Cover image of show Hedy & Hadassah - Vrolijk Voorwaarts

Hedy & Hadassah - Vrolijk Voorwaarts

Podcast by Hadassah de Boer

Dutch

Entertainment

Limited Offer

2 months for 19 kr.

Then 99 kr. / monthCancel anytime.

  • 20 hours of audiobooks / month
  • Podcasts only on Podimo
  • All free podcasts
Get Started

About Hedy & Hadassah - Vrolijk Voorwaarts

Presentator en journalist Hadassah de Boer (54) en feministe, schrijfster en ex-politica Hedy d’Ancona (88) zijn moeder en dochter. In de podcast Vrolijk Voorwaarts praten ze elke week over onderwerpen die ze bezighouden. Samen nemen ze hun leven, het verleden én het nieuws door.  ‘Een slome duikelaar’, zo voelt Hadassah de Boer zich regelmatig naast haar moeder. Ze verbaast zich over de energie die Hedy d’Ancona elke dag nog heeft om actie te voeren, te werken en de hort op te gaan. Hoe doet ze dat eigenlijk, oud worden en zo betrokken blijven? En als Hadassah als 54-jarige al het gevoel heeft dat de wereld om haar heen in een razend tempo verandert, hoe ervaart Hedy dat op haar 88e het dan? Haar geheim: elke dag een lijstje maken van dingen om te doen – en die ook uitvoeren. Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

All episodes

100 episodes
episode 100 - jubileum met publiek! artwork

100 - jubileum met publiek!

Deze honderdste Vrolijk Voorwaarts is opgenomen met publiek in Hal West in Amsterdam. Naast vragen van luisteraars hebben we het over de oorsprong van deze podcast, Hedy's extreem drukke week en de nieuwe naam van GroenLinks PvdA. ---------------------------------------- Hosted on Acast. See acast.com/privacy [https://acast.com/privacy] for more information.

Yesterday - 37 min
episode 99 - abseilen, fier links en schaamteloosheid artwork

99 - abseilen, fier links en schaamteloosheid

Het is de 99ste podcast en nu pas heeft Hadassah een mailadres aangemaakt waarop mensen vragen kunnen stellen: vrolijkvoorwaarts@gmail.com. Ook fijn als mensen dat doen voor de honderdste aflevering want H & H hebben het druk. Hedy nog steeds met de repetities van Het Paleis Brandt, en Hadassah met de buurt AED. Nu er - na een buurtactie - een AED is aangeschaft, was het gisteren tijd voor de reanimatiecursus. Uiteraard veel aandacht voor de verkiezingen. Carola Schouten en Rob Jetten hebben beloofd om van de Euromast te gaan abseilen bij een hogere opkomst dan de vorige keer. Hedy vindt het een zielige belofte, maar dat abseilen lijkt haar wel wat. Hedy bezocht voor de verkiezingen een lijsttrekkersdebat in Amsterdam. Het viel haar op dat het helemaal niet over cultuur ging terwijl de gemeentes de grootste opdrachtgevers van cultuur zijn. En ze vond de term schaamteloos links waar wethouder Zita Pels zich mee profileerde vreemd. Alsof je je moet schamen om links te zijn. Wat H & H wel schaamteloos vinden is het koninklijk paar dat bij Trump logeert. Het lijkt een politieke daad. Verder aandacht voor het basisinkomen van Ierse kunstenaars en voor de 15000 panden die jaarlijks worden gesloopt. Hedy voerde in het verleden regelmatig actie voor het behoud van gebouwen. vrolijkvoorwaarts@gmail.com ---------------------------------------- Hosted on Acast. See acast.com/privacy [https://acast.com/privacy] for more information.

20 Mar 2026 - 36 min
episode 98 - Het boekenbal, een linkse klont en Aletta herself artwork

98 - Het boekenbal, een linkse klont en Aletta herself

Hadassah heeft een boekje geschreven. Het heet Ram en is onderdeel van een literaire astrologiereeks. En dat terwijl ze niets met sterrenbeelden heeft. Het leverde haar in ieder geval een kaartje op voor het boekenbal en als gevolg daarvan, een hese stem. Vorige week was het internationale vrouwendag. Hedy trad op in Almere en Hadassah mocht naar radio1. Het viel ze allebei op dat de dag steeds meer aandacht krijgt in de pers. Hedy moest afgelopen week canvassen om potentiële kiezers over te halen om te gaan stemmen. Iedereen die ze aansprak was al vastbesloten te gaan. Een meevaller dus. Alleen kon ze niet goed verklaren waarom Groen Links en PvdA niet als één partij meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen. En wat zou er overblijven van de BBB? In ieder geval maakt oud-minister van de BBB, Gouke Moes, hele rare sprongen om de aandacht op zich te vestigen. Hij wil een rechtszaak voeren tegen de staat om de Nederlandse cultuur te beschermen tegen de gevolgen van 'massa-immigratie'. Een bespottelijke zaak, voor de bühne. Hedy is overrompeld door de oorlog. En vraagt zich af waar de vredesbeweging blijft. Van oudsher werd de internationale vredesbeweging door vrouwen geleid. Tijd om de draad weer op te pakken. En alle kaarten voor de 100ste Vrolijk Voorwaarts zijn verkocht. Mocht je er niet bij kunnen zijn maar toch een vraag op opmerking hebben? Mail dan naar vrolijkvoorwaarts@gmail.com. ---------------------------------------- Hosted on Acast. See acast.com/privacy [https://acast.com/privacy] for more information.

14 Mar 2026 - 34 min
episode 97 - Margriet, de vrouwensituatie en een onrustbarend verhaal artwork

97 - Margriet, de vrouwensituatie en een onrustbarend verhaal

De Margriet van Hedy en Hadassah is uit, en ze zijn blij met het resultaat. Ook het presentatie-feestje was een groot succes. Hedy zag een advertentie van het Rode Kruis met daarop een foto van een totaal gladgestreken Catherine Keyl. Waarom zien we zo weinig foto's waarop de ouderdom geaccepteerd is? Omdat het bijna 8 maart is - internationale vrouwendag - is er overal veel aandacht voor de vrouwenzaak. Zo laat de Global Gender Gap Index zien dat Nederland 15 plaatsen is gekelderd. Een van de oorzaken is de loonkloof die moeilijk is aan te vechten omdat slachtoffers het initiatief moeten nemen. Drie vrouwelijke rechters deden het met succes. Sheila Sitalsing hield dit jaar de Socrates lezing en vroeg zich daarin af hoe het mogelijk is dat we de wereld zien verkruimelen, terwijl we niets doen. Een onrustbarend verhaal. H & H trekken zich op aan het prille voorjaar, een boarder vol narcissen en blauwe druifjes in de tuin. ---------------------------------------- Hosted on Acast. See acast.com/privacy [https://acast.com/privacy] for more information.

6 Mar 2026 - 38 min
episode 96 - Zusterlijke solidariteit, massagestaven en een afgeleefd lijf artwork

96 - Zusterlijke solidariteit, massagestaven en een afgeleefd lijf

Hedy had een drukke week. Zo was ze te gast in de podcast van Astrid Holleeder en bezocht ze de februaristaking. Daarnaast bestudeerde ze onze kersverse premier. Hedy denkt dat Jetten iets te graag wilde, waardoor hij teveel naar rechts is gebogen. Op de kandidatenlijsten voor de gemeenteraadsverkiezingen staan nog altijd veel minder vrouwen dan mannen. Hoe komt dat? Overigens moet Hedy komende week de mensen in het OV in Amsterdam overhalen om te gaan stemmen. Ze vindt het doodeng. Er komt geen Europees fonds voor abortus, maar toch voelt het niet als een complete nederlaag. Hedy houdt hoop. Dat is goed want hoop wordt ook wel omschreven als de moeilijkste deugd. In Vroeger en nu gaat het over sekswinkels en massagestaven. Vrouwen hebben op dat terrein een enorme inhaalslag gemaakt. H & H bespreken een foto die te zien is op de tentoonstelling Grijs, liefdevol en confronterend. Tot slot vertellen ze dat ze volgende week de hoofdredacteur zijn van De Margriet. Een blad waar Hedy een bijzondere herinnering aan heeft. Info of kaarten voor de 100ste Vrolijk Voorwaarts: www.halwest.amsterdam ---------------------------------------- Hosted on Acast. See acast.com/privacy [https://acast.com/privacy] for more information.

28 Feb 2026 - 45 min
En fantastisk app med et enormt stort udvalg af spændende podcasts. Podimo formår virkelig at lave godt indhold, der takler de lidt mere svære emner. At der så også er lydbøger oveni til en billig pris, gør at det er blevet min favorit app.
En fantastisk app med et enormt stort udvalg af spændende podcasts. Podimo formår virkelig at lave godt indhold, der takler de lidt mere svære emner. At der så også er lydbøger oveni til en billig pris, gør at det er blevet min favorit app.
Rigtig god tjeneste med gode eksklusive podcasts og derudover et kæmpe udvalg af podcasts og lydbøger. Kan varmt anbefales, om ikke andet så udelukkende pga Dårligdommerne, Klovn podcast, Hakkedrengene og Han duo 😁 👍
Podimo er blevet uundværlig! Til lange bilture, hverdagen, rengøringen og i det hele taget, når man trænger til lidt adspredelse.

Choose your subscription

Most popular

Limited Offer

Premium

20 hours of audiobooks

  • Podcasts only on Podimo

  • No ads in Podimo shows

  • Cancel anytime

2 months for 19 kr.
Then 99 kr. / month

Get Started

Premium Plus

Unlimited audiobooks

  • Podcasts only on Podimo

  • No ads in Podimo shows

  • Cancel anytime

Start 7 days free trial
Then 129 kr. / month

Start for free

Only on Podimo

Popular audiobooks

Get Started

2 months for 19 kr. Then 99 kr. / month. Cancel anytime.