BNR Boardroompanel | BNR

BNR Boardroompanel | BNR

Podcast by BNR Nieuwsradio

Als ceo van groot bedrijf loop je er vanzelf tegenaan: er moet een groot besluit worden genomen of er loopt iets helemaal mis. Dan moet de boardroom daar het hoofd over breken. Wat besluit de raad van bestuur? En wat vindt de raad van commissarissen daarvan?  Wat gebeurt er in de bestuurskamers van binnen- en buitenland? Hoe worden besluiten genomen? Wat had de ceo of de voorzitter van de raad van commissarissen achteraf beter kunnen doen? Hoe ga je te werk bij een grote overname? Wat te doen als een accountant betrapt wordt op fraude? En wat betekent het als de loonkloof aan de top van het bedrijfsleven blijft bestaan?  Over dat soort kwesties gaat het iedere week in het Boardroompanel. Immers, wie wil er nu niet gissen wat er is besproken achter de gesloten deuren van grote nationale en internationale bedrijven?  Presentator Thomas van Zijl bespreekt het allemaal met de vaste leden van het panel, waaronder veel ervaren commissarissen. Elke donderdag neemt hij de boardroomverhalen van de week door met twee van deze onafhankelijk experts. Zij geven hun blik op de zaken en geven inzichten in actuele kwesties.  Over Thomas van Zijl   Thomas van Zijl is financieel journalist en presentator bij BNR. Hij presenteert dagelijks ‘BNR Zakendoen’, het Nederlandse radioprogramma voor economisch nieuws en zakelijk inzicht, waar 'De top van Nederland’ onderdeel van is. Ook is hij een van de makers van de podcast ‘Onder curatoren’.  Abonneer je op de podcast  Je hoort alle inzichten over actuele kwesties in de Nederlandse en internationale bestuurskamers in het Boardroompanel van BNR Zakendoen, iedere donderdag om 11:10 en en natuurlijk altijd te beluisteren als podcast. Abonneer je om geen enkele aflevering te missen.

Start 60 days free trial

99,00 kr. / month after trial.Cancel anytime.

Start for free

All episodes

265 episodes
episode Wat voor impact hebben importheffingen in de bestuurskamer? artwork
Wat voor impact hebben importheffingen in de bestuurskamer?

De overname van Hunkemöller door zijn grootste schuldeiser heeft ABN Amro en ING financieel niet veel goeds gedaan. EN: zijn geopolitieke onderwerpen het gespreksonderwerp in de boardroom van Philips? Dat en meer bespreken we in het Boardroompanel van BNR Zakendoen  Panelleden  Presentator Thomas van Zijl gaat in gesprek met het boardroompanel, dat deze keer bestaat uit:  -Helene Vletter, Hoogleraar financieel recht & governance aan de Erasmus universiteit, Partner van De Bestuurskamer en Commissaris bij oa STMicroelectronics en bij de NPO  -Harm-Jan de Kluiver, hoogleraar ondernemingsrecht aan de UvA, voormalig advocaat bij De Brauw.  Abonneer je op de podcast  Ga naar de pagina van het boardroompanel [https://www.bnr.nl/podcast/zakendoen-boardroom] en abonneer je op de podcast, ook te beluisteren via Apple Podcast, Spotify en elke donderdag live om 11:10 uur in BNR Zakendoen.  See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

08. maj 2025 - 23 min
episode De batterij bij elektrische bussenbouwer Ebusco lijkt nu écht leeg artwork
De batterij bij elektrische bussenbouwer Ebusco lijkt nu écht leeg

Ebusco balanceert op het randje van faillissement. En Bol.com gaat de concurrentie aan met Post NL en DHL. Dat en meer bespreken we om 11.30 in het boardroompanel met van BNR Zakendoen  Panelleden  Presentator Thomas van Zijl gaat in gesprek met het boardroom-panel, dat deze keer bestaat uit:  * Marilieke Engbers, Universitair docent governance & strategie aan de VU en schrijver van het boek 'Eenzaam aan de top'    * Jacqueline Smit, oprichter van RockportInk  Abonneer je op de podcast  Ga naar de pagina van het boardroompanel [https://www.bnr.nl/podcast/zakendoen-boardroom] en abonneer je op de podcast, ook te beluisteren via Apple Podcast, Spotify en elke [ dag invullen ]  live om 11:30 uur in BNR Zakendoen.  See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

01. maj 2025 - 24 min
episode Moeten Nederlandse bedrijven exitstrategieën opzetten om af te stappen van Amerikaanse cloudbedrijven? artwork
Moeten Nederlandse bedrijven exitstrategieën opzetten om af te stappen van Amerikaanse cloudbedrijven?

Moeten Nederlandse bedrijven af van Amerikaanse clouddiensten? En: is de terugkeer van Elon Musk bij Tesla een vloek of een zege voor het bedrijf? Dat en meer bespreken. Dat en meer bespreken we in het Boardroompanel van BNR Zakendoen. Panelleden  Presentator Thomas van Zijl gaat in gesprek met het boardroompanel, dat deze keer bestaat uit:   -Inge Brakman, partner bij de Bestuurskamer en toezichthouder bij o.a. Accenture en Wereldnatuurfonds;  -Jeroen Vercauteren, specialist op het gebied van overnames en fusies, verbonden aan Factor-Ros Bedrijfsovernames;  Abonneer je op de podcast  Ga naar de pagina van het boardroompanel [https://www.bnr.nl/podcast/zakendoen-boardroom] en abonneer je op de podcast, ook te beluisteren via Apple Podcast, Spotify en elke donderdag live om 11:10 uur in BNR Zakendoen.  See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

24. apr. 2025 - 23 min
episode Stapt Triodos uit Net-Zero Banking Alliance uit principe of voor de PR? artwork
Stapt Triodos uit Net-Zero Banking Alliance uit principe of voor de PR?

Triodos stapt uit de Net-Zero Banking Alliance (NZBA). En: vijftig prominenten uit het bedrijfsleven roepen op tot een staatsinvesteringsbank. Dat en meer bespreken we in het Boardroompanel van BNR Zakendoen. Panelleden  Presentator Thomas van Zijl gaat in gesprek met het boardroompanel, dat deze keer bestaat uit:  -Anton Wiggers, bedrijvendokter, partner bij Themis Company en ambassadeur van Future Work  -Ageeth Telleman, lid van de raad van toezicht van topsport amsterdam en voorzitter Raad van Toezicht ICK Dans Amsterdam  Abonneer je op de podcast  Ga naar de pagina van het boardroompanel [https://www.bnr.nl/podcast/zakendoen-boardroom] en abonneer je op de podcast, ook te beluisteren via Apple Podcast, Spotify en elke donderdag live om 11:10 uur in BNR Zakendoen.  See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

17. apr. 2025 - 23 min
episode Hoe ziet de groene toekomst van Tata Steel eruit? artwork
Hoe ziet de groene toekomst van Tata Steel eruit?

Tata Steel schrapt ruim 1500 banen, is dit dé reddingsboei om de “Groene doelen te halen” En: De AFM maakt zich zorgen over de invloed van private equity; worden accountant hierdoor minder onafhankelijk? Dat en meer bespreken we in het Boardroompanel van BNR Zakendoen  Panelleden  Presentator Thomas van Zijl gaat in gesprek met het boardroompanel, dat deze keer bestaat uit:  -Lizzy Doorewaard commissaris bij onder andere Esso Nederland en de NPO.   -Leen Paape emeritus Hoogleraar Corporate Governance Nyenrode, voorzitter RvC bij Unive Dichtbij en voorzitter van de RvT van het SNS Reaal Pensioenfonds.   Abonneer je op de podcast  Ga naar de pagina van het boardroompanel [https://www.bnr.nl/podcast/zakendoen-boardroom] en abonneer je op de podcast, ook te beluisteren via Apple Podcast, Spotify en elke donderdag live om 11:10 uur in BNR Zakendoen.  See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

10. apr. 2025 - 22 min
En fantastisk app med et enormt stort udvalg af spændende podcasts. Podimo formår virkelig at lave godt indhold, der takler de lidt mere svære emner. At der så også er lydbøger oveni til en billig pris, gør at det er blevet min favorit app.
Rigtig god tjeneste med gode eksklusive podcasts og derudover et kæmpe udvalg af podcasts og lydbøger. Kan varmt anbefales, om ikke andet så udelukkende pga Dårligdommerne, Klovn podcast, Hakkedrengene og Han duo 😁 👍
Podimo er blevet uundværlig! Til lange bilture, hverdagen, rengøringen og i det hele taget, når man trænger til lidt adspredelse.

Start 60 days free trial

99,00 kr. / month after trial.Cancel anytime.

Exclusive podcasts

Ad free

Non-Podimo podcasts

Audiobooks

20 hours / month

Start for free

Only on Podimo

Popular audiobooks