
Pearaadio: vaimse tervise taskuhääling
Podkast av Peaasi.ee
Pearaadios räägime vaimsest tervisest ja selle hoidmisest. Saadetes osalevad Eestis tuntud inimesed (enamjaolt mõnes teises valdkonnas kui vaimne tervis) ning vaimse tervise spetsialistid ja koolitajad. Räägime lihtsalt ja ausalt erinevatest vaimse tervisega seotud muredest ja väljakutsetest ning sellest, kuidas toetada iseennast ja oma lähedasi vaimse tervise murede korral, mis on vaimse tervise esmaabi ja mida saab igaüks meist oma vaimse tervise toetamiseks teha? Räägime depressioonist, ärevushäiretest, liigsest stressist ja läbipõlemisest, sõltuvustest, söömishäiretest ja paljust muust. Uuri vaimse tervise kohta ka meie kodulehelt: https://peaasi.ee
Prøv gratis i 7 dager
99,00 kr / Måned etter prøveperioden.Avslutt når som helst.
Alle episoder
50 Episoder
Seda, et maailm on muutunud, tunneme kõik. Kuidas selles kõiges orienteeruda? Kuidas jääda rahulikuks, kui pea iga päev ilmub mõni uus põhjus muretsemiseks? Selles episoodis uurime, kuidas kriisidega toime tulla nii riigi kui ka üksikisiku tasandil, miks tasub kriisidest hoolimata endiselt teha plaane, unistada ja tegutseda ning kuidas koostöö, huumor ja usaldus aitavad üle elada kõige keerulisemad ajad. Saatekülaliseks on riigisekretär Keit Kasemets, kellega vestleb kliiniline psühholoog ja Peaasi.ee tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa. Podcast on loodud projekti “Toimetulek kliimamurega: õppemeetodid Euroopa noorte vaimse tervise jaoks” raames ning projekti toetab Erasmus+ programm ning seda kaasrahastab Euroopa Liit."

Selles episoodis sukeldume unistamise maailma – uurime, mis unistamine on, kust meie unistused pärinevad, miks unistused olulised on, kuidas unistamine suhestub kohaloluga ning millal see meid edasi viib ja millal võib meid takistada. Nende küsimuste üle arutavad spordipsühholoog Kristel Kiens, nooremteadur Liisi Pajula ja projekti "Hakkab looma" tiimiliige Emily Sepp.

Kuidas on loovus, looming ja vaimne tervis omavahel seotud? Selles podcasti osas saame teada, kuidas tulla toime loominguga kaasneva haavatavusega, kuidas jagada loomingulisust koostöös ja kuidas vältida loomingulises töös läbipõlemist, kui see kujutab endast niivõrd palju andmist? Nende küsimuste üle arutavad ja vestlevad Peahea nõustaja Anna Leena Koržets ning laulja Inger.

Peaasi.ee haridussuuna juht Marit Kannelmäe-Geerts, haridusteadlane ja õpetaja Triin Ulla ja teleprodutsent Tuuli Roosma arutavad, millised on tänapäeva noorte mured ja kuidas saavad nii vanemad kui ka haridusasutused omalt poolt nende murede lahendamisesse panustada.

Millest me räägime, kui me räägime kliimaga seotud tunnetest? Miks me räägime praegu ja Eestis kliimaärevusest? Kas kliimaärevus erineb kuidagi tavalisest ärevusest? On see diagnoositav häire? Kas kliimaärevuses on ka midagi positiivset? Kuidas kliimaärevust leevendada? Kõigile neile küsimustele leiab vastuse selle kuu Pearaadiost, kus Peaasi.ee nõustaja ja koolitaja Hedvig Madisson ja psühholoogia doktorant ja psühholoog Katarina Kliit räägivad kliimaärevusest. Podcast on loodud projekti “Toimetulek kliimamurega: õppemeetodid Euroopa noorte vaimse tervise jaoks” raames ning projekti toetab Erasmus+ programm ning seda kaasrahastab Euroopa Liit."
Prøv gratis i 7 dager
99,00 kr / Måned etter prøveperioden.Avslutt når som helst.
Eksklusive podkaster
Uten reklame
Gratis podkaster
Lydbøker
20 timer i måneden