Sidste halvleg
Landsholdet, FCK, udenlandske storklubber som Ajax og Chelsea, samt et job som fodboldekspert og kommentator. I dag er Jesper Grønkjær i studiet, som sammen med Viktor Fischer også ser tilbage på, hvordan det hele startede i Thisted ved et tilfælde, men også en karriere præget af enorm tvivl, hjemve, følelsen af ikke at være god nok, en brat opvågnen efter en hård skade og et slemt sygdomsforløb med stress og depression, som gør, at han lever et anderledes liv i dag, end det tempofyldte i fodbold - og tv-verdenen. Vært: Viktor Fischer Gæst: Jesper Grønkjær Producer: Alec Andreev SoMe- og YouTube-video: Mathias Weber Post-produktion og redaktør: Sidsel Kaae Nørgaard
8 episodios
Comentarios
4Fantastisk at lytte til. Meget dyb og Victor, du gør det virkelig godt som vært 🥰
Absolut en af de bedste spillere i sin tid i FCK. Han var alt det, som mange af de nuværende FCK spillere ikke besidder. Han ville klubben og det flotte spil.
Fedt afsnit! Kan godt lide Jesper. Han virker til at have nogle gode værdier
Fedt afsnit. Hvorfor er det, at fodboldspillere aldrig vil præcisere hvilke klubber som har henvendt sig til dem igennem karrieren?
Fantastisk at lytte til. Meget dyb og Victor, du gør det virkelig godt som vært 🥰
Absolut en af de bedste spillere i sin tid i FCK. Han var alt det, som mange af de nuværende FCK spillere ikke besidder. Han ville klubben og det flotte spil.