De Jortcast

#1050 - Of Jort Kelder in de Here geraakt

🔥💜1015 min · 10. april 202615 min
episode #1050 - Of Jort Kelder in de Here geraakt cover

Beskrivelse

In het weekend waar ook aan het front van Oekraïne en Rusland met een staakt-het-vuren het (orthodoxe) paasweekend wordt gevierd en wij dat vorige week hebben gedaan, doet Jort Kelder een poging ook geraakt te worden door God/god. Uren heeft hij naar de Johannes Passion geluisterd en wat zou de volgende stap zijn? "Ik geloof niet in het ware geloof", maar waarom anderen wel? Dr. Fulco van Hulst, ethicus en theoloog verklaart hoe geloven kan werken. Ook bij deze nazit is aangeschoven econoom prof. dr. Dennis Vink, die zich een paar jaar geleden heeft laten dopen.

Kommentarer

0

Vær den første til å kommentere

Registrer deg nå og bli medlem av De Jortcast sitt community!

Prøv gratis

Prøv gratis i 14 dager

99 kr / Måned etter prøveperioden. · Avslutt når som helst.

  • Eksklusive podkaster
  • 20 timer lydbøker i måneden
  • Gratis podkaster
Prøv gratis

Alle episoder

1265 Episoder

episode #1051 - XL Musk, Zuckerberg, Thiel: de ideologie van techbro's cover

#1051 - XL Musk, Zuckerberg, Thiel: de ideologie van techbro's

Hoe moeten we de ideologie van techbro's zoals Elon Musk, Peter Thiel en Mark Zuckerberg begrijpen? Zijn het opportunisten, enkel uit op nóg meer geld en macht? Of valt er een wereldbeeld uit te destilleren? Te gast erover in deze Jortcast XL is dr. Bart van der Sloot, verbonden aan de Tilburg University als associate professor aan het Tilburg Institute for Law, Technology, and Society. Gespecialiseerd in technologie en recht, artificiële intelligentie en mensenrechten. Zijn het briljante genieën of gestoorde gekken? Jort Kelder neemt de laatste ontwikkelingen en hoofdrolspelers uit Silicon Valley door met van der Sloot en stelt hem de vraag: hoe ziet de toekomst eruit als we deze mannen hun gang laten gaan?

💜😲13317. april 202646 min
episode #1048 - XL Groningen: miljarden onterecht gecompenseerd? cover

#1048 - XL Groningen: miljarden onterecht gecompenseerd?

Zijn er miljarden aan belastinggeld onterecht uitgekeerd aan slachtoffers van de aardbevingen in Groningen? In geen enkel ander land ter wereld is er zo veel gecompenseerd (zo’n 3,8 miljard) voor zulke kleine aardbevingen. Een feitenvrij compensatiecircus, aldus journalist van de Correspondent Jesse Frederik. Uit zijn onderzoek blijkt dat het meeste geld de afgelopen jaren is gegaan naar gebieden met de minste bevingen. Hoe dat kan, vraagt Jort aan Frederik in deze Jortcast XL over bestuurlijk falen en emotionele politiek.  Artikel van Jesse Frederik: https://decorrespondent.nl/16856/hoe-de-groningse-gasbevingen-ontaardden-in-een-feitenvrij-compensatiecircus-van-miljarden-euro-s/28015dda-e4b9-0a5f-2ae0-35c86a5eba07 [https://decorrespondent.nl/16856/hoe-de-groningse-gasbevingen-ontaardden-in-een-feitenvrij-compensatiecircus-van-miljarden-euro-s/28015dda-e4b9-0a5f-2ae0-35c86a5eba07]

😢🔥938. april 202636 min
episode #1047 - Nederlanders betalen bonnetje Europese veiligheid cover

#1047 - Nederlanders betalen bonnetje Europese veiligheid

We gaan de komende jaren tientallen miljarden uitgeven aan defensie. Het moet nou eenmaal om ons land veilig te houden, zegt de politieke meerderheid. Geen goed plan, zegt prof. dr. Dennis Vink, hoogleraar financiering aan Nyenrode Business Universiteit en adviseur van raden van bestuur. Want terwijl het kabinet miljarden pompt in defensie, loopt de staatsschuld op en komt de Nederlandse middenklasse steeds verder in de knel. Hij voorspelde de crisis van 2008 toen niemand naar hem wilde luisteren, en nu waarschuwt hij opnieuw. De verdediging van Europa wordt gebruikt als politiek argument, maar leggen alle Europese lidstaten wel evenveel in?  Artikelen van prof. dr. Dennis Vink in het FD:  https://fd.nl/auteur/dennis-vink Artikel vóór subsidie voor productie hoogwaardig staal in Nederland: https://esb.nu/groene-staalindustrie-heeft-wel-degelijk-toekomst-in-nederland/ En nog meer discussie over dit onderwerp (interessant!) https://esb.nu/het-wordt-echt-tijd-voor-een-plan-b-voor-tata-en-ijmuiden/ https://esb.nu/laten-we-blij-zijn-dat-tata-steel-in-nederland-wil-investeren/

😂217. april 202623 min