
Nyt fra Kondrup
Podcast by Emil Kondrup
Emil Kondrup er tilbage. Og han har selv skrevet den her beskrivelse til podcasten, hvilket er lidt underligt. I hvert fald er det meget lidt nordjysk at tale om sig selv i tredje person. Men! Der er podcast. Om alt og intet. Jeg udkommer to gange om ugen og tømmer mit hoved for hvad end der må fylde. Sommetider ringer jeg til gæster. Andre gange har jeg Lisa Marie med. Jeg håber, at I vil lytte med.
Aloita 7 vrk maksuton tilaus
Kokeilun jälkeen 7,99 € / kuukausi.Peru milloin tahansa.
Kaikki jaksot
111 jaksot
Det er påske. Der er et afsnit. God påske. God lytter.

Ja. Det her er lavet med nachos i ovnen. Et dogme der ville presse de fleste podcasts. Men det ville klæde verden. Fat dig i korthed eller æd brændte chips. God påske.

Og udover at være dét – hvis jeg da har forstået det rigtigt – får jeg også kaldt mig selv en mellemting mellem Uffe Holm og Clement Kjærsgaard. Og Lisa Marie har været sindssygt akavet. Alt det – og meget mere. God lytter

Vi er omkring, at voksne mennesker ikke kan vælge specifikke kager, når man bestiller ved bageren. Og at jeg har forsinket en ambulance. Og nå ja, at jeg så har et bygkorn og er på vej ud ad døren. God lytter.

Sikke en rutsjebanetur, jeg er ude på. Først en lykkerus over, at vi har made it til IMDb – for så lynhurtigt at opdage, at de har kaldt mig Emil Korndrup. Og nå ja, så kommer vi også lige omkring både Helle Thorning og Margrethe Vestager. God lytter – og god weekend!
Aloita 7 vrk maksuton tilaus
Kokeilun jälkeen 7,99 € / kuukausi.Peru milloin tahansa.
Podimon podcastit
Mainoksista vapaa
Maksuttomat podcastit