat zonder dat de Europese beursuitbater een speelbal wordt van de politiek? Dat en meer bespreken we in het Boardroompanel van BNR Zakendoen. Panelleden  Presentator Thomas van Zijl gaat in gesprek met het boardroompanel, dat deze keer bestaat uit:  * Marilieke Engbers, universitair docent governance & strategie aan de VU, schrijver, en begeleider van RvB's en RvC's  * Harm-Jan de Kluiver, hoogleraar ondernemingsrecht aan de UvA.  Abonneer je op de podcast  Ga naar de pagina van het boardroompanel [https://www.bnr.nl/podcast/zakendoen-boardroom] en abonneer je op de podcast, ook te beluisteren via Apple Podcast, Spotify en elke donderdag live om 11:30 uur in BNR Zakendoen.  See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

2 Apr 2026 - 25 min
episode Zorgaanbieders keren dividend uit ondanks zwakke buffers artwork

Zorgaanbieders keren dividend uit ondanks zwakke buffers

Zorgaanbieders keren honderden miljoenen euro's aan dividend uit, terwijl de buffers in veel gevallen onvoldoende zijn. Dat en meer bespreken we in het Boardroompanel van BNR Zakendoen  Panelleden  Presentator Thomas van Zijl gaat in gesprek met het boardroompanel, dat deze keer bestaat uit:  - Ageeth Telleman, oprichter van Ageeth Telleman, Bestuurs- en Organisatieadvies, voorzitter van de raad van toezicht van topsport Amsterdam en voorzitter Raad van Toezicht ICK Dans Amsterdam. - Rob van Eijbergen, Hoogleraar integriteit aan de Universiteit voor Humanistiek in Utrecht en organisatieadviseur. Abonneer je op de podcast  Ga naar de pagina van het boardroompanel [https://www.bnr.nl/podcast/zakendoen-boardroom] en abonneer je op de podcast, ook te beluisteren via Apple Podcast, Spotify en elke donderdag live om 11:30 uur in BNR Zakendoen.  See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

26 Mar 2026 - 24 min
En fantastisk app med et enormt stort udvalg af spændende podcasts. Podimo formår virkelig at lave godt indhold, der takler de lidt mere svære emner. At der så også er lydbøger oveni til en billig pris, gør at det er blevet min favorit app.
En fantastisk app med et enormt stort udvalg af spændende podcasts. Podimo formår virkelig at lave godt indhold, der takler de lidt mere svære emner. At der så også er lydbøger oveni til en billig pris, gør at det er blevet min favorit app.
Rigtig god tjeneste med gode eksklusive podcasts og derudover et kæmpe udvalg af podcasts og lydbøger. Kan varmt anbefales, om ikke andet så udelukkende pga Dårligdommerne, Klovn podcast, Hakkedrengene og Han duo 😁 👍
Podimo er blevet uundværlig! Til lange bilture, hverdagen, rengøringen og i det hele taget, når man trænger til lidt adspredelse.

Choose your subscription

Most popular

Limited Offer

Premium

20 hours of audiobooks

  • Podcasts only on Podimo

  • No ads in Podimo shows

  • Cancel anytime

1 month for 9 kr.
Then 99 kr. / month

Get Started

Premium Plus

Unlimited audiobooks

  • Podcasts only on Podimo

  • No ads in Podimo shows

  • Cancel anytime

Start 7 days free trial
Then 129 kr. / month

Start for free

Only on Podimo

Popular audiobooks

Get Started

1 month for 9 kr. Then 99 kr. / month. Cancel anytime.