
Sólo en Podimo
Casper Elsker Dig
Podcast de Casper Christensen
Seguidores
41.344
Reacciones
243.787
Disfruta 90 días gratis
9,99 € / mes después de la prueba.Cancela cuando quieras.

Más de 1 millón de oyentes
Podimo te va a encantar, y no sólo a ti
Valorado con 4,7 en la App Store
Acerca de Casper Elsker Dig
I Casper Elsker Dig inviterer Casper Christensen kun gæster, han på forhånd ved, han holder af, men ikke nødvendigvis har mødt – mennesker, der af forskellige grunde har gjort indtryk på ham. Podcastens samtaler er uforberedte og umiddelbare. De tager udgangspunkt i den enkle præmis: Jeg kan godt lide dig. Det skaber et trygt rum, hvor to mennesker kan tale frit og ærligt med hinanden – uden manuskript, uden dagsorden og uden filter. Resultatet er nærværende, uforudsigelige samtaler om livet, relationer og alt det midt imellem. Casper elsker dig er en podcast om forbindelser mellem mennesker, og hvad der sker, når man møder hinanden med åbenhed, respekt og varme fra første ord. Tryk følg i appen og lyt til den nye episode hver onsdag Vært: Casper Christensen Klip: Peter Ørbæk Jingle: Jakob Ranum SoMe: Sofus Chammon Redaktør: Thomas Skov Følg Casper her: https://www.instagram.com/therealcasperchristensen/
Todos los episodios
86 episodios
Når kokken Bo Bech siger til at Casper, at "... det er en ting, du må arbejde videre med i din rejse", så mærker man hvem han egentlig er. En mand som ved hvor han selv slutter, og hvor andre begynder. Han kender sig selv. Nu skal Casper lære Bo bedre at kende. Lær Bo at kende her.

Forsangen fra DAD hjælper Casper, og de hjælper hinanden. De giver hinanden et sprog for at være dem de er, og har oplevet det de har. Det er en udveksling af oplevelser og erfaringer, som kører hvert sit parallelspor. Det er som om de kender hinanden, salvom de aldrig rigtigt har talt sammen. Mærk hvad det handler om her.

Ditte Okman taler om at sige nej til arrangementer med folk som hun ikke gider. Hvordan gør man det, når man samme tid er sulten efter rigtige samtaler, uanset hvem man taler med? Det handler om at mærke sig selv, men også om at blive ældre. Det handler også om Big Brother og Mandrilaftalen. Mærk hvad det handler om her.

Casper har inviteret Simon Jul i studiet til en snak om ekstremerne, der pumper rundt indeni. Hvad end det handler om at leje en elefant og trække den forbi Cafe Viktor eller købe en bondegård i Thy - det er ekstremerne, men i sidste ende handler det om at mærke sig selv. Mærk samtalen her

Casper Christensen har inviteret Jim Lyngvild i studiet fordi Casper engang nok næsten har hadet Jim og det var måske 100% gengældt. ... Jim og Casper bliver enige om, at der er to køn, det danske skolesystem halter og at de måske elsker hinanden ... lyt med!

Valorado con 4,7 en la App Store
Disfruta 90 días gratis
9,99 € / mes después de la prueba.Cancela cuando quieras.
Podcasts exclusivos
Sin anuncios
Podcast gratuitos
Audiolibros
100 horas / mes