Imagen de portada del programa De Groene Amsterdammer Podcast

De Groene Amsterdammer Podcast

Podcast de De Groene Amsterdammer

2K

neerlandés

Actualidad y política

Empieza 7 días de prueba

$99 / mes después de la prueba.Cancela cuando quieras.

  • 20 horas de audiolibros al mes
  • Podcasts solo en Podimo
  • Podcast gratuitos
Prueba gratis

Acerca de De Groene Amsterdammer Podcast

Elke week bespreekt Kees van den Bosch een diepgravend artikel uit De Groene Amsterdammer en interviewt hij de betrokken journalisten. In Buitenlandse Zaken komen onze buitenlandspecialisten aan het woord over geopolitieke ontwikkelingen.

Todos los episodios

514 episodios

episode De oorlog dringt Rusland binnen en de geopolitiek van het voetbal artwork

De oorlog dringt Rusland binnen en de geopolitiek van het voetbal

Er draait iets rondom de oorlog in Oekraïne: een 'vibe shift' die tot ongemak leidt in Rusland. Hoe reageren gewone Russen en president Poetin op het onmiskenbare succes van Oekraïne op het slagveld en ver daarbuiten? Journalist Eva Hartog peilt het psychologische effect van het binnendringen van de oorlog tot ver in Rusland. In Historische Woorden kondigt de beoogde Britse premier Andy Burnham een koerswijziging aan in de manier waarop zijn land wordt bestuurd. Casper Thomas en Rutger van der Hoeven wegen zijn kansen op succes af. En journalist Pieter van Os legt uit waarom politiek en voetbal altijd met elkaar verbonden zijn. Van de Voetbaloorlog tussen El Salvador en Honduras tot de VS, dat een land ontvangt (Iran) waarmee het in oorlog is: de grootste sport ter wereld dringt altijd de geopolitiek binnen – of in elk geval onze verbeelding daarvan. Een gesprek over landen uit het mondiale Zuiden die Europeanen uit het toernooi knikkeren, de voetbalhaat van de MAGA-Amerikaan en de dreigende amerikanisering van het voetbal. Redactie en regie: Gizelle Mijnlieff. See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

Ayer - 59 min
episode Pokémon GO trainde AI voor de ontwikkeling van killer bots artwork

Pokémon GO trainde AI voor de ontwikkeling van killer bots

Het was zo'n tien jaar geleden een rage: met de mobiele telefoon op jacht naar Pokémon. Gezellig met z'n allen, telefoon in de aanslag, op zoek naar Pokémon in bijna de hele wereld: van Central Park in New York tot Amsterdam en Kijkduin. Wat is de relatie tussen Pokémon en killer drones? Werkten al die jongens en meisjes, mannen en vrouwen die door de straten renden onbedoeld voor de defensie-industrie? De miljoenen foto's die enthousiaste Pokémon-verzamelaars maakten, kunnen mogelijk ook worden gebruikt om drones te laten vliegen zonder gps-signaal, dat relatief eenvoudig kan worden verstoord. Eva Hofman, Arthur Deleu en Tim Luimes onderzochten dit onverwachte verband tussen spel en werkelijkheid [https://www.groene.nl/artikel/spaar-ze-allemaal]. Kees van den Bosch bespreekt hun bevindingen. Productie: Gizelle Mijnlieff, Kees van den Bosch en Thomas Jap-A-Joe. See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

25 de jun de 2026 - 37 min
episode Is de migrant een leugenaar of ‘good guy’? AI moet het uitzoeken voor Europa artwork

Is de migrant een leugenaar of ‘good guy’? AI moet het uitzoeken voor Europa

Bijou van der Borst, Sofyan El Bouchtili en Michelle Salomons schrijven deze week in De Groene over AI-systemen die lichaamsbewegingen analyseren, stemmen beoordelen of leugens proberen te detecteren [https://www.groene.nl/artikel/alleen-voor-criminelen-en-migranten]. Het hoort allemaal bij het I-SEAMORE-consortium, waar onder meer TNO en Thales Nederland deel van uitmaken. Het project is bedoeld om de grensbewaking van Europa te versterken en werpt een blik op hoe het continent in de toekomst met technologie zijn buitengrenzen nog intensiever wil monitoren. De onderzoeksjournalisten ontdekten dat TNO samen met VicarVision, een softwarebedrijf dat dergelijke technologie ontwikkelt, werkte aan een omstreden leugendetectiesysteem. Daarmee zou een leugenachtige migrant van een ‘good guy’ onderscheiden moeten worden. Or Goldenberg gaat hierover in gesprek met Bijou van der Borst en Sofyan El Bouchtili. Productie: Or Goldenberg, Gizelle Mijnlieff en Nynke Visser. See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

17 de jun de 2026 - 35 min
Muy buenos Podcasts , entretenido y con historias educativas y divertidas depende de lo que cada uno busque. Yo lo suelo usar en el trabajo ya que estoy muchas horas y necesito cancelar el ruido de al rededor , Auriculares y a disfrutar ..!!
Muy buenos Podcasts , entretenido y con historias educativas y divertidas depende de lo que cada uno busque. Yo lo suelo usar en el trabajo ya que estoy muchas horas y necesito cancelar el ruido de al rededor , Auriculares y a disfrutar ..!!
Fantástica aplicación. Yo solo uso los podcast. Por un precio módico los tienes variados y cada vez más.
Me encanta la app, concentra los mejores podcast y bueno ya era ora de pagarles a todos estos creadores de contenido

Elige tu suscripción

Más populares

Premium

20 horas de audiolibros

  • Podcasts solo en Podimo

  • Disfruta los shows de Podimo sin anuncios

  • Cancela cuando quieras

Empieza 7 días de prueba
Después $99 / mes

Prueba gratis

Sólo en Podimo

Audiolibros populares

Preguntas frecuentes

Más preguntas y respuestas
Prueba gratis

Empieza 7 días de prueba. $99 / mes después de la prueba. Cancela cuando quieras.