Om Podimo

Podimo er en premium-abonnementstjeneste for podkast og lydhistorier som tilbyr originale og eksklusive podkaster uten reklame, en omfattende samling av lydbøker, pluss favoritt-podkastene dine fra hele verden via RSS-feeder. Podimo deler sine abonnementsinntekter direkte med innholdsskaperne på plattformen gjennom en brukersentrisk inntekts-delingsmodell. 

Podimos mål er å forsterke de viktige historiene som trenger å bli hørt – gjennom finansiering av uavhengig undersøkende journalistikk, partnerskap med iHeartMedia, Disney, Wondery, Paramount Network España, og innflytelsesrike stemmer, som de bestselgende krimforfatterne Jo Nesbø og Sebastian Fitzek, med flere. 

Podimo har et dedikert fokus på innhold på lokalt språk, og er tilgjengelig i Danmark, Norge, Tyskland, Spania, Latin-Amerika og Nederland. Podimo vil utvides til flere land i løpet av året.  


Hvem er Podimo?

Podimo ble grunnlagt i København i 2019 av Morten Strunge, Nikolaj Koppel, Sverre Dueholm, Andreas Sachse og Eva Lægdsgaard, og har mer enn 170 ansatte over 20 forskjellige land. 

Det norske Podimo-teamet består av:

Fredrik Baden, fredrik.baden@podimo.com (Produsent)

Vera Penzo, vera.penzo@podimo.com (Kundekonsulent)

Elise Angelsen, elise@podimo.com (Aktiveringsansvarlig)

Emilie Krogh Johannessen, emilie@podimo.com (Produsent)

Mona Isaksen, mona@podimo.com (SoMe-ansvarlig)

Sigve Jacobsen Kvitvik, sigve@podimo.com (Tekstforfatter)

Nikoline Mevassvik Haugen, nikoline@podimo.com (Produksjonsleder)

Marte Nyhus, marte@podimo.com (Markedssjef)

Fride von Porat, fride@podimo.com (Norgessjef)

Lina Tandberg Martens, lina@podimo.com (Innholdssjef) Johan Granerud, johan@podimo.com (Innholdsprodusent)

Vil du skrive en artikkel om Podimo? Det kan vi hjelpe deg med!

Last ned pressebildene våre, podkast-cover og logoer her.

Last ned pressepakke