Zelfspodcast

Zelfspodcast

S7E81 - Stokslagen voor de Boomer-generatie

💜🔥1.5K7346 min · 2 de jun de 2026
Portada del episodio S7E81 - Stokslagen voor de Boomer-generatie

Descripción

Sanders kind was ziek in Frankrijk, en de Franse boomer-artsen daar spraken geen woord Engels. Tekenend voor een generatie die volgens Sannie hun hele leven een wind in de rug heeft gehad, en dan tóch nog klaagt over van alles en nog wat. Ze zitten op een berg vermogen, houden de woningmarkt op slot voor iedereen die na hen kwam, en voelen zich nog tekortgedaan ook. Hoe lossen we dit op? Verder bespreken de heren de nieuwe AI-presentatrice van de Kids Top 20. Dat was nou juist zo'n mooie stapsteen voor beginnende presentatoren. En het crackerbellen in het OV mag van Sannie en Jaapie nu ook echt een keer ophouden. We zijn niet zo geïnteresseerd in jouw leven, Gerda. Tot slot: een buffel in Bangladesh ontsnapte aan de slacht omdat hij op Trump leek. Reden te meer om hem juist wél af te maken.

Comentarios

73
Zelfspodcast
ZelfspodcastCreador

Herken je die boomerprivileges ook?

IngridVetkamp

Toen ik klaar was met mijn opleiding was er geen werk. Waanzinnige timing? Koude oorlog, kruisraketten, geen studiebeurs, er bestond geen ouderschapsverlof. Sander ga ff een dutje doen. Het is niet helpend om mensen tegen elkaar op te zetten en zéker niet als het over leeftijd gaat…..waar je niet zoveel aan kunt doen lijkt mij. Scheer niet iedereen over één kam 🙃

Empieza 7 días de prueba

$99 / mes después de la prueba. · Cancela cuando quieras.

  • Podcasts solo en Podimo
  • 20 horas de audiolibros al mes
  • Podcast gratuitos

Todos los episodios

664 episodios

episode Is Ozempic de oplossing? (met Liesbeth van Rossum) artwork

Is Ozempic de oplossing? (met Liesbeth van Rossum)

Jaap was ooit dik, tot die legendarische Men’s Health-cover hem een goddelijk lichaam bezorgde. Volgens Sander een wonder van ijzersterke discipline, maar dat droomlijf behouden blijkt een hel. Waarom hebben die vetcellen van Jaap eigenlijk een beter geheugen dan hijzelf? Nu is er Ozempic: één prik in je pens en de honger is weg. Is deze afslankmedicatie een zegen, of de ultieme doodsteek voor onze ruggengraat? En wat doen we met 'food noise' die constante ruis in je kop die blijft schreeuwen om snacks, terwijl supermarkten ons doelbewust blijven verleiden? Hebben die voedselgiganten vrij spel nu we alles toch wel kunnen 'wegspuiten'? Samen met obesitashoogleraar Liesbeth van Rossum duiken we in de wereld van Ozempic, food noise en de smerige verleidingstrucs in de supermarkt. Ontdek verrassend Nederland deze zomer met NS. Koop Nederland Dal Vrij vóór 1 augustus en profiteer een maand lang van onbeperkt reizen in de daluren en het weekend voor € 49 per maand. Het abonnement is tot 31 juli te koop. Klik hier voor meer informatie over het Nederland Dal vrij Abonnement https://www.ns.nl/producten/abonnementen/nederland-dal-vrij?utm_source=touch_tonymediapodcasts&utm_medium=Paid_Custom&utm_campaign=C13151&utm_content=branded_content

💜🔥1.4K29Ayer53 min
episode S7E94 - Alle witte mannen achteraan artwork

S7E94 - Alle witte mannen achteraan

Op Best Kept Secret Festival riep Sophie Straat alle witte mannen op naar achteren te gaan om zo een zogeheten FLINTA-moshpit te creëren. Hoewel er op het festival zelf weinig commentaar op leek te zijn, werd er online flink op de fophef-trommel geslagen. Hierdoor werd de zangeres het mikpunt van doodsbedreigingen en andere drek. Sander en Jaap staan zelf sowieso liever achteraan, dat heeft namelijk ook zo zijn voordelen. De redelijkheid en billijkheid lijken ook ver te zoeken op het WK, maar één ding lijkt te verbroederen: de gezamenlijke afkeer tegen Argwaantinië. Dan was er nog Sam Hagens, die feiten en meningen net zo vaak door elkaar haalt als dat onze heertjes de woorden 'push' en 'pull' door elkaar halen. En ook Dilan Yesilgöz blijkt overduidelijk geen journalistiek te hebben gestudeerd, want dan had zij geweten dat één bron géén bron is.

🔥💜4.8K3917 de jul de 202645 min
episode S7E93 - St. Tropez voor Vinexië artwork

S7E93 - St. Tropez voor Vinexië

Jaaps vakantie met de familje is met een zure nasmaak tot zijn einde gekomen door een ongeluk in de speeltuin. Na turbulente dagen van narcose, gips en flauwvallen is redder-in-nood Jaap niet uit het veld te slaan. Sander loopt tegen moeilijkheden op met het opnemen van het nieuwe seizoen van Sander en de Kloof, terwijl Lotta in Zweden adders onder het gras vandaan moet jagen. Frans Timmermans treedt voor het eerst in 8 maanden weer op in de media. Hij werd tijdens de verkiezingen compleet verguisd en kon op nul steun rekenen, maar René van der Gijp snapt er (uiteraard) nog steeds de ballen van. En tot slot: wat is in hemelsnaam het idee achter het ‘spannende en spontane’ Diner en Blanc? Of Sensation White voor Skoda Enyaq-liefhebbers, zoals de heren het liever noemen.

💜😂4.2K6114 de jul de 202647 min
episode Wat is er mis met de Nederlandse man? (met Hedy d'Ancona) artwork

Wat is er mis met de Nederlandse man? (met Hedy d'Ancona)

Waarom krijgt een vrouw tijdens haar zwangerschap meteen de vraag of ze parttime gaat werken, terwijl die vraag aan een man bijna nooit wordt gesteld? Dat is de hardnekkige erfenis van de tijd waarin de man de kostwinner was en de vrouw thuisbleef. Die traditionele rolverdeling werkt nog altijd door. Onrechtvaardig! Maar de sleutel tot verandering ligt ook bij onszelf. Lieve vrouwen: stop met maternal gatekeeping en geef je partner de ruimte om op zijn eigen manier voor de kinderen te zorgen, zonder alles langs de meetlat te leggen. En mannen: verenig je. Claim je plek aan de keukentafel, strijd voor beter verlof of kroon jezelf desnoods tot dadfluencer. Pas als we stoppen met het automatisch verdelen van rollen op basis van gender, ontstaat er échte keuzevrijheid. Gelijkheid op de werkvloer begint immers thuis: bij de verdeling van de luiers én de ambitie. Wil je weten wat de afschaffing van de salderen voor jouw situatie betekent en hoe je meer uit je zonnestroom haalt? Kijk op vattenfall.nl/zon voor advies en oplossingen. Ontdek verrassend Nederland deze zomer met NS. Koop Nederland Dal Vrij vóór 1 augustus en profiteer een maand lang van onbeperkt reizen in de daluren en het weekend voor € 49 per maand. Het abonnement is tot 31 juli te koop. Klik hier voor meer informatie over het Nederland Dal vrij Abonnement https://www.ns.nl/producten/abonnementen/nederland-dal-vrij?utm_source=touch_tonymediapodcasts&utm_medium=Paid_Custom&utm_campaign=C13151&utm_content=branded_content

🔥💜1.6K4512 de jul de 202654 min