Mitä mielessä?

58. Synnytyskertomukseni

💜🔥3.3K1756 min · 12 jun 2026
aflevering 58. Synnytyskertomukseni artwork

Beschrijving

Tässä Mitä mielessä? -sarjan ekstrajaksossa kerron teille mun synnytyskertomuksen. Mikä meni suunnitelmien mukaan vai menikö mikään? Miksi oltiin viikko sairaalassa, ja mikä aiheutti nestekertymän sydämeen? Nämä kaikki ja PALJON lisää tässä pitkässä jaksossa, tervetuloa mukaan ❤️ Jaksossa nähdään myös kuvia sairaalasta. Rosannalta julkaistaan ylimääräinen jakso myös ensi viikolla.

Reacties

17
HeidiM123
HeidiM123

Oksitosiinisupistukset ilman lapsivettä on kyllä aivan horror verrattuna kehon omiin luonnollisiin supistuksiin🙈 neljäs synnytys itellä just tuommoinen vesien menolla käynnistynyt ja oksitosiinilla vauhditettu…ja ei voi verratakaan kolmeen aiempaan, jossa synnytys spontaanisti supistuksilla käynnistynyt.

Katiiliina
Katiiliina

Huhhuh, mikä tarina, kiitos kun jaoit! Ja onneksi kaikki päättyi onnellisesti. Silti oon sitä mieltä, että kyllä tuo turvotus olisi pitänyt ammattilaisten huomata, että ei ole "normaalia".🫣 toivottavasti tieto kulkee sieltä teholta synnärille, että ehkä ensi kerralla samankaltainen tapaus huomataan. Onnea koko perheelle ja ihanaa vauva-aikaa!!

Probeer 14 dagen gratis

€ 9,99 / maand na proefperiode. · Elk moment opzegbaar.

  • Podcasts die je alleen op Podimo hoort
  • 20 uur luisterboeken / maand
  • Gratis podcasts

Alle afleveringen

77 afleveringen