Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego

Escuchar Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego

Podcast de Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego

Zapraszamy do wysłuchania zapisów rozmów i wykładów, które odbywały się w ramach projektów edukacyjnych, historycznych i obywatelskich Fundacji "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego. Prezentowane są tu nagrania w j. polskim i j. niemieckim. Fundacja „Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego jest politycznie niezależną instytucją pożytku publicznego. Realizuje projekty na rzecz integracji europejskiej oraz współpracy między narodami. W ramach współpracy międzynarodowej organizuje wiele inicjatyw adresowanych do osób niepełnosprawnych i defaworyzowanych. www.krzyzowa.org.pl

Empieza 30 días de prueba

4,99 € / mes después de la prueba.Cancela cuando quieras.

Prueba gratis

Todos los episodios

52 episodios
episode PODCAST || „Jak wyglądała droga Polski do NATO i Unii Europejskiej?” artwork
PODCAST || „Jak wyglądała droga Polski do NATO i Unii Europejskiej?”

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z udziałem prof. Sławomira Łukasiewicza, historyka, pracownika naukowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, o przemianach zachodzących w Polsce po 1989 roku oraz o drodze Polski do członkostwa w zachodnich strukturach politycznych, gospodarczych i militarnych .  ----------------------------------------------------------- Sławomir Łukasiewicz prof. KUL, historyk, politolog, europeista, specjalizujący się m.in. w dziejach polskiej emigracji politycznej okresu zimnej wojny i historii integracji europejskiej. Aktualnie bada środowiska polskich sowietologów na emigracji. Autor książki Trzecia Europa. Polska myśl federalistyczna w Stanach Zjednoczonych 1940-1971 (2010); redaktor tomu "O jedność Europy. Antologia Polskiej XX-wiecznej myśli europejskiej" (2015).   Projekt „Być może powrót do Europy to zbyt słabe określenie...”. Polska na drodze do NATO i Unii Europejskiej. Historia i znaczenie przeobrażeń z lat 1989-2004 realizowany jest przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego we współpracy z Ośrodkiem „Pamięć i Przyszłość” i jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

27 sept 2024 - 53 min
episode Podcast || Agata Urbanik „Wysłuchać zamiast argumentować. (Praktyczne porady dla spolaryzowanych)”. artwork
Podcast || Agata Urbanik „Wysłuchać zamiast argumentować. (Praktyczne porady dla spolaryzowanych)”.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Agatą Urbanik o polaryzacji i o tym, w jaki sposób sobie z nią radzić. Czyli, jak ze sobą rozmawiać, aby się nie pokłócić, a jeżeli już pokłócić, to jak nie spalić za sobą mostów? Rozmowa, przygotowana w formie podcastu, jest częścią projektu „Laboratorium Dialogu”, realizowanego przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego wraz z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce.   Agata Urbanik Facylitatorka, trenerka i superwizorka. Współpracowniczka Nansen Center for Peace and Dialogue i członkini Stowarzyszenia Trenerskiego Organizacji Pozarządowych. Prowadzi Pogotowie Facylitacyjne.

15 dic 2023 - 43 min
episode Jakub Wygnański „Rzeczy, z którymi musimy się zmierzyć” artwork
Jakub Wygnański „Rzeczy, z którymi musimy się zmierzyć”

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Jakubem Wygnańskim o wyzwaniach, jakie stoją przed nami, jako społeczeństwem, oraz kwestiach, które musimy ułożyć na nowo w powyborczej Polsce. Rozmowa, przygotowana w formie podcastu, jest częścią projektu „Laboratorium Dialogu”, realizowanego przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego wraz z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce. Jakub Wygnański socjolog, prezes fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Autor licznych publikacji i wystąpień na temat budowania społeczeństwa obywatelskiego, znaczenia trzeciego sektora oraz roli organizacji pozarządowych i wolontariatu.

08 dic 2023 - 55 min
episode Katarzyna Grzybowska-Walecka „Czy to koniec polskiej wojny domowej?” artwork
Katarzyna Grzybowska-Walecka „Czy to koniec polskiej wojny domowej?”

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dr Katarzyną Grzybowską-Walecką o tym, w jaki sposób politycy polaryzują społeczeństwo, w jaki sposób my, obywatele, możemy temu przeciwdziałać i czy nowy układ w polskim parlamencie oznacza koniec sporów dzielących społeczeństwo? Rozmowa, przygotowana w formie podcastu, jest częścią projektu „Laboratorium Dialogu”, realizowanego przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego wraz z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce.   Katarzyna Grzybowska-Walecka dr, politolożka specjalizująca się w badaniu procesów demokratycznych oraz (nie)demokratycznymi trendami w Europie Centralnej. Wykładowczyni na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Kelley Visiting Fellow w Wadham College Uniwersytetu Oxfordzkiego.

01 dic 2023 - 38 min
episode Prof. Patrycja Matusz – Czy Polska prowadzi politykę migracyjną? artwork
Prof. Patrycja Matusz – Czy Polska prowadzi politykę migracyjną?

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z prof. Patrycją Matusz o polityce migracyjnej – czym ona jest, na jakich podstawach tworzy się jej założenia i czy Polska ją w ogóle prowadzi?  Rozmowa, przygotowana w formie podcastu, jest częścią projektu „Laboratorium Dialogu”, realizowanego przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego wraz z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce.   Patrycja Matusz dr hab., prof. UWr., politolożka specjalizująca się z zagadnieniach migracji, prorektorka Uniwersytetu Wrocławskiego ds. projektów i relacji międzynarodowych.

24 nov 2023 - 42 min
Soy muy de podcasts. Mientras hago la cama, mientras recojo la casa, mientras trabajo… Y en Podimo encuentro podcast que me encantan. De emprendimiento, de salid, de humor… De lo que quiera! Estoy encantada 👍
MI TOC es feliz, que maravilla. Ordenador, limpio, sugerencias de categorías nuevas a explorar!!!
Me suscribi con los 14 días de prueba para escuchar el Podcast de Misterios Cotidianos, pero al final me quedo mas tiempo porque hacia tiempo que no me reía tanto. Tiene Podcast muy buenos y la aplicación funciona bien.
App ligera, eficiente, encuentras rápido tus podcast favoritos. Diseño sencillo y bonito. me gustó.
contenidos frescos e inteligentes
La App va francamente bien y el precio me parece muy justo para pagar a gente que nos da horas y horas de contenido. Espero poder seguir usándola asiduamente.

Empieza 30 días de prueba

4,99 € / mes después de la prueba.Cancela cuando quieras.

Podcasts exclusivos

Sin anuncios

Podcast gratuitos

Audiolibros

20 horas / mes

Prueba gratis

Sólo en Podimo

Audiolibros populares