Met Jean Paul Van Bendegem door Gent

Met Jean Paul Van Bendegem door Gent

Podcast by Klara

Vlaanderens bekendste professor en vrolijke atheïst Jean Paul Van Bendegem maakt hij een filosofische wandeling door zijn stad en zijn leven. Alles is er te vinden: zijn geboortehuis, zijn werkplek en zijn passies. Naar het boek 'Verdwaalde Stad'.

Aloita 7 vrk maksuton tilaus

Kokeilun jälkeen 7,99 € / kuukausi.Peru milloin tahansa.

Aloita maksutta

Kaikki jaksot

8 jaksot
episode Verdwaalde stad - Aflevering 4 artwork
Verdwaalde stad - Aflevering 4

Van de Vrijdagmarkt waar hij op 28 maart 1953 geboren werd, boven de groothandel in groenten en fruit van zijn vader, het Citadelpark waar hij als student met zijn goede vriend Koen Raes verzen van Shakespeare citeerde, tot het Sint Pietersstation waarop hij vanuit zijn werkkamer uitkijkt. Onderweg filosofeert hij over de dingen waar we meestal achteloos aan voorbij lopen: een monument, een straatnaambordje, een gerestaureerde kerk… een groezelig rendez-vous hotelletje. In deze laatste aflevering van 'Verdwaalde stad', brengt Jean Paul Van Bendegem o.a. een bezoek aan het oude kerkhof Campo Santo. Tot zijn grote verrassing treft hij er ook het graf van Marc Sleen aan, de striptekenaar van Nero, die in zijn jeugd zoveel voor hem betekend heeft.

16. huhtik. 2018 - 1 h 39 min
episode 4. Campo Santo artwork
4. Campo Santo

Op het oude kerkhof Campo Santo treft de professor tot zijn grote verrassing ook het graf van Marc Sleen aan, de striptekenaar van Nero, die in zijn jeugd zoveel voor hem betekend heeft.

16. huhtik. 2018 - 1 h 39 min
episode Verdwaalde stad - Aflevering 3 artwork
Verdwaalde stad - Aflevering 3

Van de Vrijdagmarkt waar hij op 28 maart 1953 geboren werd, boven de groothandel in groenten en fruit van zijn vader, het Citadelpark waar hij als student met zijn goede vriend Koen Raes verzen van Shakespeare citeerde, tot het Sint Pietersstation waarop hij vanuit zijn werkkamer uitkijkt. Onderweg filosofeert hij over de dingen waar we meestal achteloos aan voorbij lopen: een monument, een straatnaambordje, een gerestaureerde kerk… een groezelig rendez-vous hotelletje. In de derde aflevering van 'Verdwaalde stad', telt Jean Paul Van Bendegem zijn zegeningen. Dat hij in de Reigerstraat mag wonen bijvoorbeeld. Want vanuit zijn werkkamer kan hij de treinen het Sint-Pietersstation zien in- en uitrijden, dat geeft hem een comfortabel gevoel.

04. huhtik. 2018 - 1 h 41 min
episode 3. Liefde voor perrons artwork
3. Liefde voor perrons

Jean Paul Van Bendegem telt zijn zegeningen. Dat hij in de Reigerstraat mag wonen bijvoorbeeld. Want vanuit zijn werkkamer kan hij de treinen het Sint-Pietersstation zien in- en uitrijden, dat geeft hem het comfortabel gevoel dat in zijn leven zo belangrijk is.

04. huhtik. 2018 - 1 h 41 min
episode Verdwaalde stad - Aflevering 2 artwork
Verdwaalde stad - Aflevering 2

Van de Vrijdagmarkt waar hij op 28 maart 1953 geboren werd, boven de groothandel in groenten en fruit van zijn vader, het Citadelpark waar hij als student met zijn goede vriend Koen Raes verzen van Shakespeare citeerde, tot het Sint Pietersstation waarop hij vanuit zijn werkkamer uitkijkt. Onderweg filosofeert hij over de dingen waar we meestal achteloos aan voorbij lopen: een monument, een straatnaambordje, een gerestaureerde kerk… een groezelig rendez-vous hotelletje. In deze tweede aflevering mag Jean Paul Van Bendegem o.a. een kijkje nemen in de kelders van de boekentoren.

04. huhtik. 2018 - 1 h 46 min
Loistava design ja vihdoin on helppo löytää podcasteja, joista oikeasti tykkää
Kiva sovellus podcastien kuunteluun, ja sisältö on monipuolista ja kiinnostavaa
Todella kiva äppi, helppo käyttää ja paljon podcasteja, joita en tiennyt ennestään.

Aloita 7 vrk maksuton tilaus

Kokeilun jälkeen 7,99 € / kuukausi.Peru milloin tahansa.

Podimon podcastit

Mainoksista vapaa

Maksuttomat podcastit

Aloita maksutta

Vain Podimossa

Suosittuja äänikirjoja