Wie praat, die bestaat
Schaamte is iets wat zich vaak in stilte afspeelt. Het kruipt onder je huid, beïnvloedt hoe je naar jezelf kijkt en kan ervoor zorgen dat je je afsluit van de wereld om je heen. Maar wat gebeurt er als je die schaamte onder ogen komt? In deze aflevering schuift Stephanie Tency aan bij Astrid en Roos. Als voormalig Miss Universe Nederland, model en presentatrice bewoog Stephanie zich jarenlang in een wereld waarin uiterlijk allesbepalend is en plastische chirurgie de norm. Hoewel ze alles leek te hebben, zag niemand wat er achter het perfecte plaatje schuilging. Ook Astrid kent de verlammende kracht van schaamte: het gevecht tussen meebuigen en losbreken. Een eerlijk gesprek over hoe schaamte ons klein kan houden en wat er nodig is om het los te laten. Over het afzetten van maskers en de moed om jezelf écht te laten zien.
12 Episoder
Kommentarer
16Herken jij de strijd tussen meebuigen en jezelf laten zien?
😳 Iedere aflevering heeft Astrid hetzelfde mee gemaakt als de gast. En nu? Geen woord over haar eigen plastische ingrepen? Begint ze over dr zus….. Sorry hoor, maar ik ben niet blind.
Zij vertelde toch juist wel eerlijk over wat ze zelf laten doen? En de clue van deze podcast is toch thema’s behandelen waarin raakvlakken zitten?
Ik denk dat ze heel graag had gewild dat ze dit allemaal niet had meegemaakt. Haar daar verwijten om maken vind ik niet erg empatisch. Misschien kun je de podcast nog eens luisteren en horen wat ze verteld over haar eigen ingreep? Of helemaal niet (meer) luisteren als het je zo ergert.
Dank voor het eerlijke gesprek. Wat bij mij nog wel knaagt is; kunnen jullie, wij vrouwen, onze vergankelijkheid en fysiek ouder worden ook niet omarmen? Heeft dat ook niet te maken met zelfliefde en/of zelfacceptatie?
Mooie podcast 🥰 Zo open en eerlijk . Heb er van genoten en soms geleerd !
Tot nu toe elke aflevering die ik goed echt zeker 2 duidelijk terug luister en besef dan elke elke aflevering komt er beetje voor beetje terug wat ik heb verstopt merendeels. Maar toch er nog stijd mee zit
Als ik mij kwetsbaar opstel is mijn angst dat mensen daarvan misbruik maken en het belachelijk maken
Daar ben ik ook heel lang bang voor geweest en ik realiseer me nu dat mensen me daardoor eigenlijk niet kenden. Sinds een paar jaar stel ik me wel kwetsbaar op en dat blijken mensen heel sterk te vinden en er ontstaat veel meer verbinding. Dus misschien kun je klein beginnen, bijvoorbeeld bij iemand die je verder niet kent en eens kijken wat er gebeurt? Veel succes en sterkte in elk geval!
Ken de winnaar uit Puerto Rico uit 2012 nou die herken je niet meer terug kwa looks nu😂
Ik vind de andere afleveringen heel leuk maar deze valt me een beetje tegen. Niet een heel bijzonder verhaal .
Ik heb het boek van Brené Brown gelezen, de kracht van kwetsbaarheid 🩷 dat is echt mijn bijbel! Prachtig boek, wat mij enorm heeft geholpen mij kwetsbaar op te stellen.
Het slokje principe is niet denken het glas is half leeg of het glas is halfvol, maar ik heb nog een slok. En dat is de basis van het begin. Wacht niet op motivatie, maar begin dan komt die motivatie vanzelf. Ik zou er graag eens met jullie over willen praten. Want nog steeds gebeuren er dingen die mij verbazen. Hoe systemen werken in zo’n situatie. Ik kan er een boek over schrijven. Maar één ding is belangrijk blijf altijd vertrouwen in jezelf.
Het  gevolg is dat ik alles kwijtraakte scheiding gokverslaving. Ik werd voor alles en nog wat uitgemaakt schulden. En toen heb ik mijzelf de vraag gesteld, verander ik of de wereld om mij heen. Ik heb toen het slokjes principe ontwikkeld. Met ons motto van overleven naar leven, want ik wist hier kom ik een keer uit. In één klap was ik alles kwijt .
Beste, met veel bewondering heb ik geluisterd naar jullie podcast. Ik zou me graag willen aanbieden om te praten over mijn leven. Te vondeling gelegd bij de nonnen, opgegroeid van internaat naar internaat, geen familie, van pleeggezin, en door keihard knokken een glansrijke carrière zowel maatschappelijk, als openbaar door de verschillende dingen die ik heb mogen doen op televisie en radio, uiteindelijk gelukkig gezin getrouwd alles erop en d’r aan en toen begon mijn innerlijke ik te knagen!. .
Ik heb op.mijn 15de een dochter gekregen die een dag later bij vrienden van mijn moeder kwam. Ik praat er nooit over (ja nu dan) hoevaak Ik niet tw horen krojg wat zielig voor je. IK BEN NIET ZIELIG... dus dasrom denk ik laat maar. Mensen zijn zo vooroordelend dat ik het lieber vermijd
Herken jij de strijd tussen meebuigen en jezelf laten zien?
😳 Iedere aflevering heeft Astrid hetzelfde mee gemaakt als de gast. En nu? Geen woord over haar eigen plastische ingrepen? Begint ze over dr zus….. Sorry hoor, maar ik ben niet blind.