Zelfspodcast
Het is één groot sportfestijn in Amerika. Trump verklapte niet wat hij ging doen op zijn tachtigste kinderfeestje, maar iedereen moest wel bokshandschoenen meenemen. In Zwitserland mocht de bevolking zich opnieuw uitspreken over een immigratiebeperkend voorstel van de SVP, hetzelfde racistische idee maar dan in een andere verpakking. Sander bespreekt het fenomeen van het nulsomdenken: krijgt een immigrant een bed, dan gilt het volk dat hún slaapkamers worden afgepakt. Maar krijgt een miljardair er een paar miljoen aan subsidies bij? Dan valt dat kwartje niet. Het VVD-congres bleek bijna net zo goed als het Nederlandse WK-optreden: pijnlijk om naar te kijken en gedoemd te mislukken. De vraag dringt zich op: wie moet Yesilgöz opvolgen? Misschien wordt het tijd dat Sannie en Jaapie zelf de politiek ingaan met de Partij voor de Gieren.
650 episodes
Comments
27Herken je dat nulsomdenken ook in je eigen bubbel?
Er zijn mensen die niet kunnen ophouden over vermogende mensen, wat een domheid
Als je sociale huurhuizen distribueert via een wachtlijst en mensen krijgen voorrang, is de nulsom economie geheel van toepassing. Jij kunt niet wonen waar iemand anders woont
Jullie klinken echt als zieke boomers over het wk en Nederlands elftal. Ik wil niemand van boven de 30 meer horen bitchen over het Nederlands elftal, zure boomers zijn het
Het is gewoon niet om aan te gluren?
Nou nou Julius, je maakt jouw bubbeltje wel heel klein… hoe oud ben je eigenlijk?
Mensen boven de 30 hebben misschien te veel goeie WK’s en EK’s gekend en gaan dan maar overal vertellen hoe kut het allemaal is momenteel. Geniet gewoon een beetje, het is allemaal zo zuur. Argentinie verloor de eerste wedstrijd tegen Saudi Arabie en werd toen wereld kampioen, Spanje speelt gelijk tegen Kaapverdië. Of geniet ervan of praat er met je zure waffel er niet over (met alle liefde).
100%. Vrij ironisch om te klagen over boomers op social media om in dezelfde podcast zelf de boomer uit te hangen als het gaat om het WK. Commerciële reclames en acties waren er altijd al, ook tig WKs geleden, houd eens op zeg
Waar maak je je druk om? Het gaat slechts om een spelletje!
Ben jij 16? Sander en Jaap zullen blij zijn dat jij ook luistert ! Wat een bereik
En daarom heren, lekker bij de Belgen kijken: betere analisten, geen reclame in de drinkpauze en alleen de verplichte FIFA spots en sponsoren in de rust.
Helemaal eens, Sander: we zijn als mensen echt heel kut. En het is een denkfout om ervan uit te gaan dat we nu wel beter weten. Want we WETEN het, en nog gaan we onverminderd door met volle bak de veehouderij financieren, zodat we ons gek kunnen vreten aan dierlijke producten, en de tering aan wilde dieren. Enige wat we kunnen verzinnen is die beesten achter slot en grendel in dierentuinen zetten en ons dan wijsmaken dat dat niet voor louter ons eigen vermaak gebeurt.
Probeer de ganzen eens te verjagen met een laserlichtje. In het donker, wanneer ze rusten. Dat vinden ze super kut.
@Sander, hoe kom jij in godsvredesnaam bij Vanessa op je Instagram? Ik ben van alle sociale media af (aanrader!), maar van de tijd dat ik er nog op zat herinner ik me dat je posts kunt rapporteren. Doe dat! Anders houden de Vanessa’s van deze wereld nooit op. En het is een plaag. Die moet keihard en onverminderd bestreden worden!
Jeetje, het lijkt wel of jullie auditie doen voor de twee opa’s van de muppetshow!
Jaaps Zweedse naam: Jakob!
Het is heel simpel. Geef het volk brood en spelen en zij houden zich koest. Ook al kan men zich tegenwoordig verdiepen doordat alle kennis te vinden is op het internet, kiest men ervoor zich dom te houden en in hun algoritmische bubbeltje te leven, of dit nu om links of om rechts gaat. Het volk kan bijna niet meer de inhoud begrijpen als het langer duurt dan een reel op sociale media.
Mooi dat jullie het geldplafond noemen. Daar zit een hele sterke theorie achter: limitarisme. Ingrid Robeyns heeft daar ijzersterk over geschreven. Lijkt me echt een geweldige gast voor de dinnenaflevering!
Ik kom al jaren in Zwitserland omdat mijn broertje (als kennismigrant) daar woont en werkt. Zwitserland is by far het land waar ik nu het veiligst voel omdat er zo weinig criminaliteit is. De bevolkingsgroei wordt voor het overgrote deel veroorzaakt door kennismigranten, waar Zwitserland actief naar op zoek is en waar het ook nog zeer aantrekkelijk voor is. De treinen zijn vol omdat er nauwelijks wordt geïnvesteerd in infrastructuur en de huizenprijzen zijn altijd al torenhoog geweest.
Varkens, koeien, kippen, hebben ook allemaal gevoelens en sociaal gedrag. Dus kijk verder dan je empathie voor zeekoeien en honden Sander. Speciecisme!
Ik was juist heel blij verrast door dit natuurblokje. Graag meer hiervan en wie weet komen we dan vanzelf op andere soorten uit
Maar het feit dat mensen in de lage sociale klasse geen problemen hebben met het idee dat rijken van alles hebben, kopen, krijgen(een bord vol koekjes hebben) en zij niet(maar een koekje) falsificeert toch juist de stelling dat deze mensen nulsomdenken? En is er dus iets anders aan de hand?
Overigens, helemaal eens met Sander over het wk😂Het is echt heel kut geworden 😁
Sander in een volkswijk ; het klinkt alsof hij een openluchtmuseum bezoekt ; mijn wijkgenoten denken niet in termen van rechts of links; zij stemmen vooral op elke partij die anderstalige uit zijn buurt weert; hij wilt gewoon in de voortuin een pilsje drinken met zijn buurman! Zo was het ooit en zo moet het blijven
@Sander, de VVD is gewoon van zn liberale fatsoenlijk rechtse ankers geslagen.. parallel met de masculinity-crisis onder jonge mannen (zie Scott Galloway) is ‘empathie’ bij VVD bij het vuilnis gezet. Nihilistische Troika Verwaaijen/Kamp/Rutte die VVD middels wekelijkse kiezerspeilingkjes als een persoonlijk speeltje/drone aansturen (zie: ‘Negen levens Dilan’) waardoor Dilan,Brekelbaffer en Heinen als buikspreekpoppen van holrechtse bulletpoints ogen, met nul gravitas en authenticiteit.
Prachtig land Zwitserland en Oostenrijk! Ook politiek gezien top! Vorige week nog Zwitserland banned the burqa hoppa!
“Heeft hij toch hard voor gewerkt” (36:40) Als je dat denkt dan geloof je dat het voor jou ook mogelijk is om rijk te worden en uit de armoede te komen. Dat is voor die mensen vast een fijne gedachte om aan vast te houden. Beseffen dat het helemaal niet zo veel met hard werken te maken heeft maar met privileges en geluk, tja dan voelt het onbereikbaar.
Herken je dat nulsomdenken ook in je eigen bubbel?
Jullie klinken echt als zieke boomers over het wk en Nederlands elftal. Ik wil niemand van boven de 30 meer horen bitchen over het Nederlands elftal, zure boomers zijn het