Зборувавме за технологија, на Македонски јазик во опуштена атмосфера со малку технички проблеми (прв пат ни е), Филип зборуваше малку за GitLab runner а Петар за борбите негови со API Gateway.
Kommentarer
0
Vær den første til å kommentere
Registrer deg nå og bli medlem av AWS UG MK - Tech Podcast sitt community!
Kommentarer
0Vær den første til å kommentere
Registrer deg nå og bli medlem av AWS UG MK - Tech Podcast sitt community!