Billede af showet Jelle en de Correspondenten

Jelle en de Correspondenten

Podcast af Jelle Brandt Corstius / New Tree Media

nederlandsk

Kultur & fritid

Begrænset tilbud

1 måned kun 9 kr.

Derefter 99 kr. / månedOpsig når som helst.

  • 20 lydbogstimer pr. måned
  • Podcasts kun på Podimo
  • Gratis podcasts
Kom i gang

Læs mere Jelle en de Correspondenten

Jelle Brandt Corstius kent het correspondentenleven als geen ander. In zijn nieuwe podcast Jelle en de Correspondenten gaat hij wekelijks in gesprek met een collega-journalist. Hoe is het om te leven en werken in een ver buitenland? Wat zijn de dilemma’s als je verslag doet van conflict en crisis? En welke verhalen draag je altijd met je mee? Jelle en zijn gast hebben het over het werk dat hen gevormd heeft: de avonturen, de angsten en dat éne verhaal dat ze nooit meer zullen vergeten.  Achter ieder nieuwsverhaal uit het buitenland schuilt een mens. In Jelle en de Correspondenten vertellen zij hun verhalen. Foto: Joris Casaer

Alle episoder

3 episoder
episode Joeri Boom (India): "Ik bleef zitten en dacht: 'ik ga dood'" artwork

Joeri Boom (India): "Ik bleef zitten en dacht: 'ik ga dood'"

De tweede gast in Jelle en de correspondenten is oud-oorlogsverslaggever Joeri Boom. Jarenlang reisde hij af naar conflictgebieden zoals Kosovo, Irak en Afghanistan, gedreven door een verslaving aan adrenaline, als een junk op zoek naar dope. In gesprek met Jelle vertelt Joeri openhartig over de vriendschap met fotograaf Jeroen Oerlemans en het moment dat hun wegen zich scheidden: Jeroen zocht het front op, wat hem uiteindelijk fataal werd, terwijl Joeri koos voor een veiliger bestaan als correspondent in India, waar hij verslag deed van Zuid-Azië. Uiteindelijk was het niet de oorlog, maar een verwoestende aardbeving in Nepal die bij Joeri zorgde voor een onverwacht trauma. Jelle en Joeri bespreken verder de eenzaamheid van het correspondentschap en Joeri’s huidige leven als basisschoolleraar. Hoofdstukken 00:00 Opening 00:40 Introductie Joeri 01:27 Joeri over oorlogsverslaggeving en correspondentschap in Zuidoost-Azië 20:05 De gebeurtenis: Aardbeving in Nepal 36:10 Afronding Volg de podcast op Instagram [https://www.instagram.com/jelleendecorrespondenten] en TikTok [https://www.tiktok.com/@jelleendecorrespondenten]: @jelleendecorrespondenten. Je kunt de aflevering ook bekijken via YouTube [https://www.youtube.com/@jelleendecorrespondenten]. Adverteren in deze podcast? Dat kan! Mail naar adverteren@newtreemedia.nl. See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

I går - 43 min
episode Olaf Koens (Rusland): "En ineens werd er geschoten" artwork

Olaf Koens (Rusland): "En ineens werd er geschoten"

In de eerste aflevering van Jelle en de correspondenten is Olaf Koens te gast. Hij vertrok ooit als arme student naar Rusland - niet voor de journalistiek, maar voor de liefde. Niet veel later werd hij ook verliefd op het land.  Olaf vertelt openhartig over de donkerste dagen van zijn correspondentschap: de Maidanrevolutie in Kyiv. Hij zag hoe demonstranten naast hem werden doodgeschoten en vertelt over een specifiek muziekstuk dat hem tot op de dag van vandaag kippenvel bezorgt. Het breekpunt volgde tijdens een ijzingwekkende confrontatie in Moskou die hem deed beseffen: ik moet hier nu weg. Maar het was de dood van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny die ervoor zorgde dat Olaf zijn "naïeve hoop'" verloor dat het ooit nog goed komt met Rusland. Jelle en Olaf hebben het verder over hun gedeelde liefde voor Rusland en Olafs verrassende back-upplan voor als hij ooit de journalistiek verlaat. Volg de podcast op Instagram [https://www.instagram.com/jelleendecorrespondenten] en TikTok [https://www.tiktok.com/@jelleendecorrespondenten]: @jelleendecorrespondenten. Je kunt de aflevering ook bekijken via YouTube [https://www.youtube.com/@jelleendecorrespondenten]. Adverteren in deze podcast? Dat kan! Mail naar adverteren@newtreemedia.nl See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

04. dec. 2025 - 40 min
episode Vanaf 4 december: Jelle en de Correspondenten artwork

Vanaf 4 december: Jelle en de Correspondenten

Op 4 december verschijnt de nieuwe podcast van Jelle Brandt Corstius: Jelle en de Correspondenten. Iedere week ontvangt hij een nieuwe gast die vertelt over de angsten en avonturen van leven en werken in het buitenland. Ze bespreken dat éne verhaal dat ze nooit meer zullen vergeten. See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

02. dec. 2025 - 1 min
Tilmeld dig for at lytte
En fantastisk app med et enormt stort udvalg af spændende podcasts. Podimo formår virkelig at lave godt indhold, der takler de lidt mere svære emner. At der så også er lydbøger oveni til en billig pris, gør at det er blevet min favorit app.
En fantastisk app med et enormt stort udvalg af spændende podcasts. Podimo formår virkelig at lave godt indhold, der takler de lidt mere svære emner. At der så også er lydbøger oveni til en billig pris, gør at det er blevet min favorit app.
Rigtig god tjeneste med gode eksklusive podcasts og derudover et kæmpe udvalg af podcasts og lydbøger. Kan varmt anbefales, om ikke andet så udelukkende pga Dårligdommerne, Klovn podcast, Hakkedrengene og Han duo 😁 👍
Podimo er blevet uundværlig! Til lange bilture, hverdagen, rengøringen og i det hele taget, når man trænger til lidt adspredelse.

Vælg dit abonnement

Begrænset tilbud

Premium

20 timers lydbøger

  • Podcasts kun på Podimo

  • Gratis podcasts

  • Opsig når som helst

1 måned kun 9 kr.
Derefter 99 kr. / måned

Kom i gang

Premium Plus

100 timers lydbøger

  • Podcasts kun på Podimo

  • Gratis podcasts

  • Opsig når som helst

Prøv gratis i 7 dage
Derefter 129 kr. / month

Prøv gratis

Kun på Podimo

Populære lydbøger

Kom i gang

1 måned kun 9 kr. Derefter 99 kr. / måned. Opsig når som helst.