Vroege Vogels

Effect van AI, vliegende insecten en Natuurboekenprijs

💜12 h 22 min · 12. Juli 2026
Episode Effect van AI, vliegende insecten en Natuurboekenprijs Cover

Beschreibung

Achter deze razendsnelle technologische vooruitgang van kunstmatige intelligentie schuilt een schaduwkant: de impact van AI op ons klimaat is enorm. Wageningse onderzoeker Florian Muijres ontdekte iets heel opmerkelijks over vliegende muggen. En we maken bekend welke vijftien boeken op de longlist van de Natuurboekenprijs 2026 staan. Verder in de uitzending: blauwe reigers, tiny poel op een schoolplein, dennenappels, steenuilen, Tuinvlindertelling en de natuur van Bonaire. De column is van Jelle Reumer. ‘Presentatie: Menno Bentveld’.

Kommentare

0

Sei die erste Person, die kommentiert

Melde dich jetzt an und werde Teil der Vroege Vogels-Community!

Kostenlos testen

30 Tage kostenlos testen

4,99 € / Monat nach der Testphase. · Jederzeit kündbar

  • Podcasts nur bei Podimo
  • 20 Stunden Hörbücher / Monat
  • Alle kostenlosen Podcasts

Alle Folgen

370 Folgen

Episode Vroege Vogels: Argusvlinder, opwarmende Noordzee en 'Door de ogen van een vogel' - 02 aug 2026, 07:00 - 10:00 Cover

Vroege Vogels: Argusvlinder, opwarmende Noordzee en 'Door de ogen van een vogel' - 02 aug 2026, 07:00 - 10:00

Van de vroegere populatie argusvlinders is nog maar twee procent over. Om de soort in Friesland te beschermen heeft een groep vlinderliefhebbers ‘Red de argusvlinder" opgericht. Hoe ervaart een vogel de wereld? Dat is de centrale vraag in het boek ‘Door de ogen van een vogel’ van kunstenaar, schrijver en vogelkenner Achilles Cools. De Noordzee is sinds de metingen niet eerder zo warm geweest in deze tijd van het jaar. Welk proces zit hier achter en wat zijn de gevolgen voor het zeeleven? Verder in de uitzending: sepia's, vogelaar Matias 'Mattie' Fortunato Duarte, motten, vogels op de nieuwe bankbiljetten en zaden in de zomer. De column is van Dolf Jansen, presentatie is in handen van Jan van Poppel.

😢42. Aug. 20262 h 36 min