Hva så?! med Christian Fuhlendorff
Afsnit 804 Jacob Wilson er standupkomiker og tv-vært, og i dagens afsnit ser vi tilbage på en karriere der har taget nogle ret vilde sving undervejs. Vi snakker om standupkarrieren, hvordan Jacob ser på den i dag og hvad han tænker om fremtiden. Vi kommer også forbi tiden som vært på Bingo Banko sammen med Simon Talbot, som i en periode var et af Danmarks største tv-programmer, og hvorfor det til sidst blev nødt til at stoppe. Derudover snakker vi om det lidt særlige ved at være komiker og samtidig ikke nødvendigvis have fuld kontrol over sin egen karriere. Hvordan man pludselig kan stå og være vært på Go’ morgen Danmark, selvom det måske ikke var det man drømte om da man startede. Men gennem det hele har Jacob altid sat standuppen først. Gå fornøjelse, Christian.
809 afleveringen
Reacties
2Vi har ikke en velfungerende folkeskole. Vi har rigtig mange dygtige lærer og pædagoger. Men velfungerende er folkeskolen ikke.
Jeg hører hvad du siger, men I forhold til USA fungere den okay
Vi har ikke en velfungerende folkeskole. Vi har rigtig mange dygtige lærer og pædagoger. Men velfungerende er folkeskolen ikke.