De Universiteit van Nederland Podcast

De Universiteit van Nederland Podcast

Podcast de Universiteit van Nederland

Empieza 7 días de prueba

$99.00 / mes después de la prueba.Cancela cuando quieras.

Prueba gratis
Phone screen with podimo app open surrounded by emojis

Más de 1 millón de oyentes

Podimo te va a encantar, y no estás solo/a

Rated 4.7 in the App Store

Acerca de De Universiteit van Nederland Podcast

De beste wetenschappers geven antwoord op spraakmakende vragen. Zo leer je binnen 15 minuten waarom muggen altijd jou moeten hebben en hoe robots ons leven redden. Van donkere materie tot verliefdheid bij dieren: alles komt voorbij! Deze podcast heeft een Creative Commons-licentie (CC BY). Deel onze podcast dus zo veel als je wil, maar vergeet onze naam zeker niet te vermelden.

Todos los episodios

780 episodios
episode SPECIAL: Heb je een succesvolle carrière aan jezelf te danken? (UvNL ❤️ FD) artwork
SPECIAL: Heb je een succesvolle carrière aan jezelf te danken? (UvNL ❤️ FD)

Succes is je eigen verdienste, of niet? Veel succesvolle mensen schrijven het succes dat ze hebben vaak toe aan hen zelf, maar dat is niet helemaal terecht, meent socioloog Thijs Bol van de Universiteit van Amsterdam. Het feit dat je succesvol bent is vooral een kwestie van in wat voor gezin je geboren bent, de juiste vrienden en heel veel geluk. Heb je dan echt helemaal geen invloed op je eigen succes? Dat hoor je in deze aflevering. Deze podcast-aflevering is een samenwerking tussen het FD en de Universiteit van Nederland. Wil je vaker iets van Het Financieele Dagblad luisteren? Zoek dan de podcasts ‘Dagkoers’ en ‘Toegevoegde Waarde’ op in je podcast-app. See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

Ayer - 14 min
episode 744. De haai gaat naar de haaien. Waarom redt niemand 'm? artwork
744. De haai gaat naar de haaien. Waarom redt niemand 'm?

De haai sterft uit, maar bijna niemand maakt zich er druk om. We redden bijen, knuffelen panda’s, maar haaien? Dankzij films als Jaws en Sharknado staan ze bekend als moordmachines, terwijl haaien in werkelijkheid cruciaal zijn voor een gezonde planeet. Niet alleen in de oceaan, maar ook op het land. Het is dus tijd voor een campagne vóór de haai! Ecoloog én haaienfan Guido Leurs van de Wageningen Universiteit vertelt je waarom de haai juist jouw liefde verdient. Link naar de viswijzer: https://www.goodfish.nl/ [https://www.goodfish.nl/] See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

16 jul 2025 - 12 min
episode Speciaal nog eens zonder piepjes en muziek: 740. Piep in je oor? Zo kom je er mogelijk vanaf artwork
Speciaal nog eens zonder piepjes en muziek: 740. Piep in je oor? Zo kom je er mogelijk vanaf

Deze aflevering is speciaal voor mensen met tinnitus die last hadden van de audio-vormgeving bij aflevering 740 over tinnitus.  Ruizen, piepen, continu herrie in je hoofd, en dan zegt de arts: daar is niks aan te doen. Of toch wel? Psycholoog Rilana Cima (Maastricht University) ontwikkelde een behandeling voor tinnitus. Het geheim? Niet bang zijn voor je tinnitusgeluid. Tinnitus behandeling Adelante  [https://gehoortaal.adelantegroep.nl/tinnitus-oorsuizen] 556. Gaat dit apparaatje tinnitus genezen?  [https://youtu.be/A2rzbUGu_Ik?si=j8ZnVDNiQNv7BcJE]     See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

14 jul 2025 - 8 min
episode 743. Wat gebeurt er als je je lichaam doneert aan de wetenschap? artwork
743. Wat gebeurt er als je je lichaam doneert aan de wetenschap?

Wist je dat je ervoor kan kiezen je lichaam te doneren aan de wetenschap? Het gaat hierbij niet om donatie van organen, maar om complete lichamen. Die lichamen komen terecht in het Anatomisch centrum, beter bekend als de snijzaal. Daar worden ze ingezet om de binnenkant van een lichaam te demonstreren, maar ook voor praktische oefening en medisch onderzoek. Alexander Bijnsdorp en Michael van Emden (Amsterdam UMC) laten zien wat dat inhoudt. See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

13 jul 2025 - 8 min
episode 742. Waarom is 'Wet-Ass Pussy' 🎶 een feministisch statement? artwork
742. Waarom is 'Wet-Ass Pussy' 🎶 een feministisch statement?

Vrouwenrechten staan wereldwijd steeds verder onder druk. Volgens een nieuw rapport van de Verenigde Naties is genderongelijkheid diep ingebakken in de samenleving en een Europees onderzoek toont aan dat jonge mannen meer geweld tegen vrouwen tolereren dan oudere mannen. Het is niet gek dat het feminisme weer een opmars maakt, in al haar verschillende vormen, ook in hiphop.  Voor buitenstaanders is hiphop en feminisme misschien soms moeilijk verenigbaar, maar het hiphop-feminisme is misschien nog wel liberaler dan andere vrouwenbewegingen. In deze aflevering legt onderzoeker Kim Dankoor (Erasmus Universiteit & Universiteit Utrecht) uit hoe hiphop feminisme ontstond en waar het voor staat.  Met dank aan HipHopHuis Rotterdam en Betweter Festival Nummers die je hoort in deze aflevering: Cardi B - WAP feat. Megan Thee Stallion Queen Latifah - Ladies First (feat. Monie Love)  Roxanne Shante - Roxanne’s Revenge Latto - It’s Giving Saucy Santana - Booty ft. Latto Eve - Love is Blind  Janelle Monáe - Say Her Name (feat. Various Artists) En andere nummers die je van Kim zeker moet luisteren: Doechiie - Denial is a river Lauryn Hill - Doo Wop See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

09 jul 2025 - 14 min
Muy buenos Podcasts , entretenido y con historias educativas y divertidas depende de lo que cada uno busque. Yo lo suelo usar en el trabajo ya que estoy muchas horas y necesito cancelar el ruido de al rededor , Auriculares y a disfrutar ..!!
Muy buenos Podcasts , entretenido y con historias educativas y divertidas depende de lo que cada uno busque. Yo lo suelo usar en el trabajo ya que estoy muchas horas y necesito cancelar el ruido de al rededor , Auriculares y a disfrutar ..!!
Fantástica aplicación. Yo solo uso los podcast. Por un precio módico los tienes variados y cada vez más.
Me encanta la app, concentra los mejores podcast y bueno ya era ora de pagarles a todos estos creadores de contenido
Phone screen with podimo app open surrounded by emojis

Rated 4.7 in the App Store

Empieza 7 días de prueba

$99.00 / mes después de la prueba.Cancela cuando quieras.

Podcasts exclusivos

Sin anuncios

Podcast gratuitos

Audiolibros

20 horas / mes

Prueba gratis

Sólo en Podimo

Audiolibros populares