Børsmorgen & Økonominyhetene

Clas Ohlson-sjefen har kassen full av penger og Borea-forvalter tviler på akers datasenterhype

38 min · 5 jun 2026
aflevering Clas Ohlson-sjefen har kassen full av penger og Borea-forvalter tviler på akers datasenterhype artwork

Beschrijving

Etter at Kristofer Tonström kom inn som sjef i 2021 har investorene i Clas Ohlson fått en formidabel opptur, men denne uken er aksjen ned markant. Er selskapet for konservative i sine mål, spør vi. Jon Fredrik Hille-Walle, forvalter i Borea Norge-fondet, er også gjest i studio etter at han og mange andre investorer deltok i en middag med Aker Nscale om datasentre. Er det verdt hypen og hvorfor investerer Borea 100 millioner i Bohus, diskuterer vi med han og aksjekommentator Karl Johan Molnes. ---------------------------------------- Hosted on Acast. See acast.com/privacy [https://acast.com/privacy] for more information.

Reacties

0

Wees de eerste die een reactie plaatst

Meld je nu aan en word lid van de Børsmorgen & Økonominyhetene community!

Probeer gratis

Probeer 14 dagen gratis

€ 9,99 / maand na proefperiode. · Elk moment opzegbaar.

  • Podcasts die je alleen op Podimo hoort
  • 20 uur luisterboeken / maand
  • Gratis podcasts

Alle afleveringen

300 afleveringen

aflevering Avslørende SpaceX-tall, Arctics analysesjef om et tungt lakseår på Børs og norsk Elkjøp-topp går til topps i England artwork

Avslørende SpaceX-tall, Arctics analysesjef om et tungt lakseår på Børs og norsk Elkjøp-topp går til topps i England

– Slaktevekten har vært rekordhøy og dødeligheten rekordlav. Det vil komme en normalisering, sier analysesjef og lakseekspert i Arctic, Christian Olsen Nordby, som er gjest i studio for å diskutere både oppdrett og meglerhusets favorittaksjer om dagen. Romfart- og AI-selskapet SpaceX skal på børs om en ukes tid i det som blir tidenes største børsnotering. Elon Musk beholder kontrollen likevel og verdsettelsen av selskapet gjør at SpaceX vil være noen milliarder mer verdt enn Tesla og Facebook-eier Meta når man debuterer i handelen. Vi diskuterer nøkkeltallene med kommentator Karl Johan Molnes. ---------------------------------------- Hosted on Acast. See acast.com/privacy [https://acast.com/privacy] for more information.

Gisteren37 min