Pro Forma
Deze week start de rechtszaak tegen de vier verdachten van de dodelijke explosie aan de Tarwekamp in Den Haag. Op de ochtend van 7 december wordt Den Haag opgeschrikt door harde knallen en verwoestende explosies. Een deel van een bruidszaak en het bovenliggende appartementencomplex stort in. Bij de ramp komen 6 onschuldige omwonenden om het leven. Christian en Wouter blikken terug op de eerste Pro Forma zitting. Ze bespreken het uitgelekte strafdossier en de rol van de media in opsporingsonderzoek. Ook analyseren ze de proceshouding van de vier verdachten die naar elkaar wijzen én ze vertellen wat we nog meer in deze rechtszaak kunnen verwachten. Zoals altijd nemen Wouter & Christian je ook mee door het nieuws van de week én sluiten ze af met de verjaardagsvraag. Over de makers Wouter Laumans is misdaadjournalist bij Het Parool. Je kent hem waarschijnlijk als auteur van de bestseller ‘Mocro Maffia’ uit 2014. In 2019 verscheen het vervolg op dit boek: ‘Wraak’. In het verleden schreef Laumans voor NRC, Panorama en Nieuwe Revu. Christian Flokstra is in 2008 in de advocatuur begonnen nadat hij eerst een jaar als docent en onderzoeker aan de Vrije Universiteit verbonden was. Flokstra was als strafrechtadvocaat onder meer betrokken bij grote strafzaken tegen de georganiseerde misdaad, zoals Passage, Marengo en Eris. Iedere zondag een nieuwe aflevering. Geproduceerd door: Corti Media https://www.instagram.com/proformapodcast [https://www.instagram.com/proformapodcast/?hl=en] See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.
67 jaksot
Kommentit
9Wouter, kunnen Chris please af en toe even laten uitpraten. Ik luister heel graag naar jullie beide podcasten! 🙌🏼
Ja begint storend te worden
Ik ga mij er ook steeds meer aan storen! Hopelijk worden de reacties gelezen en serieus genomen.
Chris bagatelliseert femicide en de gevolgen van vrouwenhaat door met het 'andersom ook' argument te komen. Benoem het zoals het is, geen gezinsdrama of familiekwestie. Het is vrouwenhaat. Hij had beter moeten luisteren naar Saskia Belleman. Ook in napleiten niet meer het woord crime pasionel gebruiken. Groet, een overlevende
Dit is geen probleem tussen mannen en vrouwen Chris, dit is een probleem van mannen, een groot probleem.
Proforma is interessant (vooral) om te horen hoe recht wordt gesproken. Zelf vind ik het nogal stuitend hoe Wouter, bij de uitleg van Christiaan, er altijd maar (met zijn stem des volks) overheen wil hoe ongelooflijk hij het allemaal vindt. Hij valt C ook vaak in de rede.
Wat jammer dat er niet gemeld werd dat alles erop wijst dat dit een eerwraak kwestie is. Dat beestje mag blijkbaar niet bij de naam genoemd worden. Groeten van een trouwe luisteraar van zowel Napleiten als Pro Forma en tevens Parool abonnee.
Als het eerwraak is dan wordt dat wel vermeld in deze podcast. In het bewijs komt dit niet nadrukkelijk naar voren. Maar dat kan tijdens de rechtzaak nog veranderen.
Het duurt heel lang voor ze over tarwekamp beginnen. De eerste 15 min van de podcast gaat over een nieuwe wet foto’s maken.. een heel discussie.. en de laatste 15 min pas over hoofdonderwerp “tarwekamp”. Voor stuk mag wel korter..
Wouter, kunnen Chris please af en toe even laten uitpraten. Ik luister heel graag naar jullie beide podcasten! 🙌🏼
Chris bagatelliseert femicide en de gevolgen van vrouwenhaat door met het 'andersom ook' argument te komen. Benoem het zoals het is, geen gezinsdrama of familiekwestie. Het is vrouwenhaat. Hij had beter moeten luisteren naar Saskia Belleman. Ook in napleiten niet meer het woord crime pasionel gebruiken. Groet, een overlevende