Hva så?! med Christian Fuhlendorff

Kun på Podimo

Hva så?! med Christian Fuhlendorff

Podcast af Christian Fuhlendorff

Tilhængere

36.664

Reaktioner

404.066

Prøv gratis i 7 dage

99 kr. / måned efter prøveperiode.Ingen binding.

Prøv gratis
Phone screen with podimo app open surrounded by emojis

Mere end 1 million lyttere

Du vil elske Podimo, og du er ikke alene

Rated 4.7 in the App Store

Læs mere Hva så?! med Christian Fuhlendorff

Hver mandag og torsdag udkommer “Hva så?!" som er mit bud på en podcast. Siden 2017 har jeg gået ture med mennesker jeg beundrer, finder spændende eller bare har noget helt særligt at byde på. Vi har ikke travlt, vi jagter ikke grinet, for det er faktisk ikke en gang et interview, med bare en helt almindelig menneskelig samtale.

Alle episoder

725 episoder
episode Hva så?! - Skinz artwork
Hva så?! - Skinz

Skinz er kendt for sine hits og sin energi på scenen, men i dagens afsnit handler det overraskende lidt om ham bag mikrofonen – og meget mere om personen bag det hele. Vi taler om at være flygtning fra Somalia, om at komme til Rusland, og om at ende i Frederiksberg, hvor et stille liv med faste rammer gav ham et moralsk anker, der holdt ham fra at havne i kriminalitet. Vi snakker om fremtiden – både for musikken og for ham selv – og om hvad det vil sige at finde sig til rette i en identitet, der rummer mere end det, man viser udadtil. Gå fornøjelse, Christian.

31. jul. 2025 - 1 h 45 min
episode Hva så?! - Christian Bonde artwork
Hva så?! - Christian Bonde

Afsnit 719. Christian Bonde har i årevis været en stemme i dansk radio og podcast, senest med podcastene “Christian Bondes Spilpodcast” og “Fantino og Bonde”. I dagens afsnit taler vi om mediebranchen, samarbejdet med Maria Fantino og de overvejelser, der følger med, når man skal finde sin plads i det hele. Vi snakker også om Wegovy, gaming, og hvordan det hele spiller sammen med hverdagen – og livet – på Amager. Gå fornøjelse, Christian.

28. jul. 2025 - 1 h 32 min
episode Hva så?! - Mark Le Fêvre artwork
Hva så?! - Mark Le Fêvre

Afsnit 718 Mark Le Fêvre er aktuel med sit nye show "Det fejler ik’ en skid", og i dagens afsnit taler vi om, hvad der egentlig gemmer sig bag den titel. Vi snakker om spørgsmålet alle stiller sig selv en gang imellem – “Er jeg egentlig glad?” – og om voksengæld, diagnoser, og hvordan det er at navigere i livet med dårlige knæ. Gå fornøjelse, Christian.

24. jul. 2025 - 1 h 42 min
episode Hva så?! - AK, BK & JG artwork
Hva så?! - AK, BK & JG

Afsnit 717 AK, BK og JG står bag podcasten Galt Nok og YouTube-kanalen Bedøvende, og i dagens afsnit taler vi om, hvordan det egentlig er at være indholdsskaber i 2025. Vi snakker om, hvordan de tre fandt sammen, deres respektive baggrunde og hvordan deres forskellige opvækster i Danmark har præget både venskab og kreativ retning. Og så snakker vi om fremtiden for deres produktioner og hvad der driver dem til at blive ved. Gå fornøjelse, Christian.

21. jul. 2025 - 1 h 24 min
episode Hva så?! - Nikolaj Stokholm artwork
Hva så?! - Nikolaj Stokholm

Afsnit 716 Nikolaj Stokholm er snart aktuel med sit nye show Nikolaj Stokholm featuring Stokkefar, og i dagens afsnit taler vi om forberedelserne, forventningerne og det at være i et felt, hvor man både skal underholde og udvikle sig som menneske. Vi snakker om jokeskrivning, etik i komik, og hvordan det er at stå på scenen med noget, der føles helt ægte – samtidig med, at det skal få folk til at grine. Gå fornøjelse, Christian.

17. jul. 2025 - 1 h 36 min
En fantastisk app med et enormt stort udvalg af spændende podcasts. Podimo formår virkelig at lave godt indhold, der takler de lidt mere svære emner. At der så også er lydbøger oveni til en billig pris, gør at det er blevet min favorit app.
En fantastisk app med et enormt stort udvalg af spændende podcasts. Podimo formår virkelig at lave godt indhold, der takler de lidt mere svære emner. At der så også er lydbøger oveni til en billig pris, gør at det er blevet min favorit app.
Rigtig god tjeneste med gode eksklusive podcasts og derudover et kæmpe udvalg af podcasts og lydbøger. Kan varmt anbefales, om ikke andet så udelukkende pga Dårligdommerne, Klovn podcast, Hakkedrengene og Han duo 😁 👍
Podimo er blevet uundværlig! Til lange bilture, hverdagen, rengøringen og i det hele taget, når man trænger til lidt adspredelse.
Phone screen with podimo app open surrounded by emojis

Rated 4.7 in the App Store

Prøv gratis i 7 dage

99 kr. / måned efter prøveperiode.Ingen binding.

Eksklusive podcasts

Uden reklamer

Gratis podcasts

Lydbøger

20 timer / måned

Prøv gratis

Kun på Podimo

Populære lydbøger