Zelfspodcast
Sanders kind was ziek in Frankrijk, en de Franse boomer-artsen daar spraken geen woord Engels. Tekenend voor een generatie die volgens Sannie hun hele leven een wind in de rug heeft gehad, en dan tóch nog klaagt over van alles en nog wat. Ze zitten op een berg vermogen, houden de woningmarkt op slot voor iedereen die na hen kwam, en voelen zich nog tekortgedaan ook. Hoe lossen we dit op? Verder bespreken de heren de nieuwe AI-presentatrice van de Kids Top 20. Dat was nou juist zo'n mooie stapsteen voor beginnende presentatoren. En het crackerbellen in het OV mag van Sannie en Jaapie nu ook echt een keer ophouden. We zijn niet zo geïnteresseerd in jouw leven, Gerda. Tot slot: een buffel in Bangladesh ontsnapte aan de slacht omdat hij op Trump leek. Reden te meer om hem juist wél af te maken.
654 Folgen
Kommentare
73Herken je die boomerprivileges ook?
Ze hebben in ieder geval het monopolie op hard werken
Nee!
Ik heb altijd een serieus hardwerkende familie gehad. Ouders, ooms, tantes, etc. Ik ken niemand die harder heeft gewerkt dan mn vader. Heeft bergen belasting betaalt met overwerk. Als ik het vergelijk met nu, met onze flexibele thuiswerk uren en parttime mindset, vele burnouts etc. Denk ik dat ze het niet slecht hebben gedaan, en hebben gewoon de tijd mee gehad in sommige opzichten.
Toen ik klaar was met mijn opleiding was er geen werk. Waanzinnige timing? Koude oorlog, kruisraketten, geen studiebeurs, er bestond geen ouderschapsverlof. Sander ga ff een dutje doen. Het is niet helpend om mensen tegen elkaar op te zetten en zéker niet als het over leeftijd gaat…..waar je niet zoveel aan kunt doen lijkt mij. Scheer niet iedereen over één kam 🙃
K boomer
had je veel last van kruisraketten?
Ik ben 62, ben gescheiden en daarna op eigen kosten weer gaan studeren en heb daardoor een pensioengat. Werk 24hrs diensten en kan me niet permitteren eerder te stoppen. Mag blij zijn als ik ‘straks’ de €2000 p/m aantik, waarschijnlijk niet. Mijn huis is misschien dan nog een appeltje voor de dorst. Altijd hard gewerkt. Snap de problematiek, maar niet leuk om zo geschoffeerd te worden. Er is wel sprake van vermogensongelijkheid en ik zit niet bij de vermogende 40%.
62 ? En je dan als boomer aangesproken te voelen : doe ff relax
Je bent geen boomer, er is een grens! Je bent het voorbeeld van er net naast pissen in deze maatschappij. Sterkte
Wtf...oppas Noortje mee op vakantie?!
Weinig vakantie voor papa en mama als je de kids ook nog moet verzorgen
Zo decadent
Als babyboomers bij mij voorkruipen of rare touren uithalen op hun dure electrische fiets, knik ik altijd heel vriendelijk en zeg ik “ ik snap het mevrouw, uw generatie gaat gewoon voor niemand aan de kant”
Sander die uitlegt hoe easy het voor werkloze boomermoeders was om drie kinderen groot te brengen, maar voor een paar dagen vakantie met 2 kinderen de nanny laat overvliegen. 😂
Mijn moeder moest drie kinderen opvoeden in de jaren 70 en 80, en geheel alleen het huishouden doen. Mijn vader werkte fulltime en deed letterlijk niets aan onze opvoeding of het huishouden. De suggestie dat wat mijn moeder deed niet keihard werken was omdat ze een wasmachine had, is ronduit belachelijk en een belediging.
Maar wie doet dit dan nu? Als dit al hard werken was, dan is het nu náást je werk toch een dubbele baan? Kinderen gaan toch ehm, naar school, en tussen half 9 en 4 heb je toch meer dan genoeg tijd voor een huishouden?
Ik neem aan dat je moeder dit niet moest maar gekozen had voor drie koters. Ik werk, al 40 jaar, fulltime, heb 3 kinderen grootgebracht en oh hee, ik ben een vrouw! Doe de groeten aan je moeder.
lol, heb je ooit bedacht dat mensen dat nu gewoon naast hun baan er bij doen? Natuurlijk is dat niet keihard werken.
Wat grappig, al die aannames over mijn moeder en haar situatie. Mijn moeder is Engels, ontmoette mijn (Nederlandse) vader in de jaren 60, trouwde jong met hem en ging meteen naar Nederland. Ze sprak de taal niet, had weinig contact met haar familie, was in feite totaal aangewezen op mijn vader, en daardoor vrijwel geïsoleerd. Mijn moeder had geen eigen geld, kreeg krap huishoudgeld voor de boodschappen, mijn vader had stricte controle over het geld.
Was het echt haar keuze om kinderen te krijgen? Moeilijk te zeggen, het werd in ieder geval van haar verwacht. Leuk idee dat je het huishouden kan doen tussen 9 en 5, behalve dat het huishouden niet pas begint om 9 uur of eindigt na vijven. Ik begrijp ook wel dat mensen nu werken en kinderen hebben, maar dat zal toch in een eerlijkere verhouding zijn, waar de ouders elkaar ondersteunen en meer op gelijke voet leven, in een samenleving die dat meer en beter ondersteunt.
Wat een dom gelul altijd dat klagen over andere generaties
Deze jaloerse insteek past je prima Sander…… man man man
Brekelmans zijn hoofd heeft exact de vorm van het hoofd van een Lego poppetje.
Lang leve het kolonialisme dat je je in Sri Lanka wel goed kunt redden in het Engels 😏
Serieus? Jullie reageren alleen op de oppas en je eigen generatie? Er moet een kind aan een fucking infuus. Beetje empathie? Ik zal het dan maar vragen.. hoe is het met je zoon? En ja mekker mekker, respect voor elke generatie. Ieder zn kracht en mankementen.
Dank Yentl! Het gaat weer goed met Gustav! Kleinburgerlijk zootje in de comments idd, maar dat zijn we gewend.
Ik ben fan vd postcast. Maar Sander gaat te ver, dit is polariseren. Het mensen over één kam te scheren en weg te zetten. Het is leuk om scherp te zijn voor de discussie, daar houd ik van. Maar een beetje nuance mag ook. En nogmaals, ik ben blij dat Gustav is opgeknapt. Als ouder snap ik heel goed dat je je kapot schrikt en heel bezorgd bent.
En natuurlijk bedoel ik podcast. Ff-ing autocorrectie
Mannen bellen vaak met hun elleboog in een hoek van 90 graden, lekker extra breed.
Mijn boomer ouders en schoonouders zijn nu welvarende pensionados. Maar vergeet niet dat deze generatie veelal opgroeiden met ouders met oorlogstrauma. Dat werkt door in generaties. Er was ook woningnood in de jaren zeventig. Vrouwen konden studeren, maar de norm was stoppen met werken nadat je ging trouwen. Gevolg is dat sommigen nooit gingen werken, en sommigen later wel, maar ongeschoold werk of in een lager gewaardeerde sector. Ik zou niet met hen willen ruilen.
Helemaal mee eens (ben zelf een boomer en hier terdege van bewust). Maarrr: het zijn de jonge gasten als Jette en Brekelmans die nu de bal laten vallen voor de jonge generatie!! 🥴
Ik vind de boomer-generatie oprekken tot geboortejaar 1965 nogal ruim. Zelf ben ik van 1964 en kreeg tijdens mijn studie in de jaren -80 te horen dat we werden opgeleid om in de Bijstand te raken. De meesten van mijn vrienden en ik kregen pas in de jaren -90, rond ons 30e, serieuze banen waarmee we pensioen opbouwden, maar de huizenprijzen werden toen al snel hoger dan in de jaren 80. Ik vind het erg voor jongeren van nu dat de woningmarkt zo verziekt is, maar er is in ieder geval genoeg werk
Sander slaat in zijn boomer verhaal de plank mis; hij benoemt slechts een klein aspect van die periode: ook toen woningnood: hoge werkloosheid / veel studies hadden een stop want giga jeugdwerkloosheid ; destijds was je erg blij een kantoorbaan te krijgen en zaten al die hoogopgeleide in de jaren 70 en 80 brieven te typen etc etc
Helemaal eens, ik ben weliswaar van december 1960 en verwonder me ook dat de babyboomgeneratie in de tussentijd is opgerekt. Waarschijnlijk omdat medio jaren 60 de anticonceptiepil een einde aan de (te) grote gezinnen maakte. De term “Boomer” heb ik altijd denigrerend gevonden, en wordt zelfs voor veel jongere mensen al te onpas gebezigd. Hou daar eens mee op! In mijn familie zat en zit geen vermogen. Dat beetje spaargeld hebben we zelf verdiend. Grijstinten graag Sander, grijstinten.
Je kunt de Boomers hier zo uit de comments plukken
Beetje meer respect voor de generatie die Nederland heeft opgebouwd! Wat een taalgebruik k”t boomers..moeten die mensen maar al hun geld aan jullie geven en de mensen opruimen!🥹
Überhaupt nogal pretentieus het opbouwen van een heel land toe te schrijven aan één generatie. Maar als we het dan toch moeten doen, dan is het die van mijn opa en oma, die respectievelijk 106 en 100 zouden zijn geweest en dus ouder de babyboomers en generaties erna. Babyboomers zijn na de oorlog geboren.
Sander heeft een beetje vertekend beeld van de eerste tijd na de oorlog. De opbouw ging niet vanzelf, die was mede te danken aan de boomers. Ik heb als boomer ruim 45 jaar nagenoeg fulltime gewerkt. Zo klaar met dat afgeven op boomers.😡
Opbouw te danken aan de boomers? Wat is dat voor vreemd idee. Die hebben de hele oorlog inclusief de opbouw helemaal niet meegemaakt. De laatste boomers werden zelfs pas 20 jaar na de oorlog geboren en konden dus pas 45 jaar na de oorlog helpen lol.
O Sander wat kan jij toch vreselijk zeiken op alles en iedereen : heerlijk herkenbaar : je lijkt wel een boomer : maar wat fijn dat je zoon goed is opgeknapt
Mannen (of veel jongens) zitten juist vaak op volume 1000 TikTok filmpjes te scrollen in het OV.
Sociale media verwijderen. Je mist echt NIKS. Helaas zijn mijn contacten nog verslaafd aan whatsapp. Het liefst verwijder ik die ook
Gewoon doen! Je moet er een keer aan beginnen en wachten tot anderen over zijn gaat lang duren.
Kan iemand de link geven waarop jezelf kunt omtoveren tot EK 88 voetballer met snor?
Ik mag geen link plaatsen maar dit is hem: ek88look (punt) nl
Die personal trainer mag je wel iets beter zijn werk doen ;)
Gelukkig gaat het weer beter mer Gustaaf🤞👍
Sander! Survivor bias? Houd toch op. Privileged? Nu wordt deze 63-jarige pissig. Jongere generaties hebben maling aan alles, leven in hun eigen bubbel, houden met niks en niemand rekening en zitten om de klip klap in een burn-out, ze zijn watjes met hun self-care. En echt hard werken? Salaris = aanwezigheidsvergoeding.
En ja, ik heb gestudeerd, met een maximale beurs, met ditto maximale schuld.
Ik word een beetje moe van het iedereen in hokjes stoppen. Boomer? Ik ben 63, ik voel me jong, ik werk. Niks vet pensioen. En Jaap heeft gelijk: ziek worden na een vliegreis. Met z’n allen opgepropt in een soort bus zitten en dan zijn er niet allerlei bacillen?
Toevoegen aan de boomer boot: de eigenaren verdienen er bakken met geld aan via airbnb
Sander hier sla je de plank volledig mis! De ouders van de boomers moesten alles weer opbouwen. Idd daarin zijn wij verwend. Maar niet met financiële voorspoed, integendeel! Wij zijn opgevoed dat wij ook de dochters hun eigen broek moesten ophouden. Ik heb 40 jaar gewerkt en mijn vriendinnen zo goed als allemaal. Dus, klinklare onzin wat je verkondigt deze keer!
Frankrijk , overrated country .
Ik zit op de grens van boomer zijn en kwam in de jaren 80 van school af met veel werkloosheid. Ik heb echter wel maximaal gebruik gemaakt van de hypotheekrenteaftrek en woon nu in een heerlijk appartement met dat de afgelopen 12 jaar meer dan verdubbeld is in waarde en dat is belachelijk. Ik snap dat Sander daar problemen mee heeft.
Ja Sannie, crackerbellen of facetimen met je lelijke vriendin in de tram, manne!!!!
Sander, waarom een Kevinkapsel?
Waar is de slaapstand gebleven?
Dat verhaal van Jaap over het ei kan ik me helemaal mee vereenzelvigen. Sinds een aantal jaar kan ik ei niet meer verdragen. Gekookt, roerei, omelet, of spiegelei? Ik ga over mijn nek! Geen idee waar het vandaan komt! Vroeger geen probleem! Ik ben inmiddels 57 en denk dat ik het minstens 10 jaar heb? Of kan ook langer. Terwijl ik vroeger totaal geen probleem met eieren had, sterker nog, ik was er gek op! Voor het eerst dat ik iemand er over hoor! Ik ben in mijn netwerk de enige.
Ik vraag me af of Jaap weet wanneer het is begonnen. Bij mij op het moment dat ik een gekookt eitje bij mijn schoonouders in Arnhem at. Misselijk en kokhalzen. Uit het niets!
Mijn zus ontwikkelde het nadat ze corona had gehad
Ik vermoed dat Sander dit wel weet maar toch: fransoos is een denigrerende benaming voor een Fransman net als spanjool voor een Spanjaard.
Helemaal gelijk gelijk, stop met die achterlijke belvormen, soms kan je ook gewoon iets doen zonder je telefoon!
Fransen die geen Engels spreken? Klopt, maar dat doen ze in wel meer landen niet. Ooit gehoord van Google Translate? 🤣 Lands eer, lands wijs! Pas je gewoon aan. Wel heel fijn dat je zoontje is opgeknapt.
Sorry Jaap maar die ik heb die Bausa gasten ook voorbij zien komen maar vond het echt tenenkrommend die filmpjes
Ik heb ook last van het ei probleem 😂
In Frankrijk wordt alles nog nagesynchroniseerd inderdaad 😞
simpelweg eten van te veel eieren veroorzaakt die klachten en dat kan ook te maken hebben met eiwit sport poeder
Lunchtijd…. Lekker een ei dacht ik. Ik laat m nu even aan me voorbij gaan 😂😂
Ik ben inmiddels een omelette au fromage aan het bakken
De reacties die je onder een Instagram post ziet verschillen ook per persoon, afhankelijk van je algoritme
Wat dacht je van de VUT regeling !
Dat die bedoeld was om jongeren aan het werk te helpen. Tot je 40ste moeten wachten op je eerste baan is ook niet oké …..
Herken je die boomerprivileges ook?
Toen ik klaar was met mijn opleiding was er geen werk. Waanzinnige timing? Koude oorlog, kruisraketten, geen studiebeurs, er bestond geen ouderschapsverlof. Sander ga ff een dutje doen. Het is niet helpend om mensen tegen elkaar op te zetten en zéker niet als het over leeftijd gaat…..waar je niet zoveel aan kunt doen lijkt mij. Scheer niet iedereen over één kam 🙃