
Plantaator Podcast
Podcast by Plantaator
Plantaator is for the people who have a plan. Plan for themselves and plan for our planet. www.plantaator.com See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.
Limited Offer
2 months for 1,00 kr.
Then 99,00 kr. / monthCancel anytime.
All episodes
12 episodes
Külas on Kaupo Vipp Rooma Klubist. Kaupo on kirjutanud raamatud "Globaalpohmelus. Naftatipuülevaade tööstusühiskonnale" ja "Lokaalravitsus. Eeldused ja võimalused progressi üleelamiseks", kus ühes kirjeldatakse kollapseeruva maailmakorralduse olukorda 2012. aasta seisuga, ja teises selle vältimise võimalust/võimatust 2017. aasta seisuga. Selles, 2021. aasta maikuus salvestatud saates, tulebki suuresti arutluse alla see, kas üldse inimese mõtteviisi on ilma vägivaldse sekkumiseta võimalik muuta. Saade võib tekitada ärevust! See acast.com/privacy [https://acast.com/privacy] for privacy and opt-out information.

Külas on raamatu "Vegan – Maitsev ja hooliv elu" (Tammerraamat 2015) kaasautor Anniina Ljokkoi. Mis üldse eristab selliseid mõisteid nagu taimetoitlane, vegetaarlane ja vegan? Huvilistel tasub teada! Taas tuleb jutuks ka fleksitaarlus. Kas sugu mängib veganluses mingit rolli? Saame teada, et Soomes on augustikuus ilmumas kokaraamat teemal pärimustoidud, millele hetkel Eestis kirjastajat otsitakse. (Kas teadsite, mis on kanepitemp?) Olgu see siinkohal ka üleskutse meie kirjastajatele! Otsitakse ka vanu mõisaköökide retseptiraamatuid! See acast.com/privacy [https://acast.com/privacy] for privacy and opt-out information.

Ricol on külas Siim Kabrits, Chaga Health'i ja Organic Estonia üks asutaja. Chaga ehk musta pässikuga sai Siim tuttavaks oma vanaema kaudu kui selgus, et nende pere on neist seentest eliksiiri valmistanud juba vähemalt terve sajandi. Huvi seente vastu vaid süvenes, kui ta ülikooli ajal metsamarju Aasiasse eksportides sai aru nende olulisusest ka sealses kultuuris. Asja lähemalt uurides selgus, et Tartu Ülikoolis tegeles chagaga juba üle sajaviiekümne aasta tagasi professor Johann Georg Noel Dragendorf, kes pani kokku ka esimese ravimtaimede atlase. Siim arutleb, et seente teema on täna üleval mitte vaid meditsiinis, kus teadus alles hakkab avastusi tegema, vaid ka rohepöörde kontekstis tekstiilitööstuses ja mujal. Samuti tõuseb seente tähtsus planeedi üha kasvava rahvastiku toitmisega seoses. Miks jälle Aasia turg? Miks meil kõik venib, kuigi seened kasvavad? Loomulikult ei pääseta seenejutuga mööda ka Paul Stametsist... Hea uudis on veel see, et metsaga saab teenida ka ilma puid maha võtmata. Tuleb chagat kasvatada! See acast.com/privacy [https://acast.com/privacy] for privacy and opt-out information.

Ricol on külas Toomas Laigu, reisimees ja vegan kohviku Inspiratsioon asutaja. Selle kohviku algusaasta on 2014. Toomasel hakkas mõte teadlikust toitumisest idanema juba kümnendas klassis. Peale gümnaasiumi lõpetamist rändas ta Indiasse, kus talle avanes täiesti uus maitseelamuste maailm. Pärast sealset initsiatsiooniretke ei sobinud enam lisaks lihale ja kalale ka naabrinaise lehmalt pärit talupiim, kuid vanaema seened sobivad endiselt :) Samuti tekkis Indias mõte luua oma restoran. Saame teada, kuidas arenes esmalt catering ja sealt edasi juba muu toitlusamisega seotu. Sõnaga - kuuleme kust tekkis, kuidas kujunes ja kuhu arenes indiamaine inspiratsioon kohalikus kastmes. Kuidas viia kokku business ja pleasure. Või täpsemalt - kuidas tekib business as pleasure...või medicine. Toidu eest tänamine on teema! Asjad juba juhtuvad ja inimesed kogunevad...Ka meil. Eestis. Vanaisa helistab! See acast.com/privacy [https://acast.com/privacy] for privacy and opt-out information.

Ricol on külas Sirli Rosenvald ja Mari-Liis Tammik Toidu ja Fermentoloogia Tehnoloogia Arenduskeskusest. TFTAK on teadusarendus-asutus, mille eesmärk on arendada innovaatilisi toidu- ja fermantatsiooni tehnoloogiaid. Töö käib kahel põhisuunal, millest ühega tegeleb bioprotsesside osakond ja teisega toiduosakond, kus arendataksegi peamiselt taimseid toite. Sellise tegevuse põhjuseks on paradoksaalselt nii ülesöömine kui nälg. Põhivaldkondi toiduanaloogide valmistamisel on tänaseks kolm. Mis need on? Kus neid arendatakse ja kuidas? Mis faasis Eestis ollakse ja mis on arenduskäigus. Spoilerina võib öelda, et taimsetest valkudest lihatooted on hetkel kõige populaarsemad...Millised taimed? Millised tehnoloogiad? Mida me siis tulevikus sööma hakkame ja kuidas seda tehakse? Seentest liha...Kuula ja imesta! See acast.com/privacy [https://acast.com/privacy] for privacy and opt-out information.
Limited Offer
2 months for 1,00 kr.
Then 99,00 kr. / monthCancel anytime.
Exclusive podcasts
Ad free
Non-Podimo podcasts
Audiobooks
20 hours / month