Зборувавме за технологија, на Македонски јазик во опуштена атмосфера со малку технички проблеми (прв пат ни е), Филип зборуваше малку за GitLab runner а Петар за борбите негови со API Gateway.
Reacties
0
Wees de eerste die een reactie plaatst
Meld je nu aan en word lid van de AWS UG MK - Tech Podcast community!
Reacties
0Wees de eerste die een reactie plaatst
Meld je nu aan en word lid van de AWS UG MK - Tech Podcast community!