Podkast Tygodnika Powszechnego

Podkast Tygodnika Powszechnego

Podcast af Tygodnik Powszechny

„Podkast Tygodnika Powszechnego”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika Powszechnego” rozmawia Michał Kuźmiński | Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story | Punkt zwrotny oraz Własny pokój: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet.Weź, słuchaj!Wspieraj Podkast Tygodnika Powszechnego w serwisie Patronite!Współwydawcą podkastu jest Fundacja Tygodnika Powszechnego.

Prøv gratis i 60 dage

99,00 kr. / måned efter prøveperiode.Ingen binding.

Prøv gratis

Alle episoder

339 episoder
episode Czy Sudan ma szansę na pokój? [JAGIELSKI STORY #32] artwork
Czy Sudan ma szansę na pokój? [JAGIELSKI STORY #32]

W Chartumie i całym Sudanie wojna trwa już od ponad 100 dni, bomby i rakiety spadają na wielomilionowe miasto. Wszystko przez spór o władzę między dwoma generałami, którego cenę od 15 kwietnia płacą miliony ludzi - według szacunków ONZ z domów musiało uciekać ponad 3 miliony Sudańczyków, a ponad 700 tysięcy wyjechało z kraju. W tym odcinku wracamy nad Nil, by opowiedzieć o toczącej się poza uwagą mediów wojnie i zapytać: czy jest szansa na pokój? Na podkast zapraszają: Wojciech Jagielski i Krzysztof Story.

26. jul. 2023 - 53 min
episode Ks. Adam Boniecki na 89. urodziny: siła wieku artwork
Ks. Adam Boniecki na 89. urodziny: siła wieku

O czerwonym ubraniu, które nosił raz w życiu i o tym, że urodziny są pogańskie. O głupocie samozadowolenia i o dojrzewaniu po siedemdziesiątce. O pożytkach z ludzi, którzy nas nie lubią i zachwycie ludźmi, którzy mają dla nas czas. O satysfakcji z przodków i dystansie do pochodzenia. O wartości wylewu i sile wieku. O tym wszystkim opowiada Katarzynie Kubisiowskiej ksiądz Adam Boniecki w specjalnym, urodzinowym odcinku naszego podkastu.

24. jul. 2023 - 27 min
episode Bez niego nie byłoby Albrechta Dürera [Sztuka Powszechnie Nieznana #41] artwork
Bez niego nie byłoby Albrechta Dürera [Sztuka Powszechnie Nieznana #41]

Hans Pleydenwurff to jeden z najważniejszych malarzy norymberskich 3 ćwierci XV w. – na jego dziedzictwie wykształcił się młody Albrecht Dürer. Jedynym poświadczonym źródłowo dziełem Pleydenwurffa jest ołtarz główny do kościoła św. Elżbiety we Wrocławiu, z którego niestety przetrwały jedynie fragmenty. Z pracowni Pleydenfurffa pochodzą także dwie niewielkie tablice w kolekcji York Art Gallery. Jedna z nich, skradziona w 1979 roku, właśnie się odnalazła.

21. jul. 2023 - 15 min
episode Dorota Masłowska: Gęste przeżycia [Własny pokój] artwork
Dorota Masłowska: Gęste przeżycia [Własny pokój]

Dorota Masłowska, pisarka: „Proces twórczy i to, co mi przynosi, w czym zawiera się przełamywanie lęku przed ocenami – uznaję za bardzo wartościowe. Gęste przeżycie. To mnie przesuwa na planszy, czuję rozwój w wychodzeniu poza jałowość życia i jałowość ocen – myślenia gwiazdkami od jeden do osiem”.

18. jul. 2023 - 29 min
episode Mariusz Szczygieł: Rok i miesiąc jestem wolnym człowiekiem [Punkt zwrotny] artwork
Mariusz Szczygieł: Rok i miesiąc jestem wolnym człowiekiem [Punkt zwrotny]

Jako gwiazda telewizji wystąpiłem – za marne pieniądze, od razu to mówię – w reklamie funduszu emerytalnego. A w miesięczniku „Press” Mariusz Ziomecki oceniał reklamówki funduszy i napisał, że w tej „reklamuje były reporter Mariusz Szczygieł”. To zrobiło na mnie wrażenie. Pomyślałem: „Jak to, ja jestem byłym reporterem?”.

14. jul. 2023 - 38 min
En fantastisk app med et enormt stort udvalg af spændende podcasts. Podimo formår virkelig at lave godt indhold, der takler de lidt mere svære emner. At der så også er lydbøger oveni til en billig pris, gør at det er blevet min favorit app.
Rigtig god tjeneste med gode eksklusive podcasts og derudover et kæmpe udvalg af podcasts og lydbøger. Kan varmt anbefales, om ikke andet så udelukkende pga Dårligdommerne, Klovn podcast, Hakkedrengene og Han duo 😁 👍
Podimo er blevet uundværlig! Til lange bilture, hverdagen, rengøringen og i det hele taget, når man trænger til lidt adspredelse.

Prøv gratis i 60 dage

99,00 kr. / måned efter prøveperiode.Ingen binding.

Eksklusive podcasts

Uden reklamer

Gratis podcasts

Lydbøger

20 timer / måned

Prøv gratis

Kun på Podimo

Populære lydbøger