Dijkhoff & Segers

Zahra en Kiet werden in de steek gelaten door de overheid

💜🔥287141 h 8 min · 10 de may de 2026
Portada del episodio Zahra en Kiet werden in de steek gelaten door de overheid

Descripción

Zahra Sebbar en Kiet Winter zijn beide slachtoffer van overheids falen. Zahra groeide op in de schaduw van de toeslagenaffaire. Kiet Winter is opgegroeid in het aardbevingsgebied van Groningen. Twee totaal verschillende verhalen met één overeenkomst: een overheid die hen in de steek liet. 'Ik dacht vroeger ook: de overheid is er om ons te beschermen. Dat idee is kapot.' Toch werden ze geen van beiden bitter. In plaats daarvan zetten ze hun wantrouwen om in actie. Zahra is mede-grondlegger van Stichting Gelijkwaardig Herstel, die zich inzet voor erkenning en herstel voor gedupeerden van de toeslagenaffaire. Kiet zet zijn ervaring in Groningen in om het gebrek aan vertrouwen en erkenning te agenderen. In deze aflevering spreken we met hen over wat het doet met je als je als jongere geconfronteerd te worden met systeemfalen. Hoe vind je daarna je eigen stem terug? En wat hadden politici in die periode anders moeten doen? Want ‘je kan overheidsdalen nooit afbetalen, aan het einde van de dag is het nooit goed genoeg’ Maar je kunt het wel zo goed mogelijk aanpakken. En dat gebeurt, uit hun eigen ervaring, nog lang niet.

Comentarios

14
LoesDeR

Zooooo. Wat een mondig (pos. ) genuanceerd tweetal. Petje af. Ook voor jullie hoe jullie buiten je vaste paden gaat wat voor reacties dat ook oplevert. Ik hoop dat er veel tweedekamerleden meeluisteren.

PBGiebels
PBGiebels

Zara en Kiet zijn bewonderenswaardig, maar het probleem zit hem erin dat de VVD als dominante bestuurspartij jarenlang willens en wetens een klimaat schept waarbinnen dit kon gebeuren en op geen enkele manier zelfreinigend is gebleken. Henk Kamp is nog steeds een VVD prominent die wantrouwen nog steeds als basis gebruikt. Dit soort figuren zou door de partij zelf weggestuurd moeten worden, wil je écht naar collectief oplossingsdenken gaan.

Empieza 7 días de prueba

$99 / mes después de la prueba. · Cancela cuando quieras.

  • Podcasts solo en Podimo
  • 20 horas de audiolibros al mes
  • Podcast gratuitos

Todos los episodios

212 episodios

episode 'Migratie verklaart wél de opkomst van radicaal-rechts' - met Jesse Frederik artwork

'Migratie verklaart wél de opkomst van radicaal-rechts' - met Jesse Frederik

We moeten stoppen met excuses verzinnen voor het thema waar radicaalrechtse stemmers zich zorgen over maken, namelijk migratie. Zegt onze terugkerende gast Jesse Frederik. Hij bekritiseert het dominante idee in progressieve en academische kringen dat migratie vooral een uitlaatklep is voor onderliggende frustraties zoals bestaansonzekerheid, afnemende voorzieningen en verlies van vertrouwen in de overheid. "Denken dat het allemaal wel goedkomt als progressieven maar authentiekere politiek voeren, is jezelf sprookjes vertellen", aldus Frederik. Maar waarom is migratie van bijzaak hoofdzaak geworden? En hoe voer je nog een rationeel gesprek over zo'n gevoelig onderwerp, ook vanuit politiek Den Haag? Dijkhoff & Segers is een podcast van Dag en Nacht voor Podimo

🔥💜3082114 de jun de 202656 min