In de Lobby

In de Lobby

Podcast de Public Matters – Hét public affairs & lobbyadviesbureau

Welkom in de Lobby, een podcast over politieke belangenbehartiging. Wij nemen de luisteraar mee in de wereld van lobby & beleidsbeïnvloeding. Wij brengen deskundigen samen die een kijkje bieden in de catacomben waar beleidsmakers, beslissers en hun beïnvloeders elkaar ontmoeten. Wat betekent dat voor beleidsbeslissingen? En: hoe werkt dat eigenlijk, lobbyen en public affairs? Welkom in de Lobby, de podcast van Public Matters.

Disfruta 90 días gratis

4,99 € / mes después de la prueba.Cancela cuando quieras.

Prueba gratis

Todos los episodios

30 episodios
episode #29 | In de Lobby: een AI-gegenereerd gesprek over lobbyen en transparantie artwork
#29 | In de Lobby: een AI-gegenereerd gesprek over lobbyen en transparantie

En we hebben een primeur! De eerste AI-gegenereerde aflevering van de Public Matter podcast 'In de lobby'. Met deze keer twee vrolijk keuvelende Engelstaligen over lobby en transparantie , vooruitblikkend op het event [Moeten we het alwéér hebben over lobby en transparantie? Ja, wij vinden van wel | Public Matters] dat Public Matters samen met Transparancy International organiseert (8 april, Den Haag)

06 abr 2025 - 10 min
episode #28 | In de Lobby: een openhartig gesprek met Paul Slobbe over de lobby van de farmaceutische industrie artwork
#28 | In de Lobby: een openhartig gesprek met Paul Slobbe over de lobby van de farmaceutische industrie

In de 28ste aflevering van de Public Matters podcast ‘In de Lobby’ laat Paul Slobbe – Director Market Access and External Affairs bij Takeda – zich ondervragen door Tom Brouwer. Dat werd een open gesprek over hoe reputatie succes bepaalt, de nieuwe politieke realiteit en over de vele uitdagingen voor de sector. Paul doet een boekje open over hoe het is om te lobbyen voor deze veel besproken industrie, en vertelt openhartig over waarom hij de keuze voor het vak heeft gemaakt. Heb je vragen over deze podcast? Opmerkingen, tips of suggesties voor een onderwerp? Mail ze naar info@publicmatters.nl [info@publicmatters.nl] of ga voor meer informatie naar www.publicmatters.nl [http://www.publicmatters.nl/]

12 nov 2024 - 44 min
episode #27 | In de lobby: een historisch gesprek met Walter Annard - Hoofd Public Affairs Rabobank artwork
#27 | In de lobby: een historisch gesprek met Walter Annard - Hoofd Public Affairs Rabobank

In de 27ste aflevering van de Public Matters podcast ‘In de lobby’ heeft Bas Batelaan een historisch gesprek met Walter Annard - lobbyist van het eerste uur en tegenwoordig Hoofd Public Affairs bij de Rabobank. Het gaat onder andere over wat we kunnen leren van de 17e- en 18-eeuwse voorlopers van hedendaagse lobbyisten - zogeheten ‘solliciteurs’ - en of Walter hier ooit een proefschrift over gaat schrijven. Ook bespreken ze de bijzonderheden van de Koning Willem I Kring - een clubje van public affairs professionals - en waarom het maar niet wil vlotten met de invoering van effectieve lobbyregels.

03 oct 2024 - 37 min
episode #26 | In de Lobby: een intrigerend gesprek met oerlobbyist Arie Kraaijeveld artwork
#26 | In de Lobby: een intrigerend gesprek met oerlobbyist Arie Kraaijeveld

In de 26ste aflevering van de Public Matters podcast ‘In de lobby’ heeft Bas Batelaan een intrigerend gesprek met oerlobbyist Arie Kraaijeveld - o.a. voormalig voorzitter van de FME, voormalig Commissaris bij de VDL Groep en tegenwoordig Commissaris bij Veolia Nederland. Het gaat onder andere over de succesvolle JSF-lobby en de Bentley van Herman Heinsbroek. Ook bespreken ze waarom hij als lobbyist een toegangspas had van het ministerie van Economische Zaken en waarom Kamerleden zeker niet lui zijn. Heb je vragen over deze podcast? Opmerkingen, tips of suggesties voor een onderwerp? Mail ze naar info@publicmatters.nl [info@publicmatters.nl].

10 sept 2024 - 57 min
episode #25 | In de Lobby: een mooi gesprek met Sigrid de Vries – directeur-generaal van ACEA (Europese Vereniging van Automobielfabrikanten) artwork
#25 | In de Lobby: een mooi gesprek met Sigrid de Vries – directeur-generaal van ACEA (Europese Vereniging van Automobielfabrikanten)

In de alweer 25ste aflevering van de Public Matters podcast ‘In de lobby’ heeft Bas Batelaan een mooi gesprek met Sigrid de Vries – directeur-generaal van ACEA (Europese Vereniging van Automobielfabrikanten). Het gaat onder andere over de erfenis van Dieselgate en wat de nieuwe generatie CEO’s zo anders maakt. Ook bespreken ze de meest opvallende lobbytrends, het lobbykapitaal van ngo’s en wanneer je in Brussel de Nederlandse kaart moet spelen.   Heb je vragen over deze podcast? Opmerkingen, tips of suggesties voor een onderwerp? Mail ze naar info@publicmatters.nl [info@publicmatters.nl].

05 abr 2024 - 46 min
Soy muy de podcasts. Mientras hago la cama, mientras recojo la casa, mientras trabajo… Y en Podimo encuentro podcast que me encantan. De emprendimiento, de salid, de humor… De lo que quiera! Estoy encantada 👍
Soy muy de podcasts. Mientras hago la cama, mientras recojo la casa, mientras trabajo… Y en Podimo encuentro podcast que me encantan. De emprendimiento, de salid, de humor… De lo que quiera! Estoy encantada 👍
MI TOC es feliz, que maravilla. Ordenador, limpio, sugerencias de categorías nuevas a explorar!!!
Me suscribi con los 14 días de prueba para escuchar el Podcast de Misterios Cotidianos, pero al final me quedo mas tiempo porque hacia tiempo que no me reía tanto. Tiene Podcast muy buenos y la aplicación funciona bien.
App ligera, eficiente, encuentras rápido tus podcast favoritos. Diseño sencillo y bonito. me gustó.
contenidos frescos e inteligentes
La App va francamente bien y el precio me parece muy justo para pagar a gente que nos da horas y horas de contenido. Espero poder seguir usándola asiduamente.

Disfruta 90 días gratis

4,99 € / mes después de la prueba.Cancela cuando quieras.

Podcasts exclusivos

Sin anuncios

Podcast gratuitos

Audiolibros

20 horas / mes

Prueba gratis

Sólo en Podimo

Audiolibros populares