Nooit meer slapen

Abdou Bouzerda (journalist en Midden-Oosten-specialist)

🔥1056 min · Ayer
Portada del episodio Abdou Bouzerda (journalist en Midden-Oosten-specialist)

Descripción

Abdou Bouzerda is journalist en Midden-Oosten-specialist. Hij is redacteur bij 'Bureau Buitenland' en is te horen als invalpresentator van 'OVT' en 'Argos'. Ook presenteerde hij de podcastserie 'De Arabische Lente: 10 jaar later', waarin hij samen met gasten terugblikte op de volksopstanden die in 2010 begonnen. Met zijn tweewekelijkse nieuwsbrief ‘Bureau Bouzerda’ biedt hij bovendien een frisse blik op de internationale politiek. Daarbij plaatst hij het dagelijkse nieuws, met oog voor geschiedenis, machtsverhoudingen en bredere verbanden, in een ander perspectief. Femke van der Laan gaat met Abdou Bouzerda in gesprek.

Comentarios

0

Sé la primera persona en comentar

¡Regístrate ahora y únete a la comunidad de Nooit meer slapen!

Prueba gratis

Empieza 7 días de prueba

$99 / mes después de la prueba. · Cancela cuando quieras

  • Podcasts solo en Podimo
  • 20 horas de audiolibros al mes
  • Podcast gratuitos

Todos los episodios

300 episodios

Portada del episodio Julia Wouters (politicoloog, publicist, schrijver en coach) - HERHALING

Julia Wouters (politicoloog, publicist, schrijver en coach) - HERHALING

Julia Wouters is politicoloog, publicist, schrijver en coach. Ze was twaalf jaar politiek adviseur van Lodewijk Asscher van de PvdA. Ze geeft coaching, speeches en workshops aan vrouwen met haar bedrijf Leading Women. In 2018 schreef ze het boek ‘De Zijkant van de Macht, waarom de politiek te belangrijk is om aan mannen over te laten‘, over haar ervaringen in de politiek. Ook ontwikkelde ze, met Marije van den Berg, de aanpak ‘Vrouwen houwe’, voor inclusieve politiek in de gemeenteraad. Nu geeft ze workshops en lezingen met de naam ‘staan en opvallen’ en zo heet ook haar nieuwe boek ‘Staan en opvallen, Hoe je als vrouw je plek verovert en toch jezelf blijft’. Het gaat over de oorzaken van gedrag en gevoel dat vrouwen beperkt in hun zelfvertrouwen en biedt technieken aan om daarmee om te gaan. Ellen Deckwitz gaat met Julia Wouters in gesprek.

💜🔥347 de ago de 202657 min
Portada del episodio Koert Davidse (filmmaker en producent)

Koert Davidse (filmmaker en producent)

Koert Davidse is filmmaker en producent. Hij begon zijn carrière als scenarioschrijver voor documentaires en speelfilms. Sinds eind jaren negentig richt hij zich op het regisseren van documentaires over onderwerpen die hem persoonlijk fascineren, vaak over mensen die buiten de mainstream vallen. In 2002 regisseerde hij zijn eerste lange documentaire, 'The Flood'. In zijn nieuwe documentaire 'Mijn broer' gaat Koert op onderzoek uit naar het vrijgevochten leven van zijn overleden oudere broer. Het is een portret van Bart, die op 28-jarige leeftijd in 1986 aan aids overleed. De documentaire won op de Roze Filmdagen de prijs voor beste documentaire en op festival Film by theSea in 2025 won hij de prijs voor beste lange documentaire.  Femke van der Laan gaat met Koert Davidse in gesprek.

5 de ago de 202656 min
Portada del episodio Gloria Wekker (antropoloog)

Gloria Wekker (antropoloog)

Gloria Wekker is antropoloog. Ze is gespecialiseerd in gender studies, Caribische studies, African American Studies en Sexuality Studies. Daarnaast staat ze bekend om haar werk over racisme in Nederland en intersectioneel denken binnen het feminisme. In 1984 richtte ze de actiegroep Sister Outsider op, voor zwarte, migranten- en vluchtelingenvrouwen die van vrouwen houden. Daarna werkte ze als beleidsmedewerker bij het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur en bij de gemeente Amsterdam. In 2001 werd ze de eerste vrouwelijke hoogleraar van kleur in Nederland. In het onlangs verschenen boek  'The Gloria Wekker Reader'  zijn essays, interviews, brieven en gedichten van haarzelf gebundeld. De verzameling laat zien hoe haar werk heeft bijgedragen aan het denken over ongelijkheid en identiteit.  Femke van der Laan gaat met Gloria Wekker in gesprek

4 de ago de 202657 min