Billede af showet BNR Bedrijvenpanel | BNR

BNR Bedrijvenpanel | BNR

Podcast af BNR Nieuwsradio

nederlandsk

Business

Begrænset tilbud

1 måned kun 9 kr.

Derefter 99 kr. / månedOpsig når som helst.

  • 20 lydbogstimer pr. måned
  • Podcasts kun på Podimo
  • Gratis podcasts
Kom i gang

Læs mere BNR Bedrijvenpanel | BNR

Wist je dat meer dan 99 procent van alle bedrijven in Nederland valt onder het midden- en kleinbedrijf, het mkb? Toch gaat het in het nieuws vaak over grote bedrijven. In het Bedrijvenpanel van BNR Zakendoen hoor je wat zpp’ers, kleine en middelgrote ondernemers bezighoudt.  Van zzp’er in de creatieve sector tot bakkerij, van familiehotel tot hoogtechnologische toeleverancier van de chipsector: als er iets speelt in de actualiteit rond het mkb hoor je erover in het Bedrijvenpanel. Denk daarbij aan succesverhalen en blunders, tegenslagen en succesverhalen, ondernemersgeluk en ondernemersrisico.   Uiteraard komt er meer aan bod dan alleen specifieke verhalen over start-ups of scale-ups. Het Bedrijvenpanel gaat ook over de zorgen en kansen voor mkb-ondernemers. Denk bijvoorbeeld aan dilemma's rond bedrijfsopvolging of een dreigend faillissement, maar ook aan de voor- en nadelen van nieuwe vormen van financiering.  Presentator Thomas van Zijl bespreekt het allemaal met de vaste panelleden, allemaal echte ondernemers. Elke vrijdag neemt hij de ondernemersverhalen van de week door met twee van deze onafhankelijk experts. Zij geven hun blik op de zaken en beantwoorden vragen zoals deze:  Hoe kan het mkb plannen maken voor de toekomst als het beleid uit Den Haag vaak verandert?  Hoe kan het dat een bepaalde ondernemer het juist heel goed of juist minder goed doet?  Met welke valkuilen moeten startende ondernemers rekening houden als ze de stap naar het buitenland willen zetten?   Welke kleine bedrijfjes van nu zijn de multinationals van de toekomst?  Hoe bewandel je de dunne lijn tussen ondernemersrisico en roekeloos bestuur?  Over Thomas van Zijl   Thomas van Zijl is financieel journalist en presentator bij BNR. Hij presenteert dagelijks ‘BNR Zakendoen’, het Nederlandse radioprogramma voor economisch nieuws en zakelijk inzicht, waar 'De top van Nederland’ onderdeel van is. Ook is hij een van de makers van de podcast ‘Onder curatoren’.  Abonneer je op de podcast  Alle actuele inzichten over het ondernemersnieuws hoor je in het Bedrijvenpanel van BNR Zakendoen, iedere vrijdag op BNR om 11.30 en en natuurlijk altijd te beluisteren als podcast. Abonneer je om geen enkele aflevering te missen.

Alle episoder

317 episoder
episode Hoever gaat de zorgplicht van een werkgever? artwork

Hoever gaat de zorgplicht van een werkgever?

Nederlandse bedrijven halen hun personeel weg uit het Midden-Oosten, maar hoever gaat de zorgplicht van een werkgever? En zorgt de verhoging van de AOW-leeftijd voor een schevere verhouding op de werkvloer? Dat en meer bespreken we in het Ondernemerspanel van BNR Zakendoen  Panelleden  Presentator Thomas van Zijl gaat in gesprek met het ondernemerspanel, dat deze keer bestaat uit:  * Dick van der Lecq, eigenaar van Lecq Fotografie en Boardsupporter  * Desiree van Boxtel, investeerder en bedrijfsadviseur  Abonneer je op de podcast  Ga naar de pagina van het ondernemerspanel [https://www.bnr.nl/podcast/zakendoen-ondernemerspanel/] en abonneer je op de podcast, ook te beluisteren via Apple Podcast, Spotify en elke vrijdag live om 11:30 uur in BNR Zakendoen.  See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

27. mar. 2026 - 23 min
episode Twee jaar na het afschaffen gaat Jumbo tóch weer stunten met vers vlees artwork

Twee jaar na het afschaffen gaat Jumbo tóch weer stunten met vers vlees

Jumbo heeft besloten om twee jaar na het afschaffen van de vleesaanbieding besloten ze weer terug te brengen. En: het moet makkelijker worden om een bedrijf te beginnen in de Europese Unie. Dat en meer bespreken we in het bedrijvenpanel met:   Panelleden  Presentator Thomas van Zijl gaat in gesprek met het ondernemerspanel, dat deze keer bestaat uit:  * Niels van Buren eigenaar van Swink, specialist op het gebied van digitale toegankelijkheid.   * Remy Gieling, oprichter van AI.nl  Abonneer je op de podcast  Ga naar de pagina van het ondernemerspanel [https://www.bnr.nl/podcast/zakendoen-ondernemerspanel/] en abonneer je op de podcast, ook te beluisteren via Apple Podcast, Spotify en elke vrijdag live om 11:30 uur in BNR Zakendoen.  See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

20. mar. 2026 - 22 min
episode Brengen de nieuwe maatregelen omtrent zelfstandigen rust bij ondernemers? artwork

Brengen de nieuwe maatregelen omtrent zelfstandigen rust bij ondernemers?

De fiscus int 40 miljoen euro op schijnconstructies via belastingparadijzen. Moet je daar als ondernemer überhaupt wel aan denken? En: Het kabinet komt met nieuwe regelgeving omtrent zzp’ers. Dat en meer bespreken we in het bedrijvenpanel. Panelleden  Presentator Thomas van Zijl gaat in gesprek met het ondernemerspanel, dat deze keer bestaat uit:  - Madeleine Braun van Flox Flowers  - Erik Peekel eigenaar van Aaaaha! Bureau voor live communicatie     Abonneer je op de podcast  Ga naar de pagina van het ondernemerspanel [https://www.bnr.nl/podcast/zakendoen-ondernemerspanel/] en abonneer je op de podcast, ook te beluisteren via Apple Podcast, Spotify en elke vrijdag live om 11:30 uur in BNR Zakendoen.  See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

13. mar. 2026 - 21 min
episode Jort Kelder en Eva de Mol over genderongelijkheid en gaswinning in Groningen artwork

Jort Kelder en Eva de Mol over genderongelijkheid en gaswinning in Groningen

De straat van Hormuz blijft op slot terwijl de prijs aan de pomp blijft stijgen. En: Made in Europe moet de Europese industrie zelfstandiger maken. Maar brengt dat ook hogere kosten voor de ondernemer mee? Dat en meer bespreken we in het Ondernemerspanel van BNR Zakendoen  Panelleden  Presentator Thomas van Zijl gaat in gesprek met het ondernemerspanel, dat deze keer bestaat uit:  - Eva de Mol, Mede-oprichter van investeringsmaatschappij CapitalT  - Jort Kelder, journalist, televisie- en radiopresentator en columnist van het Financieel Dagblad Abonneer je op de podcast  Ga naar de pagina van het ondernemerspanel [https://www.bnr.nl/podcast/zakendoen-ondernemerspanel/] en abonneer je op de podcast, ook te beluisteren via Apple Podcast, Spotify en elke vrijdag live om 11:30 uur in BNR Zakendoen.  See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

6. mar. 2026 - 21 min
episode Ondernemers kwetsbaar door veel kwijtgescholden schulden artwork

Ondernemers kwetsbaar door veel kwijtgescholden schulden

Mensen met schulden hoeven steeds vaker niets terug te betalen, melden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland afgelopen dinsdag. De Nederlandse brancheorganisatie voor schuldhulp NVVK geeft aan zich niet te herkennen in de kritiek. En: ondanks geklaag, leveren veranderende fiscale regels het mkb geen extra rompslomp en kosten op, blijkt uit onderzoek van Panteia. Panelleden  Presentator Thomas van Zijl gaat in gesprek met het ondernemerspanel, dat deze keer bestaat uit:  - Arko van Brakel, Chief Inspiration Officer bij Infocaster. Ondernemer en auteur van het boek 'Ondernemen met impact', en voorzitter van Schuldhulp Stichting 155 - Hans Biesheuvel, directeur-eigenaar van Habest Holding, commissaris bij meerdere bedrijven, en mede-oprichter van ONL.    Abonneer je op de podcast  Ga naar de pagina van het ondernemerspanel [https://www.bnr.nl/podcast/zakendoen-ondernemerspanel/] en abonneer je op de podcast, ook te beluisteren via Apple Podcast, Spotify en elke vrijdag live om 11:30 uur in BNR Zakendoen.  See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

27. feb. 2026 - 22 min
En fantastisk app med et enormt stort udvalg af spændende podcasts. Podimo formår virkelig at lave godt indhold, der takler de lidt mere svære emner. At der så også er lydbøger oveni til en billig pris, gør at det er blevet min favorit app.
En fantastisk app med et enormt stort udvalg af spændende podcasts. Podimo formår virkelig at lave godt indhold, der takler de lidt mere svære emner. At der så også er lydbøger oveni til en billig pris, gør at det er blevet min favorit app.
Rigtig god tjeneste med gode eksklusive podcasts og derudover et kæmpe udvalg af podcasts og lydbøger. Kan varmt anbefales, om ikke andet så udelukkende pga Dårligdommerne, Klovn podcast, Hakkedrengene og Han duo 😁 👍
Podimo er blevet uundværlig! Til lange bilture, hverdagen, rengøringen og i det hele taget, når man trænger til lidt adspredelse.

Vælg dit abonnement

Mest populære

Begrænset tilbud

Premium

20 timers lydbøger

  • Podcasts kun på Podimo

  • Ingen reklamer i podcasts fra Podimo

  • Opsig når som helst

1 måned kun 9 kr.
Derefter 99 kr. / måned

Kom i gang

Premium Plus

100 timers lydbøger

  • Podcasts kun på Podimo

  • Ingen reklamer i podcasts fra Podimo

  • Opsig når som helst

Prøv gratis i 7 dage
Derefter 129 kr. / måned

Prøv gratis

Kun på Podimo

Populære lydbøger

Kom i gang

1 måned kun 9 kr. Derefter 99 kr. / måned. Opsig når som helst.