
Dette må aldri skje igjen
Podcast door Magnus Devold og Marco Reinertsen
Tijdelijke aanbieding
2 maanden voor € 1
Daarna € 9,99 / maandElk moment opzegbaar.

Meer dan 1 miljoen luisteraars
Je zult van Podimo houden en je bent niet de enige
4.7 sterren in de App Store
Over Dette må aldri skje igjen
Magnus Devold og Marco Reinertsen går gjennom historiske katastrofer og ser på hva, hvorfor og hvordan det gikk galt. Hva kan vi lære av dem til våre egne liv? Hvordan unngår vi at de skjer igjen?Marco og Magnus ønsker å lære. For de gjør også feil. Men de har i hvert fall ikke giftet seg med en amerikansk sjaman i Geiranger. Ikke ennå, hvert fall.Instagram: @dettemaaldriskjeigjenTiktok: @dettemaaldriskjeigjenKontakt oss der, eller på podkast@fenomen.no.Podkasten er produsert av Fenomen. Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Alle afleveringen
4 afleveringen
9/11 forandret verden på måter vi fremdeles lever med i dag. Men den ga oss også mange spørsmål. For eksempel: Hvor kort tid før døden kan man fortelle andre om en seksuell fetisj? Hva er det flaueste en president kan gjøre mens landet hans er under angrep? Og kanskje aller viktigst: Hva kan Magnus og Marco lære av terrorangrepet? I dag går vi gjennom verdenshistoriens best dokumenterte hendelse: Terrorangrepene den 11. september 2001. Dette er del en av totalt to episoder. Neste episode kommer på torsdag. ---------------------------------------- Hosted on Acast. See acast.com/privacy [https://acast.com/privacy] for more information.

Svanen Havnesjefen skaper kaos på havna i Os, utenfor Bergen. Det skal handle om traumer, vold, drapstrusler, en dødsdom og et splittet lokalsamfunn. For noen er dette historien om en martyr, for andre er det historien om en terrorist. Det eneste alle kan være enige om er at her er det mye som har gått galt. Magnus og Marco tar etterpåklokskapen til nye høyder når de gransker store katastrofale hendelser opp gjennom historien. ---------------------------------------- Hosted on Acast. See acast.com/privacy [https://acast.com/privacy] for more information.

Kan man forandre verden, USA og valgresultater ved å storme kontoret til myndighetene? Det prøvde to tusen Trump-tilhengere da de 6. januar 2021 stormet kongressbygningen i USA for å forsøke å hindre Joe Biden i å bli president. Det gikk kanskje ikke helt som planlagt for noen av de involverte, men vi kan fremdeles lære og le mye av det som skjedde. Magnus og Marco prøver å finne ut hvordan stormingen kunne vært forhindret, hvordan det kunne vært gjort bedre og hva de selv kan lære til egne liv. ---------------------------------------- Hosted on Acast. See acast.com/privacy [https://acast.com/privacy] for more information.

---------------------------------------- Hosted on Acast. See acast.com/privacy [https://acast.com/privacy] for more information.

Meer dan 1 miljoen luisteraars
Je zult van Podimo houden en je bent niet de enige
4.7 sterren in de App Store
Tijdelijke aanbieding
2 maanden voor € 1
Daarna € 9,99 / maandElk moment opzegbaar.
Exclusieve podcasts
Advertentievrij
Gratis podcasts
Luisterboeken
20 uur / maand