Dijkhoff & Segers
Normalisering van geweld in politiek en samenleving, daar debatteerde de Tweede Kamer deze week over. Rob Jetten trok fel van leer tegen de opruiende taal van ex-PVV’er Gidi Markuszower, maar het was Lidewij de Vos die in het debat de show stal. "En Wilders was nergens te bekennen." Verder: het kabinet gooit de plannen voor de sociale zekerheid om in een poging de vakbonden te paaien. Klaas ziet vooral maffiapraktijken: "Zo zou Tony Soprano het ook doen." Gloort er straks vrede in de polder, of is dit slechts een wapenstilstand? Dijkhoff & Segers is een podcast van Dag en Nacht voor Podimo.
205 episodios
Comentarios
28Welke gast zou jij willen horen in een zondagse aflevering? En waarom?
Misschien Xander van der Wulp? Niet meer actief in Den Haag, maar wel iemand waar jullie denk ik vaak mee te maken hebben gehad. Lijkt me interessant om ook eens zijn kant van bepaalde momenten te horen.
Ik denk voor nu aan Henk van Essen en Geerten Boogaard. Van Essen was oud-korpschef van de Nationale Politie tijdens bijvoorbeeld de avondklokrellen. Goede link richting demonstraties opzich. Niet te veel op inhoud graag😉 maar juist op het gebied van veiligheid en handhaving. Boogaard is hoogleraar decentrale overheden. Hoor hem graag over zijn kijk op gemeenten die eigen regels bedenken zoals fatbikeverbod bijvoorbeeld en eerder ook vuurwerkverbod.
Mark rutte lijkt mij nog een keer erg interessant, over hoe het is om zo lang premier te zijn, en over zijn fouten maar ook over zijn winsten.
Alies Pegtel!
Of Bob van Left laser
Beter nodig je trouwens de bestuurder van de vakbond uit, kennismaking 😂
Mij lijkt een gesprek met Tim Hofman interessant, omdat hij erg ver van jullie afstaat en het vaak heeft over een morele ondergrens in de politiek zonder veel nuances. Het is toch interessant omdaar een keer ook een goed tegenwoord en nuance in te brengen
Jona van Loenen omdat ik het een verfrissing vind aan de talkshow tafels.
Roxane van Iperen! Naar mijn mening heeft zij een hele scherpe blik op meerdere problemen en zij kan er ook heel erg goed over spreken. Een gesprek tussen jullie lijkt me waanzinnig interessant
Ik zou graag Peter Kwint eens horen. Hij had kritiek op het stuk van Jesse Frederik en ik hoor graag een andere kant van dat verhaal.
Ik begrijp het punt van Dijkhof op het laatst niet goed. Er is wel degelijk keuze tussen vakbonden, ook zijn zij niet gekozen: FNV, CNV, de Unie…. En er zijn ook werkgeversbonden. Het is niet verwonderlijk dat een vakbond opkomt voor- en standpunten inneemt in het voordeel van de werknemer. Net zoals werkgeversbonden dit voor werkgevers doen. Het lijkt mij een gezond en overzichtelijk speelveld.
Interessante aflevering 😁
Maarten van Rossem. Die kan helpen de waan van het moment in een groter historisch perspectief te beschouwen.
Burgemeester Mark Verheijen.
Klopt gert-jan. Bonden kunnen last minute (daags voorafgaand aan een actie of staking) afblazen. Maar, dan moet er dus iets komen wat voldoende basis geeft om verder te praten. Klaas; lijkt me goed om je VVD bril af en toe af te zetten en de andere kant probeert te bekijken vanuit dat perspectief 😅
Sander schimmelpenninck 😅
Een VVD-er en een Bijbelbeuker horen oreren over wat de ondergrens is is hallucinant. Deze partijen hebben me tot laat in mijn volwassenheid actief gelijkheid ontzegd en als ze de kans hadden gehad deden ze dat nu nog. Actief benadeeld met geander. Actief uitgesloten vanuit de eigen pseudomorele partijpraat. Ik wil helemaal niets over respect en inclusie horen van deze oude witte mannen die voor niets anders dan excluderen van anderen hebben gestaan en gekozen. Hondsbrutaal.
FvD normeren als moet en verder negeren.
Hannah Prins van extinction rebellion. Top vrouw die een en ander ook goed kan verwoorden en garant staat voor mooi gesprek.
Joris Luyendijk
Een gesprek van Kim Putters over hoe we er sociaal en cultureel in de politiek voor staan.
Berber van der Woude, Eva Prins, Sinan Can, Roxane van Iperen, Abraham Soetendorp
En als, vermoedelijk, uitdaging voor jullie beiden Tim Hofman
Hein de Haas om nog even. De feiten over migratie op een rij te krijgen
1/2 De enige manier om FvD tegen te houden is volop te gaan leveren op het dossier migratie! Als 80% van de NLers de asiel instroom zou willen zien verminderen, als er potentieel rechts van de VVD nu 60 radicaal rechtse zetels zitten, als migratie de laatste 4 verkiezingen het hoofdthema was, als er 2 kabinetten over migratie gevallen zijn, hoe komt het dan dat de asielinstroom maar niet daalt? Regel het gewoon! Haal het FvD de wind uit de zeilen. De belangrijkste reden dat FvD bestaat is die
2/2 er door uw beide partijen niet geleverd is op dit dossier. Nogmaals 80% van de NLers wil minder migratie. Samenwerken met CU, VVD en PN, zal FvD juist de grootste boost geven. En dat doodzwijgen van FvD heeft ze alleen maar zetel winst gegeven. Niemand weet nu echt waar liedewij voor staat. Ontmaskerd? Volgens mij boeit het Nieman meer. En Mona heeft zich nu als links ontmaskerd. Ik ben benieuwd naar de volgende peiling van MdH.
Al zou de immigratie naar 0 gaan dan zou dat geen verschil maken voor het FvD volk. We zijn dan namelijk niet ineens een “zuiver” blanke (ik vermijd het A woord maar even) samenleving, waar het uiteindelijk om te doen is. We hebben nu eenmaal mensen met verschillende etnische achtergronden hier en dat blijft zo, ook als er niemand van buiten meer bij komt. Ook een 4e generatie nazaat van immigranten blijft in de ogen van extreemrechts een immigrant.
Daalt al jaren, mogelijk in je online wereld lijkt dat niet.
Hein de Haas. Expert betreft asiel,
Pieter Duisenberg, omdat ik benieuwd bent hoe de rekenkamer ervoor denkt te zorgen dat er meer aandacht komt voor behaalde resultaten door te overheid. Hoe kunnen zij helpen opboksen tegen het populisme?
Welke gast zou jij willen horen in een zondagse aflevering? En waarom?
Mij lijkt een gesprek met Tim Hofman interessant, omdat hij erg ver van jullie afstaat en het vaak heeft over een morele ondergrens in de politiek zonder veel nuances. Het is toch interessant omdaar een keer ook een goed tegenwoord en nuance in te brengen